Wypisany mandat za brak biletu bez kalki! Jak to anulować?

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
wiolcia449

Wypisany mandat za brak biletu bez kalki! Jak to anulować?

Post autor: wiolcia449 »

Dostalam od kanara mandat za brak biletu. Tylko ze Pan kontroler nie wypisał go na kalce i oddał mi taki pusty blankiecik, pewnie z nieuwagi, z niewielką ryciną długopisa, ktorą i tak ledwo co widać, a potem wysiadł. Moze jakby pociągnąc ołówkiem co coś tam widać, ale i tak mało czytelne. Ja posiadam wazny bilet na wszysktie linje i chcialam anulowac ten mandat, ale za bardzo nie wiem jak to zrobic. Czy ktos wie, jakie dane wymagane są do anulowania takiej kary?

Z tylu pisze, ze jakbym chciala zaplacic ten mandat to moge zrobic to przelewem,tylko muszę podać nr wezwania i date. Moze do anulowania tez wystarczy tylko data i nr wezwania? Bo na tej kartce i tak nic nie widac..

Czy w punkcie MPK gdzie płaci się kary, moza zorganizowac takie pospolite ruszenie i zebrac wszystkich kanarow na raz, zapytać ich kto byl na tej i na tej linji, o tej i o tej godz? Po to zeby sie jakos dostac do oryginalu tej kartki? Bo na oryginale jest napisane nr kontrolera i nr linki i wszystko. Wiec jeszcze raz powtorzę pytanie: Czy ktos wie, jakie dane wymagane są do anulowania takiej kary?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przede wszystkim w odwołaniu opisz całą sytuację, myślę, że sam druk mandatu jest niepotrzebny, skoro masz nr wezwania i datę.

ppln

Post autor: ppln »

Zgłoś się do punktu na Narutowicza, pokaż ten "mandat" i żądaj potwierdzenia anulowania mandatu nr. na taką a taką osobę, pesel taki i taki. Jak ci przyjdą z wezwaniem to pokażesz taką kartkę i nic ci nie powinni zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”