Zielona Góra: Rozkładowa rewolucja w komunikacji

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
ŁK-MZK

Zielona Góra: Rozkładowa rewolucja w komunikacji

Post autor: ŁK-MZK »

Infobus napisał:
MZK Zielona Góra postanowił dokonać rewolucji w miejskim systemie komunikacji. Pracownicy zakładu wraz z zespołem Olgierda Wyszomirskiego kończą już układanie nowych rozkładów dla całej zielonogórskiej sieci.
Cel zmian jest jeden –optymalizacja komunikacji oraz stworzenie jednolitych godzin odjazdów z przystanków tak, aby pasażerowie mogli je łatwo zapamiętać. Dotychczas odjazdy te były bardzo zróżnicowane, co zmuszało korzystających z autobusów do zapisywania rozkładu na kartce. Kolejnym problemem była częstotliwość linii kursujących w jednym kierunku. Na przykład cztery linie kursujące w stronę osiedla Zacisze, dalej do pętli przy Wyczółkowskiego i osiedlu Leśnym, z centrum miasta odjeżdżały w przeciągu 20-30 minut, by przez następne półgodziny nie było żadnego autobusu w tym kierunku. Teraz ma się to zmienić.
http://infobus.pl/text.php?id=20978&from=main :strzałka: :strzałka: Szczegóły na tej stronie.

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Ameryki to ty nie odkryłeś :chytry: , od dawna było wiadomo że pracują nad optymalizacją rozkladów jazdy i linii.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jelcz93 pisze:Ameryki to ty nie odkryłeś :chytry: , od dawna było wiadomo że pracują nad optymalizacją rozkladów jazdy i linii.
Jakbyś nie zauważył, to jest świeży artykuł i dużo osób o tym pewnie nie wiedziało ( ja również )
Po drugie jak jesteś taki mądry, to pisz coś na forum, a nie miej żali...

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Nie no ja żali to nie mam. Jeśli kogoś uraziłem to najmaocniej przepraszam :D . A artykuł to na infobusie jest świerzy ale na stronie MZK pojawił się o wiele wcześniej.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Szkoda, że wciąż o żadnej nocce nie myślą.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale bardzo dobrze, że w ogóle coś robią. Może jeszcze pomyślą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”