Miasto z najlepszą siecią tramwajową

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej

Miasto z najlepszą siecią tramwajową

Warszawa
22
21%
Łódź
12
11%
GOP
7
7%
Bydgoszcz
0
Brak głosów
Toruń
1
1%
Grudziądz
2
2%
Elbląg
2
2%
Gdańsk
7
7%
Szczecin
1
1%
Częstochowa
1
1%
Kraków
26
24%
Gorzów Wielkopolski
2
2%
Poznań
17
16%
Wrocław
7
7%
 
Liczba głosów: 107

voy

Post autor: voy »

Chodzi Ci o Beynesy, Duewagi czy może o 105? Te ostatnie to zdaje się największe zabytki i najbardziej przestarzałe.

Robson

Post autor: Robson »

Poznań w ogóle to fajne miasto. Według mnie bardzo przyjemne nawet ze maja problemy z Combinami to i tak do teraz sądze ze był to najlepszy wybór.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:Chodzi Ci o Beynesy, Duewagi czy może o 105? Te ostatnie to zdaje się największe zabytki i najbardziej przestarzałe.
A byłęś chociaż jedenr az w Poznaniu i nimi jechałęs??. Po Twoich komentarzach wyglada ze nie, bo nie znasz sie :P

i tak voy, wiesz 105iatki są najstarsze i największe zabytki <lol> :)

voy

Post autor: voy »

Najstarsze to może nie, ale technicznie zacofane. GT8 mają kilka użytecznych rzeczy (fotokomórka, piasecznice).

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:Najstarsze to może nie, ale technicznie zacofane.

Przepraszam co- poznańskie 105iatki sa zacofane technicznie ?!
voy pisze:GT8 mają kilka użytecznych rzeczy (fotokomórka, piasecznice).
Fotokomórek wszystkie nie maja

Robson

Post autor: Robson »

voy pisze:GT8 mają kilka użytecznych rzeczy (fotokomórka, piasecznice).
a w gorzowie nie ma foto komorek ale sa schodki czule na nacisk.

Robin

Post autor: Robin »

Ja uważam że Kraków ma dobrą sieć tramwajową. Oczywiście jeśli chodzi o tabor, bo jeśli o stan torów to jestem zaszokowany... Przestarzałe co chwilkę Trzęsie i to bardzo. Drugie miasto to Łódź a trzecie to Warszawa. Warszawa może nie ma wspaniałego taboru, ale stan techniczny torów jest dużo lepszy. W Warszawie jeżdżą no prawie wszędzie gdzie potrzeba :). Tyle mam do powiedzenia. Podrawiam

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Robin pisze: W Warszawie jeżdżą no prawie wszędzie gdzie potrzeba :)
Polemizowałbym - istnieje wiele osiedli, do których miał dojeżdżać tramwaj(Targówek, Gocław, Sadyba, Stegny, Wilanów, Tarchomin). Tak duże skupiska ludnosci nie mają alternatywnego środka transportu względem autobusów. Z drugiej strony istnieją odcinki tras, z których nikt nie korzysta po likwidacji molochów przemysłowych z epoki PRL-u (chociażby odcinek Toruńska - ¯erań Wschodni).

Robin

Post autor: Robin »

No tak, są osiedla do których nie dojeżdża, np. do mnie na Targówek. Po to są właśnie autobusy by dojechać do tramwajów. Co prawda mogliby w tych miejscach umieścić tramwaje, wtedy szypciej by się zaliczyło odcinek Targówek - Targowa. No ale cóż, zapowiadają że za jakieś 10-15 lat będzie dojerzdżać metro do Targówka :D Ale to chyba nie możliwe :o: Nie przy takim budrzecie metra ...

Szybciej, dojeżdżać, budżecie - dbajmy o ortografię
Thomas78

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Powracając do tematu wątku. Zagłosowałem na Kraków, zaimponował mi ten przetarg na kolejne 24 sztuki tramów :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Ja zagłosowałem na Gdańsk ze względu na ostatnie sukcesywnie przeprowadzane modernizacje wagonów (NG w Łodzi i NS własnymi siłami m.in. montaż nowych wygodnych siedzeń, a ostatnio nawet przeróbki drugich wagonów na doczepy czynne). Poza tym po cichu liczę na nową linię tramwajową na Chełm. :-P :smile2:
Ostatnio zmieniony 2005-04-28, 17:17 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

janzel pisze: Poza tym po cichu liczę na nową linię tramwajową na Chełm. :-P :smile2:
Zawsze się zastanawiałem przejeżdżając al. Armii Krajowej w Gdańsku, dlaczego pas zieleni rozdzielający jezdnie jest tak szeroki i prowadzą na tam schody. Potem dowiedziałem się, że przed laty palnowano tamtędy trasę tramwajową. Oby pomysł nie tylko odżył ale i doczekał się realizacji.

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Thomas78 pisze:
janzel pisze: Poza tym po cichu liczę na nową linię tramwajową na Chełm. :-P :smile2:
Zawsze się zastanawiałem przejeżdżając al. Armii Krajowej w Gdańsku, dlaczego pas zieleni rozdzielający jezdnie jest tak szeroki i prowadzą na tam schody. Potem dowiedziałem się, że przed laty palnowano tamtędy trasę tramwajową. Oby pomysł nie tylko odżył ale i doczekał się realizacji.
Plany są i to ambitene. Został wniesiony wniosek do UE o realizacje tego lany. Jakbys sie dobrze przyjżał to zabaczyłbys także że w pewnym momencie pas ten obniża się a droga prowadzi estakadą. Planowana jest tam łącznica tramwajowa Armii Krajowej z trasa na Siedlce

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to rzeczywiście robi się ciekawie. Ja też trzymam kciuki, żeby tylko się Wam udało.... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Ikarus 280E pisze:Plany są i to ambitene. Został wniesiony wniosek do UE o realizacje tego lany. Jakbys sie dobrze przyjżał to zabaczyłbys także że w pewnym momencie pas ten obniża się a droga prowadzi estakadą. Planowana jest tam łącznica tramwajowa Armii Krajowej z trasa na Siedlce
Faktycznie, zgadza się. Całe szczęście, że trasę AK zaplanowano w ten sposób, że zostawiono miejsce pod torowisko.

Damhan

Post autor: Damhan »

Wirtualny Gdańsk
Rynek kolejowy
Pod tymi linkami można poczytać o planowanej linii tramwajowej
Ostatnio zmieniony 2005-04-28, 17:18 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Orange

Post autor: Orange »

1. Kraków
2. Łódź
3. Warszawa

voy

Post autor: voy »

Warszawska sieć tramwajowa jest dosyć dosyć, jednakże krakowska lepiej się sprawdza, bo w Krakowie tramwaj dociera w wiele miejsc, a w Warszawie w wielu miejscach tramwaju brakuje. Mimo to sieć jest świetnie utrzymana.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Warszawa - za jednotor, 13N i ogólny stan torów
Kraków - duza sieć, szybki tramwaj, niskopodłogowce
Grudziądz - odcinek staromiejski i w ogóle najładniejsza siec w Polsce wg mnie

56247

Post autor: 56247 »

Ja głosuję na Gdańsk
za:
:strzałka: Węzęł Kliniczna (już niestety neużywany)
:strzałka: Stogi-Plaża
:strzałka: Jelitkowo
:strzałka: Śródmieście (kranec linii 2 oraz 6)

-pomimo,że stan torowisk w niektórych jeszcze miejscach miejscach zostwia trochę do życzenia-to głosuję za Gdańskiem i życzę temu miastu jak najlepiej.


...oraz za stosowanie informacji pasażerskiej R&G.Za to olbrzymi plus!!!

[ Dodano: 2005-09-04, 12:45 ]
Co do Warszawy-szkoda gadać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”