Miasto z najlepszą siecią tramwajową

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej

Miasto z najlepszą siecią tramwajową

Warszawa
22
21%
Łódź
12
11%
GOP
7
7%
Bydgoszcz
0
Brak głosów
Toruń
1
1%
Grudziądz
2
2%
Elbląg
2
2%
Gdańsk
7
7%
Szczecin
1
1%
Częstochowa
1
1%
Kraków
26
24%
Gorzów Wielkopolski
2
2%
Poznań
17
16%
Wrocław
7
7%
 
Liczba głosów: 107

Michał

Miasto z najlepszą siecią tramwajową

Post autor: Michał »

Jakie jest waszym zdaniem miasto z najlepszą siecią tramwajową?
Mój wybór to:
Łódź - podmiejskie tramwaje i wąskotorowy klimat
Gdańsk - potrójniaki ;)
Poznań - ładne tramwaje

szubak

Post autor: szubak »

Z najlepsza w jakim sensie? Jesli chodzi ci o tabor to wedlug mnie Krakow, tak samo jesli chodzi o caloksztalt. Stan infrastruktury -> Wawa.
A jesli chodzi o klimat to... GOP ;)

Robson

Post autor: Robson »

Ja tam Poznań dobrze zorganizowana siec
Warszawa bardzo obszerna siec i nawet dobrze utrymana.
I Gorzów :) taka kameralna siec tylko 3 linie i wiele klimatycznych miejsc

Michał

Post autor: Michał »

szubak pisze:Z najlepsza w jakim sensie? Jesli chodzi ci o tabor to wedlug mnie Krakow, tak samo jesli chodzi o caloksztalt. Stan infrastruktury -> Wawa.
A jesli chodzi o klimat to... GOP ;)
No twoim zdaniem najlepsza obojętnie za co ją cenisz :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ja zaglosowałem na:

:strzałka: Wrocław,chyba nie muszę mówić czemu...(sentyment, wiele klimatycznych miejsc, tramwaje przeciskające się posród wąskich uliczek, zabytków itp.)
:strzałka: Kraków, do tego wyboru zainspirowały mnie posiade przez nich wozy NGT6
:strzałka: Warszawa, ogólnie za calokształt, infrastrukturę (nie za tramwaje :lol: ).

voy

Post autor: voy »

No to ja zagłosuje na Gdańsk, ze względu na to, że sieć w większości nie dubluje się z autobusami, obydwa środki transportu nie konkurują ze sobą na większości odcinków.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Łódź - za zasięg, częstotliwość kursowania, klarowny układ linii.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja nie mam za dużego wyboru bo u mnie w Gdyni tramwaje nie jeżdzą. Ale za głosowałem na:
-Kraków bo tam byłem i tramwaje mi się podobają
-Na Warszawe bo już zagłosuje na stolice
-Gdańsk bo często jak jestem w Gdńsku to mam okazje jechać nowoczesnym taborem (Ale większość to stare :( ).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A mój głos:
1. Warszawa - nie dlatego, że jestem warszawiakiem, ale jednak za dbałość o infrastrukturę oraz mimo problemów z przetargami, jednak po Warszawie jeździ sporo nowych wagonów. Są doskonale widoczne. Czy są ładne, czy też nie - mogą się podobać lub nie - to już kwestia gustu - ale są...

2. GOP - za infrastrukturę: długość torów i ich klimat. Mam nadzieję, że z zakupami taboru też będzie lepiej...

3. Kraków - miałem poważne problemy pomiędzy Krakowem a Wrocławiem. We Wrocławiu podobnie jak w Krakowie jest wiele "klimatycznych" torowisk. Wrocław już "pracuje" nad poprawą taboru. Kraków, oprócz infrastruktury, ma za to KST i nowe NGT6, a także "poszedł" znacznie dalej, budując tunele dla KST. Także pozostały tabor MPK Kraków jest całkiem niezły - zawsze tam o niego dbano, nawet za PRL-u... ;)

Powinieniem oddać też głos za Łodzią - a raczej za Tramwajami Podmiejskimi - <b>napewno</b> Wiecie dlaczego :mruga:

aleksej

Post autor: aleksej »

Teraz ja.

1. Lodz, najbardziej klimatyczna siec w Polsce, oprocz bardzo praktycznej gestej sieci w centrum miasta, oraz polaczen do praktycznie kazdego wiekszego osiedla, sa bardzo klimatyczne petle na koncu swiata typu Stoki oraz Zdrowie. Do tego dodac klimaty zeelektryfikowanych waskotorowek do Lutomierska i Ozorkowa i czego nam wiecej potrzeba. Jedyna wada to tragiczny stan infrastruktury, miejmy nadzieje ze w najblizszych latach da sie to naprawic.

2. Krakow, dobra siec, nawoczesna, duzy priorytet tramwajow w ruchu drogowym, wiele klimatycznych torowisk szczegolnie w centrum, duza roznorodnosc taboru (kocham E-1 :) ). NGT-6 tez sa fajne chociaz wole Cityrunnery.

3. Poznan, podobnie jak Krakow systematyczne modernizowanie torowisk i plany budowy nowych, z taborem maja pecha ale miejmy nadzieje ze to sie szybko zmieni, w dodatku dosyc ciekawa Pestka.

Pozdrawiam,
Aleksej

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Oczywiście że GOP, ...bo w nim mieszkam :P

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Moja ocena :

1 . Kraków - świetny klimat , tabor , infrastruktura , rozwijanie sieci i ogólnie za calokształt :)
2 - Łódz - ,ciekawe miejsca , zasięg , tramwaje podmiejskie
3- Warszawa - Dobry stan infrastruktury , klimatyczne . zabytkowe tramwaje :diabeł:

DAB

Post autor: DAB »

1. Wrocław -> ładne nieczerniejące kartofle kartofle, mili motorniczy ( motornići ) ładne pętle i w ogóle mi się bardzo podoba

2. GOP -> Piękne ( żart ) trzydziestoletnie stopiątki i stodwójki, coś czego nie ma we Wrocku :( Alstom 116Nd, a tak ogólnie to jest ... fajnie prawie tak fajnie jak we Wrocku

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

mac pisze:. zabytkowe tramwaje :diabeł:
W GOPie można takie spotkać na większości linii.

szubak

Post autor: szubak »

2. Krakow, dobra siec, nawoczesna, duzy priorytet tramwajow w ruchu drogowym, wiele klimatycznych torowisk szczegolnie w centrum, duza roznorodnosc taboru (kocham E-1 :smile: ). NGT-6 tez sa fajne chociaz wole Cityrunnery.
Z tym priorytetem to nie jest do konca tak rozowo. Co prawda dazy sie do tego, abytramwaje poruszaly sie po centrum jak najszybcije (chocbyprzez wydzielanie torowisk separatorami w centrum), ale rownie duzo psuja nowe oraz modernizowane sygnalizacje. Przykladem jest chocby r. Matecznego, r. Dywizjonu 308, skrzyzowanie Stelii-Sawickiego z Jana Pawla II, gdzie po wybudowaniu (lub zmodernizowaniu) sygnalizacji znaczenie wydluzyl sie czas postoju :|
Do tego dochodzi rowniez, idiotyczne moim zdaniem montowanieswiatel dla trawmajow w miejscach, gdzie przez tory przechodzi tylko przejscie dla pieszych, a nie ma przejazdu dla samochodow. Rowniez w tych miejscach czesto zdarza sie, iz tramwaj bezsensownie stoi.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson pisze:Ja tam Poznań dobrze zorganizowana siec
Oj tego bym nie powiedział...

Moje głosy:

1) Kraków
2) Łódź
3) Wrocław-

Rafi

Post autor: Rafi »

:strzałka: Kraków - elegancki,nowoczesny i przyzwoity tabor.
:strzałka: Poznań - także tabor, ale kiedyś jadąc pociągiem do Lublina przez Poznań zaintrygowałt mi tory tramwajowe obok torów kolejowych.
:strzałka: Szczecin - Wspaniali pasażerowie (JA)... żartuje, ale malowanie, skromne białe z kilkoma paskami u dołu bordowo-grantowe.Wielkie pętle.Naklejki wewnątrz, na tyłach z różnymi podpisami (102Na) :) .

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Oczywiście Kraków! :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Rafi pisze:Poznań zaintrygowałt mi tory tramwajowe obok torów kolejowych.
Przepraszam nierozumiem, co w tym dziwnegho, ze tory tramwajowe sa koło kolejowych?

Rafi

Post autor: Rafi »

Rafi napisał:
Poznań zaintrygowałt mi tory tramwajowe obok torów kolejowych.



Przepraszam nierozumiem, co w tym dziwnegho, ze tory tramwajowe sa koło kolejowych?
Wybacz, ale w Szczecinie tory tramwajowe nie biegną wzdłuż torów kolejowych na podobnej wysokości... Dla mnie to było coś dziwnego dla was poznaniaków NIE !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”