[Warszawa] Personalizacja Warszawskiej Karty Miejskiej

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
pasażer

Post autor: pasażer »

A nie wiem czy dziękować ;) Grunt żeby to się udało. Wyjdzie na dobre wszystkim - oby :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pasażer pisze:Grunt żeby to się udało. Wyjdzie na dobre wszystkim - oby :)
Wątpie, aby to wszystkim na dobr wyjdzie. Szczególnie, że większość - podobnie jak ja - stała karnie w kolejce i wyrobiła kartę, podając PESEL i nierobiąc z tego dramatu.

Niby taka drobna zmiana - zamiast numer PESEL, podać nr. dowodu osobistego - nie powinna pociągnąć całkowitej zmiany systemu. Jednakże jak znam naszych radnych i niektórych urzędników. To każdy próbuje zarobić tylko dla siebie. I oby ktoś - po tym jak Namieszasz - nie wpadł na pomysł, że trzeba przeprowadzić całą akcję od nowa. I cała Warszawa - przez Ciebie jednego - będzie wymieniać jeszcze raz WKM-ki. Bo Tobie się nie podoba i nie Lubisz ZTM-u.

A zatem - nie chciałbym stać po raz drugi w kolejce i wyrabiać po raz drugi nową kartę. :chytry:

pasażer

Post autor: pasażer »

I jak większość nie rozumiesz całej sprawy. PESEL nie został zakwestionowany przez GIODO, więc bez obawy nie będzie żadnych wymogów kasowania tych danych a tym samym wymiany kart na nowe!
Cały czas powtarzam. Tu rozchodzi się wciąż, że nie ma alternatywy na spersonalizowaną kartę miejską. A takową mogłaby być obecnie obowiązująca niespersonalizowana WKM.
A swoją drogą nie to, że nie lubię ZTM tylko <b>poprostu</b> ta firma mnie zawiodła i tyle. Nie darzę ją sentymentem. Ale robi też dobre rzeczy w miarę swoich możliwości.
Jednakże przypomniesz sobie moje słowa stojąc ponownie po spersonalizowaną WKM jak tylko ją zgubisz (oby nie), albo lepiej - jak Ci się zetrze, wyblaknie zdjęcie. Bo takie informacje do mnie docierają.
Strona ze zdjęciem na niektórych spersonalizowanych WKM rozmazuje się, zmienia się w tzw kolor "sepii", zdjęcie staje się nie czytelne. Nie życzę nikomu, kto nie znając prawa da się kanarom spisać tylko za to, że kanar będzie miał widzimi się, że na zdjęciu to nie Ty, karty na odwrocie będziesz miał nie podpisaną itd.
Wtedy zapłacisz za nową 10 zł i kto wie, czy nie będziesz stał w kolejkach aby się odwołać od nałożonej opłaty dodatkowej.
Bez obawy. Cała ta sprawa ma tylko dać wybór innym pasażerom oraz chronić najbardziej wrażliwe dane osobowe..
Gwarantuję Ci, że prędzej może zdarzyć sięsytuacja opisana wyżej aniżeli po decyzji Rady Miasta będą wymiany kart. Zdaję sobie sprawę, że system na którym dane osobowe w ZTM są przechowywane kosztował i to prawie 3 mln zł!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam coś do tematu, aczkolwiek nie chodzi o kolejną wymianę kart miejskich.

Otóż, jeśli przypadkiem Jesteście mieszkańcami Warszawy i przypadkiem chcielibyście być klientami "Citi handlowy" - to jest nowa możliwość. Posiadania WKM-ki i karty płatniczej - w jednym.

Od kilku dni "Citi Handlowy" reklamuje się w Warszawie w związku z nową usługą.
:strzałka: http://img541.imageshack.us/img541/1088/citywkm.jpg

Warto pamiętać, że ten bank jest jednocześnie nowym sponsorem schematów linii metra naklejanych w wagonach i na stacjach ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”