[Kraków] Komunikacja miejska, jest dobra czy zła ?

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej

Patrząc ogólnie na krakowską komunikacyjną, czy Uważasz, że komunikacja miejska w Krakowie jest:

Dobra
19
58%
Zła
3
9%
Taka sobie, ale nie najgorsza
7
21%
Nie mam zdania
4
12%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Kolejny genialny pomysł zaświtał:
Hmmm. Szczęściem w nieszczęściu MPK i ZIKiT dopiero się zastanawiają, ale kto wie czy tego nie wprowadzą.

To chyba nie byłby dobry pomysł. Sa linie na których potoki pasażerskie są po prostu za duże aby wprowadzić zasadę wchodzenia pierwszymi drzwiami. :cool:

A po za tym w Krakowie jednak jest wiele lokalnych linii po których kursują Autosany (jeszcze) i Jelcze Vero. Uwzględniając konstrukcję Jelcza Vero, kierowca na każdym przystanku musiałby się odwracać do tyłu by zobaczyć bilet. Ciekawe, czy o tym też pomyślano :roll:

Reasumując... Chryste Panie - to chyba zaczyna przybierać rozmiar plagi, aż ciekawy jestem, czy w Warszawie też to kiedyś wprowadzą... "wzorem z Krakowa".

spex

Post autor: spex »

Raczej myślą o tym na liniach strefowych, gdzie osobiście widzę sens takich działać.
A najlepszym autobusem do takich kontroli jest Jelcz M083MB Libero :D

ppln

Post autor: ppln »

Tak, ktoś stanie pomiędzy nadkolami i nikt się nie przeciśnie na tył autobusu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja mam pytanie do kolegów z Krakowa. Jaka jest najbardziej wysunięta na wschód pętla autobusowa do której można dojechać komunikacją miejską :?: Wolica Most czy jest może jeszcze coś dalej :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Wygląda, że tak. Myślałem, że jeszcze może Czulice, ale wygląda, że sa minimalnie bardziej na W.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Kamil

Post autor: Kamil »

No to i ja skorzystam z okazji i spytam. Jak daleko od rynku jest torowisko lub przystanki autobusowe z dużą częstotliwością przelotową? Bardzo bym prosił o pokazanie mi tego na mapce podglądowej lub dokładnym wytłumaczeniu, bo w Krakowie nigdy nie byłem ;)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

To <b>napewno</b> możesz się udać na ulice Basztową tam jeździ w miare dużo tramwajów a co do autobusów to na ulicę Pawią w pobliżu Galeri Krakowskiej tam jest przysatnek tramwajowy i autobusowy.

Lopez

Post autor: Lopez »

Kolejna akcja krakowskiej GW (po tropieniu absurdów drogowych itp.) skoncentrowana będzie na absurdach komunikacyjnych. Poczytać można sobie tu
Przez najbliższe dni pewne sporo tego wypłynie. Szkoda, że wszystkie problemy krakowskiej komunikacji są znane, a ja wciąż nie wierzę, że coś to zmieni.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Przez najbliższe dni pewne sporo tego wypłynie. Szkoda, że wszystkie problemy krakowskiej komunikacji są znane, a ja wciąż nie wierzę, że coś to zmieni.
W tym artykule widzę jednak jakąś pozytywną energię. Jak zapewne Zauważyłeś ZIKiT jak najbardziej jest gotowy do przyjęcia uwag i obiecuje reakcję. Tak przynajmniej wynika z treści tego artykułu. A zatem, może ta akcja GW przyczyni się do poprawy komunikacji miejskiej w Krakowie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”