Konduktor w autobusie

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Konduktor w autobusie

Post autor: M_Szymkowiak »

Chyba widziałem na zdjęciu z Bytomskiej 415 w środku takie siedzenie, specjalnie dla kanara czy coś takiego..

Posty wydzielone z tematu "Ikarus 415". Moderator J-31 ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

W każdym bytomskim autobusie jest taki fotel i konduktorek.

voy

Post autor: voy »

No właśnie, po co im konduktorzy? To niestety przynosi straty a nie zyski.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

W 280 TE¯ są takie krzesła :?: jak tak to w którym miejscu :?:

voy

Post autor: voy »

Ciekawe co robią konduktorzy jak jakaś stara babcia wejdzie i nie ma gdzie usiąść...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ty się o stare babcie nie martw one sobie rade dadzą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ciekawe co robią konduktorzy jak jakaś stara babcia wejdzie i nie ma gdzie usiąść...
No cóż są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych, są wyznaczone miejsca dla rodzica z dzieckiem na kolanach - jest też specjalnie wydzielony fotel dla konduktora. I myślę, że nie ma mowy o jakimś ustępowaniu, ponieważ to jest jego miejsce pracy... :)

Tommy

Post autor: Tommy »

Myslę, że jak uprzejmy to ustapi. W końcu młody to może postać :D

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

M_Szymkowiak pisze:W 280 TE¯ są takie krzesła :?: jak tak to w którym miejscu :?:
Nie pamiętam, ale chyba po lewej. Bardzo dawno nie jechałem bytomskim 280.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mógłby ktos pokazać to miejsce? Za pomocą linka oczywiście :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Konduktorów ponad rok temu wprowadzili też w Wałbrzychu. Zatrudniali byłych górników, lecz zdecydowana większośc nie potrafiła się powstrzymac od picia w czasie pracy i wylatywała z roboty. Nie wiem czy jeszcze ta funkcja istnieje.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Nie pamiętam, ale chyba po lewej. Bardzo dawno nie jechałem bytomskim 280.
A powiedz mi czy np w Ex DK013 jest takie krzesło dla konduktora :?: A jak tak to gdzie zrobili :?:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja pamiętam, że w Gdyni na nockach jeździł takie i na lini R. Takie "fotele" były w kabinie kierowcy po prawej stronie.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

W PKMie Bytom wprowadzili program pilotażowy czyli konduktorów dokładnie 1 czerwca 2004 r.KZK GOP dało na ten pilotaż chyba z 300 tysięcy zł.Siedzenia dla konduktorów są w każdym autobusie PKMu Bytom.Siedzenia umieszczono zaraz po lewej stronie od wejścia środkowymi drzwiami.Do tej pracy zatrudniono (chyba) ok.310 osób.Są z tego nawet duże zyski.

voy

Post autor: voy »

Tak BTW to denerwuje mnie w GOPie brak rozróżnienia tramwajów i autobusów - i w rezultacie nie wiem Panewniczanin, czy mówisz o 15 i 13 tramwajowej czy autobusowej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe, że mimo problemów z kasą na komunikację - tzn. oszczędności - zdecydowano się jednak zostawić konduktorów. Wg. mnie słusznie, oby tylko nie było sytuacji takich jak kol. Panewniczanin opisał. Albo nie sprawdza biletów, albo przepuszcza ludzi bez biletów, etc... ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze:Ciekawe, że mimo problemów z kasą na komunikację - tzn. oszczędności - zdecydowano się jednak zostawić konduktorów. Wg. mnie słusznie, oby tylko nie było sytuacji takich jak kol. Panewniczanin opisał. Albo nie sprawdza biletów, albo przepuszcza ludzi bez biletów, etc...
Ale za to jak PKM Bytom wymyślił kondkuktorów to w Bytomiu spadło o kilkanaście % bezrobocie. :D Nie wiem czemu, ale na początku KZK GOP było zadowolne z pomysłu bytomskiego PKMu a po paru miesiącach chcieli usunąć konduktorów i kazali oddać wszystkie wydane pieniądze na tych konduktorów, ale się dogadali z prezydentem Bytomia. KZK GOP zrobił aferę teraz w sierpniu, że konduktorzy biorą od pasażerów bilety i sprzedają ponownie, ale to chyba nie jest prawdą. Konduktorzy poprosili znowu o pomoc pezydenta Bytomia i KZK GOP dogadało się się z bytomskimi "kobuchami" dzięki naszemu prezydentowi Bytomia :)Pozdro!

"sprzedają" a nie "sprzedawają" (Peter)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo dobrze, że Prezydent Bytomia nie zrezygnował z konduktorów.

Myślę, że z ich istnienia powinni cieszyć się wszyscy:
- po pierwsze sami zainteresowani - bezrobotni, którzy teraz mają pracę i zarobki
- po drugie Prezydent Bytomia - zmniejsza się bezrobocie
- po trzecie sam przewoźnik - odpada problem "gapowiczów" a jednocześnie zwiększa się bezpieczeństwo w autobusach...
- po czwarte pasażerowie - mogą bez problemu kupić bilet w autobusie, a jednocześnie mogą czuć się bezpieczniej... ;)

Peter

Post autor: Peter »

Zatrudnianie konduktorów w PKM Bytom to bardzo dobry pomysł. Do pojazdów nie wchodzą nieproszeni goście i w znaczny sposób ogranicza to akty wandalizmu, z którymi trzeba ciężko walczyć.
Sytuacja samego miasta jest trudna, dlatego mnie osobiście to cieszy, że daje się ludziom możliwość normalnej pracy.
Ostatnio zmieniony 2005-10-21, 15:11 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Najważniejszą sprawą według mnie jest, że w bytomskich autobusach jest bezpieczniej, czyściej, nic nie pomalowane markerami no i że w Bytomiu spadło o kilka % bezrobocie. Ale jak zamkną już ostatnią kopalnię w Bytomiu to będzie tragedia :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”