Wsiadanie tylko pierwszymi drzwiami

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: Ciekawe, czy ten magnes działa też z czytnikami, w które wyposażeni są kontrolerzy :P
Nie sądzę ;) Ale zawsze zadziała wajcha/pokrętło otwierania awaryjnego :P
Lopez pisze: Ale jak grzecznie i cierpliwie stoją w kolejce ;)
To tylko pokazuje, że ludzi da się nauczyć pewnych rzeczy :)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

W Dębicy jest taki kierowca który tylko pierwszymi drzwiami wpuszcza ale to poza miatem w mieście otwiera wszystkie.Ale to też zależy ile ludzi chce wsiąść bo jak 2-3 osoby to tylko pierwszymi wpuszcza.A mało tego ten kierowca uczy jak kasować bilet np raz z nim jechałem to wpóścił przednimi i otwiera okienko i się drze prosze mi pokazać skasowany bilet to ja grzecznie kasuje i mu pokazuje a on: ja was tu naucze kasaować bilety. :nuts:
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 15:34 przez Maciek007, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:4:30 zasada działania i widać dobrze szybkość obsługi:
Hehe... Amalio, to lepiej jeszcze raz Przejrzyj ten film :lol:

Tam doskonale widać, że autor filmu wraz z częścią ludzi, bezproblemowo i szybko przeszedł przez bramkę w autobusie... a zaraz za nim pan chciał przejść i okazało się, że ma albo nie aktualny bilet, albo skasowany bilet... bo bramka zapiszczała i nie chciała go wpuścić. pasażer, cofnąć się nie może, bo za nim stoi tłum ludzi i dodatkowo kolejka ludzi na zewnątrz...

... oj ten autobus to pewnie musi sporo czasu spędzać na przystankach :diabeł:

Wg. mnie pomysł z taką bramką to bzdura. Ani nie jest to praktyczne, ani skuteczne. A jeśli do autobusu chciałby wjechać niepełnosprawny na wózku lub matka z dzieckiem w wózku... to zaczynają się "kombinacje alpejskie" :mruga:

Nie dziwi mnie, że już ludzie kombinują z tymi bramkami :chytry:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Tam doskonale widać, że autor filmu wraz z częścią ludzi, bezproblemowo i szybko przeszedł przez bramkę w autobusie...
Bezproblemowo? IMO ze dwa razy wolniej niż normalnie. A autobus stoi i czeka...
Widać, że proorytetem tego systemu nie jest wygoda pasażerów, ale jego (iluzoryczna) szczelność ;)

ppln

Post autor: ppln »

W przypadku większego natężenia ruchu kierowca powinien mieć możliwość złożenia bramki (elektrycznie przyciskiem z pulpitu/sterownika naturalnie)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:a zaraz za nim pan chciał przejść i okazało się, że ma albo nie aktualny bilet, albo skasowany bilet... bo bramka zapiszczała i nie chciała go wpuścić. pasażer, cofnąć się nie może, bo za nim stoi tłum ludzi i dodatkowo kolejka ludzi na zewnątrz...
Po pierwsze, to ty przejrzyj nagranie raz jeszcze, bo problem miała pani.
Po drugie skoro już napomknąłeś o niepełnosprawnych, to może im najlepiej zakazać jazdy KM, bo rozkładanie rampy tyle czasu zajmuje...
Nie ma po co generalizować z powodu jednostkowego przypadku "bo oma se bilety pomyliła". Jak widać kabina w tym autobusie nie sięga połówki przednich drzwi - ludzie wchodzą dwiema, przez bramkę i tak może wejść jedna, więc ludzie i tak mogą wchodzić jedną połówką w czasie gdy stojąca w drugiej Pani kupi/znajdzie właściwy bilet.
J-31 pisze:... oj ten autobus to pewnie musi sporo czasu spędzać na przystankach :diabeł:
No jasne - lepiej żeby autobus pędził i jednocześnie kierowca sprzedawał bilety :chhytry:
J-31 pisze: A jeśli do autobusu chciałby wjechać niepełnosprawny na wózku lub matka z dzieckiem w wózku... to zaczynają się "kombinacje alpejskie" :mruga:
Niby jakie kombinacje alpejskie :?: Świetny system, bo automat sprawdza bilety, a kierowca w tym czasie idzie rozłożyć rampę. Przy sprawdzaniu "wzrokowym" albo każe czekać niepałnosprawnemu, albo ludziom w kolejce.

J-31 pisze:Nie dziwi mnie, że już ludzie kombinują z tymi bramkami :chytry:
Zdajeę sobie sprawę z tego, że jest to z twojej strony ( mam nadzieję ) ironia, ale kompletnie nietrafiona, bo z czego widać jeżeli rzeczywiście tak wolno trzeba magnesem przesuwać, to trwa to jeszcze dlłużej niż z biletem

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Po pierwsze, to ty przejrzyj nagranie raz jeszcze, bo problem miała pani.
Przejrzałem go jeszcze raz i normalnie ten film jest tak "wyraźny-inaczej", że doprawdy nie wiem jak się Dopatrzyłeś, że ta mężczyzna jest kobietą. Miałem wrażenie, że widziałem tam jakieś wąsy... ale skoro Twierdzisz, że to oma, to ja nie zaprzeczam. Dobrze, że to przynajmniej jest tylko oma, a nie staro motyka, bo kierowca by pewnie nie był taki chętny do pomocy :lol:

A co do bramek - nie zamierzam się spierać, czy to jest dobre, czy złe. Musiałbym to sprawdzić na żywo. A to jest mało realne ;)

Wydaje mi się, że - przynajmniej na Śląsku - chyba nie prędko zobaczymy bramki w autobusach. Jest zbyt wielu przewoźników współpracujących z KZK GOP. I o ile duże PKM-y znalazłyby fundusze na instalację, o tyle te mniejsze firmy, to nie wiem. Jak by nie patrzeć to są jednak jakieś koszty instalacji ;)

Z tego co widzę - nie tylko na Śląsku, ale praktycznie wszędzie tam, gdzie wprowadzono obowiązek wsiadania pierwszymi drzwiami - organizatorzy komunikacji miejskiej, albo przewoźnicy, idą na "taniochę". Tzn. nakazują wsiadanie, ale to kierowca ma sprawdzać bilety. Koszty=0, bo driverzy nie dostają za tą dodatkową czynność, żadnych dodatkowych funduszy :cool:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Przejrzałem go jeszcze raz i normalnie ten film jest tak "wyraźny-inaczej", że doprawdy nie wiem jak się Dopatrzyłeś, że ta mężczyzna jest kobietą.
Wystarczyłoby żebyś znał angielski - wszystko można wyczytać z pojawiających się napisów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Wystarczyłoby żebyś znał angielski - wszystko można wyczytać z pojawiających się napisów.
Tak się zapatrzyłem w urodę tej omy, że nawet nie zwróciłem na jakieś napisy :P

marekJG

Post autor: marekJG »

Nie robcie Koledzy sensacji. W JG też miała być tragedia i po niecałych 3 m-cach ludzie bezproblemowo stosowali się do nowych zasad. Z czasem system znalazł uznanie pasażerów uczciwie płacących za przejazd. I co dało się. Nie wiem dlaczego niby w BB ma być gorzej. Aż tak wielkich różnic mantalnych między Sudetami a Podbeskidziem chyba nie ma.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Takie rozwiązanie ogarnia powoli cała Polskę. Pierwsza była Częstochowa, tuż z nią Zielona Góra, a potem to już poszło. W Bielsku Białej, takie wsiadanie też będzie na poczatku "nie miłe" ale z czasem, wszyscy się do tego przyzwyczają ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

stachu pisze:Takie rozwiązanie ogarnia powoli cała Polskę.
Zapomnij. Na szerszą skalę to nigdy nie przejdzie. A już na pewno nie w większych miastach. Rozwiną się za to prędzej rozwiązania techniczne, które zapewnią, że każdy kto jedzie zapłaci za przejazd albo zostanie wyłapany.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:Rozwiną się za to prędzej rozwiązania techniczne, które zapewnią, że każdy kto jedzie zapłaci za przejazd albo zostanie wyłapany.
Ja znam tylko jedno - kanar w każdym autobusie (zwany czasami konduktorem). W Bytomiu było i się za bardzo nie sprawdziło

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

I to nie będzie zapewne tylko tutaj.
Od 8 grudnia tego roku wchodzą przepisy unijne dotyczące montowania kas fiskalnych w autobusach. Nie wiem czy na tą okoliczność wsiadanie pierwszymi drzwiami nie będzie zjawiskiem masowym.
W MZK Jarosław już wprowadzili to na dwie linie, a od września ma obowiązywać wszędzie. Nie wiem jak będzie z innymi miastami.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

ŁK-MZK pisze:I to nie będzie zapewne tylko tutaj.
Od 8 grudnia tego roku wchodzą przepisy unijne dotyczące montowania kas fiskalnych w autobusach. Nie wiem czy na tą okoliczność wsiadanie pierwszymi drzwiami nie będzie zjawiskiem masowym.
W MZK Jarosław już wprowadzili to na dwie linie, a od września ma obowiązywać wszędzie. Nie wiem jak będzie z innymi miastami.
No to robi się ciekawie :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

stachu pisze:No to robi się ciekawie
Niby wcześniej już też jakiś termin był, ale UE zniosła ten pomysł. Nie wiem czy teraz będą równie ugięci, czy będzie to jednak stałe zalecenie.
Z pewnością przysporzy to kłopotów wszystkim przewoźników, szczególnie miejskim, gdzie nie ma zamontowanych kas fiskalnych. Jest to dodatkowy koszt. No zobaczymy co się stanie ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie rozumiem tylko co ma niby wprowadzenie kas fiskalnych wspólnego z wsiadaniem pierwszymi drzwiami :?: Jedno z drugim nie musi iść w parze. Tak jak bilety w sieci KZK GOP kupowane u kierowcy dalej są papierowe, tak w ZTZ Rybnik są kasy fiskalne, ale dlatego, że jest bilet elektroniczny.
Jak również można zostawić papierowe bilety wprowadzając kasy - przynajmniej kierowca nie odprawi nas " z kwitkiem" twierdząc, że zabrakło biletów.

k.m.c.

Post autor: k.m.c. »

W Ciechanowie od 1 sierpnia będzie wprowadzony obowiązek wsiadania do autobusu przez przednie drzwi. Pozostałe mają służyć pasażerom tylko do wysiadania. Z obowiązku zwolnieni zostaną pasażerowie niepełnosprawni oraz matki z wózkami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo wsiadania pierwszymi drzwiami. Czemu wrocławski DLA jako chyba jedyny wprowadził nakaz wsiadania pierwszymi drzwiami ? Jak zauwazyłem nie ma we Wrocławiu takiego nakazu w sposób jakiś odgórny, a tymczasem MAN-y NL223 DLA są obklejone i nakazuje się wchodzenie pierwszymi drzwiami ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

J-31 pisze:A propo wsiadania pierwszymi drzwiami. Czemu wrocławski DLA jako chyba jedyny wprowadził nakaz wsiadania pierwszymi drzwiami ? Jak zauwazyłem nie ma we Wrocławiu takiego nakazu w sposób jakiś odgórny, a tymczasem MAN-y NL223 DLA są obklejone i nakazuje się wchodzenie pierwszymi drzwiami
Absolutnie nikt tego nie przestrzega. Ani kierowca, ani tym bardziej pasażerowie. Te naklejki są na wszystkich autobusach DLA (poza nielicznymi wyjątkami (np. darmobusy)).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”