Zimowe problemy w KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
DAB

Zimowe problemy w KM

Post autor: DAB »

Czy w Waszych miastach były jakieś problemy związane z lodem śniegiem na drodze? Czy często włączały się systemy takie jak ABS, inne. Mi pare razy zdarzoło się ( między innymi dzisiaj w Maniku # 16 ) Działał AntiBlockedSistem, pare razy się busik zsunął po lodzie z przystanku i na skrzyżowaniu. Czy w Waszych miastach miało takie coś miejsce ? Jakimi autobusami , ...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Któtko:Obrazek
Zdjęcie pochodzi z serwisu EKK )
To jest 105, CN94UA z III dostawy

DAB

Post autor: DAB »

Zrozumiałbym jak by to był Jelcz ale SCANIA :!::?::!:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Wtedy były takie paskudne warunki, to była środa wtedy kiedy spadł 1 śnieg w 2005.

DAB

Post autor: DAB »

kółeczka mu się ślizgały ? Biedaczek :(

Tommy

Post autor: Tommy »

Biedaczek, biedaczek, a bedni ludzie :?: :!: :cry: Czy oni go pchają :?: :D

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Tommy pisze:Biedaczek, biedaczek, a bedni ludzie :?: :!: :cry: Czy oni go pchają :?: :D
Chcieli jechać no to nie mieli wyjścia - musieli pomóc Omni.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

ja już kiedyś też pchałem autobus :) W sumie piękna sprawa, 15 stopni na minusie, z naprzeciwka jedzie cięzarówka, a my sie zeslizgujemy na jego pas :/ Jedno szczęscie, żę oboje wychamowali, a ja dzieki temu nie dojechałem do szkoły :D

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Na sieci MPK po pierwszym śniegu problemy z przejezdnością były z rana (5-7). Ale na pierwszych kursach gdy kierowcy coś widzieli, to od razu przez radio na dyspozytornię, a dyspozytor za telefon do Zakładu Oczyszczania Miasta czemu jezdnia nie odśnieżona. Tym oto sposobem później większych problemów nie było.

Inna sprawa, że przy oblodzonej jezdni często wysiadają nasze N4016Td. Wielokrotnie widziałem te wozy jadące na "Zjeździe Awaryjnym", sprawiające wrażenie, jakby miały coś nie tak z przyklękiem. Czy ktoś wie może, co to za awaria? Zawieszenie?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

W ostatni piątek autobus lini 14 - Gorzków- Kunów wpadł do rowu , przyczyną zapewne była śliska , wąska nawierzchnia drogi.
Nastepny autobus jechał 40 min pózniej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zimowe problemy w KM

Post autor: J-31 »

VOITH pisze:Czy w Waszych miastach były jakieś problemy związane z lodem śniegiem na drodze? Czy często włączały się systemy takie jak ABS, inne. Mi pare razy zdarzoło się ( między innymi dzisiaj w Maniku # 16 ) Działał AntiBlockedSistem, pare razy się busik zsunął po lodzie z przystanku i na skrzyżowaniu. Czy w Waszych miastach miało takie coś miejsce ? Jakimi autobusami , ...
W Warszawie najgorsze warunki atmosferyczne miały miejsce w ostatni czwartek(17 lutego). Cały dzień sypał gęsty śnieg i pługo-solarki nie wyrabiały z odśnieżaniem. Dlatego drogi szybko pokryły się brunatną mazią śniegu i lodu.
Fajnie ślizgały się SU10 - miały problemy z ruszaniem z zatoczek, a najfajniej cykał w nich ABS. ;)

Natomiast tego dnia byłem świadkiem jak przed rozpędzonego Jelcz M121M weszła na jezdnie zamyślona piesza. Była tak zakapturzona, że nie widziała niczego poza własnym nosem. Kierowca tak hamował, że postawił autobus w poprzek. A działo się to przy stosunkowo niewielkiej prędkości... :)

DAB

Post autor: DAB »

...wpadł do rowu...
Co to za autobus ?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja naszczęście nie miałem problemów z KM w czasie zimy. Jak już to max. 3 min. spóźnienia. :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Co to za autobus ?
Bodajże Jelcz Jelcz PR110M ;)

DAB

Post autor: DAB »

Dzięki, mi nie raz się spóźniał i pare razy po 15 minutach nie przyjechał ( nasze kochane 217 :D )

Kolins

Post autor: Kolins »

Kiedyś MZK Wejherowo miało bazę w zasadzie w środku miasta. Zimą całe centrum słyszało, jak grzali silniki.... PKS mamy trochę na uboczu, z nimi był mniejszy problem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Kiedyś MZK Wejherowo miało bazę w zasadzie w środku miasta. Zimą całe centrum słyszało, jak grzali silniki.... PKS mamy trochę na uboczu, z nimi był mniejszy problem.
No cóż zima. Pewnie było dużo skarg. A gdzie teraz znajduje się zajezdnia MZK ? :)

Kolins

Post autor: Kolins »

Oni się przenieśli na skraj Wejherowa, przy granicy z Bolszewem (zach. str. miasta). Teraz jedynym problemem zimą jest nieczynna myjnia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Oni się przenieśli na skraj Wejherowa, przy granicy z Bolszewem (zach. str. miasta). Teraz jedynym problemem zimą jest nieczynna myjnia.
O to faktycznie mieszkańcy Wejherowa na pewno odetchnęli. :)
Ale z myjkami to wszyscy przewoźnicy w zimę mają problemy. W Warszawie też przy większych mrozach autobusy jeżdżą makabrycznie brudne... ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Wczoraj wieczorem było +2, wszystkie umyte. Ale szykują się mrozy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”