Problemy niepełnosprawnych i starszych...

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
B.A. Baracus

Problemy niepełnosprawnych i starszych...

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Przetarg był na 14 solówek i Solaris za każdy pojazd chciał o 100 tys więcej. A starsza pani poprosi kulturalnie młodszą osobę czy nie ustąpiła by jej miejsca na rzecz tego 2 schodkowego miejsca.
No jasne w to, to akurat nie uwierze :!:
Jeżeli chodzi o te siedzenia w solarisie nie musi prosić :P a jeżeli do okoła będa tez siedziały same babcie :?: :chytry:

Posty wydzielone z tematu "Solaris - cena". Mod. J-31 :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiesz jak ja dlugo jezdze Volvami to jeszcze nigdy nie widzialem starszej osoby na miejscu za silnikiem,zwykle siadają na niskiej podlodze,lub zaraz przy wejściu ale nigdy na najwyższym pietrze :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Inspektor pisze:Wiesz jak ja dlugo jezdze Volvami to jeszcze nigdy nie widzialem starszej osoby na miejscu za silnikiem,zwykle siadają na niskiej podlodze,lub zaraz przy wejściu ale nigdy na najwyższym pietrze :)
Nie moga tam usiaść, bo ciężko im sie tam dostać :P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Heh,własnie o to chodzi,nie mniej jednak to moje stale miejsce.Cieszę ze takowe istnieje.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Inspektor pisze:Heh,własnie o to chodzi,nie mniej jednak to moje stale miejsce.Cieszę ze takowe istnieje.
Musze sie przyznać, że ja tez bardzo lubie tam siedzieć, ale myśle o osobach starszych i dlatego za bardzo mi się to nie podoba :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Starsze osoby już doskonale wiedzą i wsiadają drzwiami gdzie jest łatwy dostęp.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Starsze osoby już doskonale wiedzą i wsiadają drzwiami gdzie jest łatwy dostęp.
Nie zawsze. My jako MKM rozpoznajemy modele autobusów i wiemy czym jedziemy, a taka babcia nauczy się powiedzmy, że zawsze może wsiadać z tylu bo ma dość łatwo dostępne miejsce ( linia którą jedzie jest zawsze obsługiwana przez solarisy), aż tu nagle pewnego dnia zaczynaja jeździć same Volva. A zreszta to jest najmniej ważne, Volvo jest spoko ale nie przebija Solarisa. Kto się ze mna zgadza to fajnie, a kto nie to trudno :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mimo wszystko wydaje mi się, że Volvo i Solarisy łączy jednak pewna cecha wspólna:
- wszystkie wejścia bezstopniowe,
- fotele od środka aż do tylnego zwisu są zawsze na podwyższeniu...

A cena ? To na pewno dzieli ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

0405NE pisze:
Wilchelm pisze:Starsze osoby już doskonale wiedzą i wsiadają drzwiami gdzie jest łatwy dostęp.
Nie zawsze.
Właśnie, raz widziałem niepełnosprawnego wsiadającego do 116Nd pierwszym wejściem, gdzie jest stopień.

DAB

Post autor: DAB »

A ja widziałem starą babcie wsiadającądo B10BLE drzwiami #3

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ja muszę dodać - że co byście o warszawiakach złego nie napisali - to osoby starsze w Warszawie już się nauczyły, nie tylko odróżniać autobus niskopodłogowy od wysokopodłogowego. Ale również - nauczyły się którymi drzwiami należy wchodzić... :lol:

Robson

Post autor: Robson »

To mądrze babcie bo u nas narzekaja ze złe te busy bo za wysoko siedenia.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Najlepsze rozwiązanie dla babć jest wtedy, kiedy przewoźnik mając do wyboru 2 modele tego samego autobusu wybiera wersję lepszą dla starszych. Chodzi mi oczywiście o wersję Tower Drive Neoplanów z niską podłogą również w tylnym wejściu i silnikiem mocowanym w "szafie". (Off-topic: Nie wiecie może, czy inni producenci oprócz Neoplana mają w swojej ofercie obok zwykłych modele a'la TD ??)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Morpheo pisze:(Off-topic: Nie wiecie może, czy inni producenci oprócz Neoplana mają w swojej ofercie obok zwykłych modele a'la TD ??)
Jest taka opcja u MAN-a. Autobusy NL 2x3 z szafą i pojedyńczym szerszym ogómieniem tylnym... :) Coś takiego można spotkać w Płocku... ;)

voy

Post autor: voy »

Tak? Oni mają MANa z towerem i singlami?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Tak? Oni mają MANa z towerem i singlami?
Tak - tylko jednego i co ciekawe jest to były tester, wciąż w barwach firmowych MAN-a :) Nawet go uwieczniłem na zdjęciach, postaram się go odszukać... ;)

Na razie - sorry - tylko rysunek - wykonałem go na podstawie własnych zdjęć:
Obrazek

[ Dodano: 2005-02-21, 15:53 ]
Te dwa autobusy w takiej kolejności spotkałem w zeszłym roku - w marcu na osiedlu Podolszyce... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”