Anomalie taborowe w Waszych miastach

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Jelczuch

Post autor: Jelczuch »

Nie wiem czy to taka duża anomalia, ale dziś w nocy widziałem (to chyba było N22) Jelcza M121M Mastero. Normalnie to raczej puszczają solowe Ikarusy automaty i czasem starego Gniota.

PS: W tym temacie możecie też pisać o anomaliach tramwajowych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PS: W tym temacie możecie też pisać o anomaliach tramwajowych.
Solówki na warszawskiej linii tramwajowej 26 (na 17-stce też). Przed remontem kursowały tam nawet "potrójniaki" :mruga:

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Jelczuch pisze:Nie wiem czy to taka duża anomalia, ale dziś w nocy widziałem (to chyba było N22) Jelcza M121M Mastero
To nie jest taka duża anomalia. Na tej linii (i na N72) w Dzień Powszedni jeżdżą same solówki.
Np. przedwczoraj R-3 puściło na N22 solowego lewara! I to chyba pierwszy raz w tym roku.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

We Wrocławiu na trasie E... Volvodkurzacz :confused: Ale chyba była to po prostu podsyłka na 146, bo wyświetlacz diodowy z tyłu pojazdu był wyłączony.
Za to ze dwa tygodnie temu na w/w linii zagościły aż dwa M121 z przodem odziedziczonym po 120M (#9523 i #9508), co zdarza się bardzo rzadko (chyba pierwszy raz, odkąd uważniej monitoruję E, a robię to już dwa lata) - w obsłudze trzon stanowią krótkie Volviaki (#7022 ciągle na niej jeździ), czasem się trafiają gnioty (te późniejsze, chociaż raz pojawił się #9524), w czasie popołudniowego szczytu często 120M wysyłają.

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Kolejna anomalia w piątek.
Na 147, brygadzie 4-tej zagościł Solaris U15II #8909.
Była to brygada niskopodłogowa, na której same solówy jeżdżą...

Jelczuch

Post autor: Jelczuch »

Eee... Chyba wczoraj widziałem na 151 Solariska U15.

ppln

Post autor: ppln »

Ja nic nie mówię, ale czy takie rzeczy nie lepiej spisywać na forach lokalnych, gdzie to zainteresuje znacznie większy procent osób (czyt. praktycznie każdy użyszkodnik będzie mógł wyjść na miasto i sam odszukać daną ciekawostkę)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ppln pisze:Ja nic nie mówię, ale czy takie rzeczy nie lepiej spisywać na forach lokalnych, gdzie to zainteresuje znacznie większy procent osób (czyt. praktycznie każdy użyszkodnik będzie mógł wyjść na miasto i sam odszukać daną ciekawostkę)
Jestem za. Tym bardziej, że widzę iż ciężko ruszyć mózgownicą i objaśnić na czym ta anomalia polega, bo to ogólnopolskie forum, a nie lokalne i większość nie ma bladego pojęcia o co chodzi. Nie mówiąc już o tym, że mało kogo to zainteresuje...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Koledzy mają rację - tak więc uprzejmie proszę, by nie pisać tu o podmianach 15 za 12 metrów itp., tylko o prawdziwych anomaliach. Póki uprzejmie proszę radziłbym się do tego stosować ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »


9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ciekawa sytuacja była wczoraj na 133. Może nic wielkiego, a jednak. Pojawiło sie tu bowiem Volvo B10Ble6x2. To o tyle dziwne, że jechało na małą pętlę Zabrodzie i zawsze mówiono, że tam wyrobi max 12m ;) A tu niespodzianka! W 133 od razu było luźniej, mam nadzieje, że jak nie anulują idiotycznej decyzji o takcie 20-minutowym po południu, to deska stanie się na tej linii standardem ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Długo szukałem odpowiedniego tematu... ale w końcu zdecydowałem się odkopać ten. Anomalie taborowe, to chyba dobry wątek.

Otóż jak zapewne pamiętacie, wokół Warszawy, warszawski ZTM zorganizował siatkę linii lokalnych Lx. One mają dowozić do pociągów lub autobusów podmiejskich 7xx, 8xx - dojeżdżających do Warszawy ;)

Na liniach Lx obowiązują bilety ZTM. No i rzeczą normalną było, że na tych liniach pojawiały się zazwyczaj małe busy, a przypadku większych pojazdów, zdarzały się po prostu Autosany A1010T z PKS-u.

A teraz niespodzianka. Jeśli ktoś z Was, posiadając bilet ZTM strefy 2, chciałby przejechać się luksusowym autobusem turystycznym...

....to proszę bardzo. Kierunek Legionowo :mruga:

:strzałka: http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... pos=-20823

ppln

Post autor: ppln »

E, u nas coś takiego zdarza się od dawna i to niemal w centrum miasta :)

http://www.gtlodz.eu/img22298.search.htm
http://www.gtlodz.eu/img22376.search.htm
http://www.gtlodz.eu/img21608.search.htm
http://www.gtlodz.eu/img15943.search.htm
http://www.gtlodz.eu/img377.search.htm

I o ile na turystyka nie da się trafić codziennie (a ostatnio nawet sporo brygad ma TP i wystawia tam miejskie MAN-y i rzadko Solbusa), o tyle przynajmniej jeden lokalny albo turystyczny powinien na szczytowej jeździć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No, akurat Setra S315 w obsłudze lokalnej linii, jakoś mnie specjalnie nie dziwi, ale autobus turystyczny, to już ciekawostka ;)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

U nas ciekawostka: Szczytowe "152" robi na "178". Efekt: Mamy SU18 z Mobilisu na linii, gdzie jeżdżą Irisbusy.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No, akurat Setra S315 w obsłudze lokalnej linii, jakoś mnie specjalnie nie dziwi, ale autobus turystyczny, to już ciekawostka
W GOPie na linii prywatnej D regularnie pojawiają się turystyczne Setry i Renault FR1 więc dla mnie to żadna anomalia :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze:
No, akurat Setra S315 w obsłudze lokalnej linii, jakoś mnie specjalnie nie dziwi, ale autobus turystyczny, to już ciekawostka
W GOPie na linii prywatnej D regularnie pojawiają się turystyczne Setry i Renault FR1 więc dla mnie to żadna anomalia :retard:
Prywatna linia to nie to samo co linia na zlecenie jakiegoś organizatora. Nie pamiętam w czyjej to jest sieci dokładnie (KZK GOP czy MZKP), ale na bodaj 157 jeździł swego czasu Smit Orion.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jakaś pospieszna organizowana między miastami GOP-u też kiedyś gościła wysoki podkład przecież

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Jakaś pospieszna organizowana między miastami GOP-u też kiedyś gościła wysoki podkład przecież
W MZK Tychy E-1 i E-2, ale to nie była anomalia.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Nie pamiętam w czyjej to jest sieci dokładnie (KZK GOP czy MZKP), ale na bodaj 157 jeździł swego czasu Smit Orion.
157 należy do MZK Tychy, jeździ to to na trasie Tychy - Kobiór - Wyry - Mikołów, teraz z tego co wiem jeżdżą tam Volvo z PKM Tychy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”