Awarie pojazdów a Ważność biletów

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Awarie pojazdów a Ważność biletów

Post autor: wlocek369 »

Jak u was wygląda sprawa ważności biletów jednorazowych i czasowych, w sytuacji awarii pojazdów ?

U mnie w przypadku awarii autobusu danej linii, istnieje możliwość kontynuacji jazdy drugim autobusem tej samej linii, albo innej. Ale tylko tak długo, jak długo ci brakowało do zakończenia ważności biletu. Nawet w sytuacji gdy masz bilet na 15 min, przejechałeś 10 min. autobus się popsuł. Czekasz na następny 20 min a i tak masz prawo jechać jeszcze 5 min tym autobusem.
Ostatnio zmieniony 2009-09-11, 17:30 przez wlocek369, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Poznaniu teoretycznie bilet skasowany w takim pojeździe możesz skasować jeszcze raz. Tak przynajmniej kiedyś stwierdziła niedorzecznik Gajdzińska. Ale jak jest w praktyce nie wiem.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

U nas jest tak, że można na bilecie skasowanym w zepsutym pojeździe kontynuować trasę dowolną linią jadącą na tej samej trasie. Chyba, bo 100% pewności nie mam (nie byłem nigdy w takiej sytuacji).

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

We Wrocławiu można w takim wypadku jechać innym autobusem/tramwajem na tej samej linii jadącym w tym samym kierunku, co pojazd uszkodzony.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ciekawe jakby było w przypadku kontroli? :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:We Wrocławiu można w takim wypadku jechać innym autobusem/tramwajem na tej samej linii jadącym w tym samym kierunku, co pojazd uszkodzony.
W Warszawie jest podobnie. Teoretycznie pasażer - posiadający bilet jednorazowy - ma prawo w przypadku awarii kontynuować jazdę innym autobusem tej samej linii z biletem skasowanym w uszkodzonym pojeździe.

Tyle teoria ;)
9507 pisze:Ciekawe jakby było w przypadku kontroli? :retard:
To jest dobre pytanie. Jak znam kanarów, to byłaby to dla nich świetna okazja, szczególnie, że dzisiaj w zasadzie nie można znaleźć świadków - nikt nie chce się mieszać. A po za tym większość mieszkańców korzysta jednak z biletów okresowych - bo te znacznie bardziej się opłacają ;)

Także i ja nigdy nie miałem możliwości sprawdzenia czy to działa ;)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

W Warszawie dochodzi jeszcze problem czasu przejazdu (20,40,60,90 min) a jednorazowe tylko do 120 min. Więc tam to dopiero problem.
A znaczna część taboru, może się rozkraczyć w każdej chwili

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Na liniach KZK GOP-u podobnie jak u pozostałych organizatorów bilet skasowany w pojeździe zachowuje swoją ważność podczas przesiadki w sytuacji gdy się zepsuje. Z tym, że najdroższy bilet jednorazowy o nominale 2zł/4zł, który jest na 3 i więcej miast (gmin) jest też ważny przez godzinę i na nim można się tylko w ciągu 60 minut dowolną ilość razy przesiadać się ;)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

Shadow238 pisze:Na liniach KZK GOP-u podobnie jak u pozostałych organizatorów bilet skasowany w pojeździe zachowuje swoją ważność podczas przesiadki w sytuacji gdy się zepsuje. Z tym, że najdroższy bilet jednorazowy o nominale 2zł/4zł, który jest na 3 i więcej miast (gmin) jest też ważny przez godzinę i na nim można się tylko w ciągu 60 minut dowolną ilość razy przesiadać się ;)
Czy to oznacza że w przypadku najdroższego biletu, trzeba się liczyć z tym że w przypadku awarii i oczekiwania na następny pojazd, bilet może stracić ważność . Nawet jeżeli w normalnych warunkach tym pojazdem, byśmy dojechali w docelowe miejsce, w wyznaczonym czasie ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dlatego w Poznaniu bilet jednorazowy można w wypadku awarii uniemożliwiającej dalszą jazdę tym pojazdem skasować jeszcze raz w innym. A co w wypadku kontroli? Mam dwie opcje:
- kontroler nie wie o istnieniu takiego przepisu
- kontroler nie ma pojęcia, gdzie jaki wóz się rozkraczył i wypisze mandat
W obu przypadkach zapewne po dojeździe na Głogowską anulują Ci mandat... i naliczą opłatę manipulacyjną. Więc 200 zł owszem nie zapłacisz, ale zamiast 2 zapłacisz 14 :P
Więc ja tam nie ryzykuję i z tego nie korzystam :D

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

KKS pisze:W obu przypadkach zapewne po dojeździe na Głogowską anulują Ci mandat... i naliczą opłatę manipulacyjną. Więc 200 zł owszem nie zapłacisz, ale zamiast 2 zapłacisz 14 :P
Więc ja tam nie ryzykuję i z tego nie korzystam :D
No ale czemu musisz płacić ponownie 2 zł za bilet, czy 14 zł opłaty Skoro to nie była twoja wina że się rozkraczył.
A może ich blankiety są tak cenne, że ktoś musi im zwrócić za niepotrzebnie zmarnowany druk. Czyli nieszczęsny pasażer, któremu się to przydarzyło.
No ale z dwojga złego, lepiej że 14 zł niż 200 zł

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Opłata manipulacyjna (14 zł) jest naliczana, jeśli odwołasz się od mandatu z pozytywnym skutkiem. Z trojga złego lepsze 2 złote ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Czy to oznacza że w przypadku najdroższego biletu, trzeba się liczyć z tym że w przypadku awarii i oczekiwania na następny pojazd, bilet może stracić ważność . Nawet jeżeli w normalnych warunkach tym pojazdem, byśmy dojechali w docelowe miejsce, w wyznaczonym czasie ?
Straci ważność tylko czasową, bo na ilośc miast już nie, a tak jak wcześniej wspomniałem bilet jest na całą trasę (3 miasta i więcej) lub godzinę ważny po skasowaniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”