[Wałbrzych] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

[Wałbrzych] Komunikacja miejska

Post autor: irisbus »

Coraz gorzej sie dzieje w MPK Wałbrzych, związek zawodowy NSZZ Solidarność rozpoczął kolejny strajk, tym razem głodówkę. Powodem jest oddanie w prywatne ręce linii komunikacyjnej nr "3", jednej z najbardziej dochodowych, jeśli na tej linii rozwinie się busiarstwo na szerszą skalę to juz niedługo prywaciarze będą mieli wystarczająco środków aby przejąć inne linie i tym samym wygryźć MPK z rynku. Dziś w wywiadzie dla TVP3 Wrocław pan prezydent stwierdził że jeśli pracownicy nie przerwą strajku, to rozważy decyzję o likwidacji firmy :(

Reportaż o akcji protestacyjnej w TVP3 Wroclaw: http://ww6.tvp.pl/6239,20070513497517.strona

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ale z tego co usłyszałem w reportażu prywaciarze nie działają wbrew prawu, ale fakt jest faktem, że podwędzają popularne linie MPK. Czy jeśli większość linii w Wałbrzychu przejmą prywaciarze MPK naprawdę czeka likwidacja ?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MKM Shadow pisze:Ale z tego co usłyszałem w reportażu prywaciarze nie działają wbrew prawu,
Taka jest oficjalna wersja...

MKM Shadow pisze:Czy jeśli większość linii w Wałbrzychu przejmą prywaciarze MPK naprawdę czeka likwidacja ?
Pewnie tak, bo z czego firma się ma utrzymać ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A ile linii obecnie MPK obsługuje, a ile prywaciarze ?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

A ile linii obecnie MPK obsługuje, a ile prywaciarze ?
Prywaciarze obsługują linie które obsługuje też MPK, na 19 linii, które obsługuje MPK, busiarze kopiują i jeżdżą 2 min przed autobusem na ok 10, oraz obsługują kilka (5) linii własnych (m.in. po tych samych trasach).

Ot przykład, jeden z głównych przystanków w Wałbrzychu, i jak tu ma się autobus zatrzymać ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

irisbus pisze:Prywaciarze obsługują linie które obsługuje też MPK, na 19 linii, które obsługuje MPK, busiarze kopiują i jeżdżą 2 min przed autobusem na ok 10, oraz obsługują kilka (5) linii własnych (m.in. po tych samych trasach).
Ale minibus to nie autobus i tak wiadomo, że wszystkich pasażerów z przystanku nie zbiorą. U mnie w KZK GOP jest podobnie na liniach jadących do dworca PKP, prywaciarze jeżdżą ok 5 minut przed planowym autobusem, a ceny przejazdu kosztują 2 złote, więc komuś komu się spieszy korzysta z mini-busa, ale jakoś większych sporów o to u mnie jakiś nie było ;)
irisbus pisze:Ot przykład, jeden z głównych przystanków w Wałbrzychu, i jak tu ma się autobus zatrzymać ??
Na ulicy :P A dlaczego miasto czy zarządca przystanku dopuszcza do takich bezczelnych parkowań prywaciarzy w zatoce ?

misdroj

Post autor: misdroj »

Według mnie, jako mieszkańca Wałbrzycha i MKM-a, taka sytuacja jaka panuje w naszym mieście jest nie do przyjęcia. Przecież to się nie mieści w głowie jak nasza "głowa" miasta postępuje z MPK. Czy to jest normalne? ¯eby grozić takiemu zakładowi jakich pełno w Polsce..ba w każym dużym, w mniejszym też, mieście jest MPK, które być powinno jedno. Powinno mieć autobusy, normalnie rozkłady... i co najważniejsze, normalne życie. Czy inne miasta w Polsce pozwalają sobie na coś takiego? Raczej nie.. a bynajmniej nic takiego nie słyszałem. Prezydent Wałbrzycha postępuje jak ostatni cham, broniąc busiarzy i odsuwając od siebie odpowiedzialność za MPK. Moim zdaniem on nawet nie wie gdzie jeździ linia "A" albo "14". Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda? Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowcy busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!! Wniosek o usunięcie z rozkładu MPK linii "3" to już totalne bezmózgowie i czyste chamstwo. Jest to jedna z najbardziej wpływowych linii w mieście..ba, jedyna linia łącząca dwa krańce miasta... a co lepsze, dworzec główny PKP. Ogólnie jestem wściekły na taką decyzję i na naszego "kochanego" prezydenta, który tyle obiecał dobrego dla naszego miasta.. z tego co widać obietnice przedwyborcze dalej pozostają tylko słowami...
Ostatnio zmieniony 2007-05-13, 21:21 przez misdroj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MKM Shadow pisze:A dlaczego miasto czy zarządca przystanku dopuszcza do takich bezczelnych parkowań prywaciarzy w zatoce ?
Bo czerpie z tego korzyści... (ja nikogo nie posądzam ;) )

MKM Shadow pisze:Ale minibus to nie autobus i tak wiadomo, że wszystkich pasażerów z przystanku nie zbiorą.
Nie zabiorą tych, którzy w MPK mają taniej, lub mają gdzieś kasowanie, ba nawet kupno biletu.

Jeden bus zarabia średnio 20tys. miesięcznie, miasto 20 mln, prezydent zaprzecza...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

misdroj pisze:Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób,, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda?
Chyba przepisy zabraniają jeździć z tyloma ludźmy w minibusie ?
misdroj pisze:Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowca busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!!
Co to taksówka jest ? :shocked:

misdroj

Post autor: misdroj »

MKM Shadow pisze:Co do busiarzy: jeżdżą zdezelowanym sprzętem, zabierają tyle osób,, że niektóre aż cisną się na przedniej szybie wozu... jest to niebiezpieczne, prawda?
Chyba przepisy zabraniają jeździć z tyloma ludźmy w minibusie ?
A no pewnie, że zabraniają, ale busiarze się policji nie boją...
misdroj pisze:Zatrzymują się gdzie popadnie: "Może się Pan tutaj zatrzymać bo tutaj miekszam" - mówi jakaś starsza Pani do kierowca busa. A on oczywiście, że się zatrzyma, bo to przecież klient i nie może go stracić. Paranoja!!!
MKM Shadow pisze:Co to taksówka jest ?


No wiesz... klient nasz (ich) Pan :nuts: . Brak mi słów :shocked:
Ostatnio zmieniony 2007-05-13, 21:34 przez misdroj, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

irisbus pisze:Bo czerpie z tego korzyści... (ja nikogo nie posądzam )
Ale jeśli jest to zabronione, to należy się im kara za to ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MKM Shadow pisze:Ale jeśli jest to zabronione, to należy się im kara za to
kary nic nie dały, jedna z firm nawet ITD się nie boi...

Kamil

Post autor: Kamil »

Prezydent kiedyś robił aj waj że ITD się nimi zajmie. A teraz :?: Obiecanki cacanki. Chamstwo jednym słowem :|

misdroj

Post autor: misdroj »

irisbus pisze:kary nic nie dały, jedna z firm nawet ITD się nie boi...
MKM Shadow pisze:I nawet sprawa w sądzie i ewentualne więzienie ? :o:


Ja bym powiedział tak: miastem Wałbrzych rządzi mafia Cyganów.. ponoć coś w tym jest.. jedni mówią tak, inni inaczej. Jedno jest pewne.. ktoś się tutaj kogoś boi.. bo jeżeli by tak nie było to takiej sytuacji także by nie było.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Policja? ITD? Wystarczy mieć CB Radio, i jak tylko zaczną kontrole kilka słów w eter i zaraz busiarstwo jeździ, jakby prawo jazdy robiło.
Ta cała sytuacja w wałbrzyskiej KM to skrajna patologia, ale cóż, najwyraźniej komuś zależy na utrzymaniu status quo… ¯eby tylko nie zlikwidowano MPK całkowicie — miasto wielkości Płocka bez zorganizowanej komunikacji miejskiej, chyba nawet w Ukrainie tak nie ma :/

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

plocmaster pisze:Policja? ITD? Wystarczy mieć CB Radio, i jak tylko zaczną kontrole kilka słów w eter i zaraz busiarstwo jeździ, jakby prawo jazdy robiło.
Nie jeździ wcale, po prostu znika, wystarczy jeden, drugi telefon...

plocmaster pisze:by tylko nie zlikwidowano MPK całkowicie — miasto wielkości Płocka bez zorganizowanej komunikacji miejskiej, chyba nawet w Ukrainie tak nie ma
Wałbrzychowi coraz bliżej do takiej sytuacji... zobaczymy jak się przetarg rozwiąże.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

irisbus pisze:wystarczy jeden, drugi telefon...
To oni do siebie dzwonią? Ja tam myślałem, że ustalili sobie jakiś kanał na CB. Nie ma tam u was konkurencji między nimi?

Lopez

Post autor: Lopez »

I dobrze - niech firmę szlaq trafi, zaraz się znajdzie ktoś na ich miejsce i wtedy związkowcy wygrają swoją wojnę... Jak tak będzie wyglądała prywatyzacja linii w innych miastach to prędzej zobaczymy znów omnibusy konne na ulicach niż wolny rynek. W takich sytuacjach trzeba wiele odwagi politycznej ale od takich decyzji nie wolno uciekać.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:zaraz się znajdzie ktoś na ich miejsce
Kto? Kolejny busiarz?

misdroj

Post autor: misdroj »

Lopez pisze:I dobrze - niech firmę szlaq trafi
Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”