Linie pospieszne

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Niestety beznadziejnie - trzeba zapłacić więcej, dlatego w mojej opinii jazda liniami pospiesznymi jest bez sensu. Normalną linią dojedziesz trochę dłużej ale zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Powinni to zrobić tak jak w Gdańsku, tam w liniach B,C stosuje się chyba tą samą opłatę.
Wielkie dzięki. :)

[ Dodano: 2004-12-03, 10:51 ]
wocash pisze:No tak samo jest w Szczecinie. Opłata za przejazd pospiesznymi jest wyższa. No za lepsze sie płaci więcej. :)
Wielkie dzięki. A czy wg. Ciebie pospieszne linie w Szczecinie mogą być zagrożone, np. ze względu na duży ruch kołowy, lub np. sieć tramwajową... :)

wocash

Post autor: wocash »

J-31 pisze:Wielkie dzięki. A czy wg. Ciebie pospieszne linie w Szczecinie mogą być zagrożone, np. ze względu na duży ruch kołowy, lub np. sieć tramwajową... :)
Myślę że nie mimo tego że opłata za przejazd jest nieco wyższa jednak takim autobusem można nieraz dojechać z jedengo końca miasta na drugi i to w krótszym czasie niż linią zwykłą.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

wocash pisze: Myślę że nie mimo tego że opłata za przejazd jest nieco wyższa jednak takim autobusem można nieraz dojechać z jedengo końca miasta na drugi i to w krótszym czasie niż linią zwykłą.
To zróbmy takie porównanie:
Ile kosztuje bilet 20 minutowy na linie zwykłaa?
Ile kosztuje bilet 20 minutowym na linie pośpieszną?

Dodam, zę w Poznaiu opłata na linie pośpieszną wynois 2x opłata za przejazd linią zwykłą, a w miesiecznych to totalny burdel jest............

wocash

Post autor: wocash »

Bilet normalny na 20 min na linie zwykłą: 1,90 zł
Bilet normalny na 20 min na linie pospieszną: 3,80 zł

Czyli tak jak w Poznaniu =)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale mam nadzieję, że na linie pospieszne w Waszych miastach, obowiązują bilety miesięczne :?:

voy

Post autor: voy »

Tak, obowiązują. Sieciówka kosztuje 136 zł i w tym można jeździć na zwykłych i pospiesznych (w Szczecinie).
Ostatnio zmieniony 2004-12-06, 17:03 przez voy, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Ale mam nadzieję, że na linie pospieszne w Waszych miastach, obowiązują bilety miesięczne :?:
Wieć w Poznaniu to są, ale trzeba mieć KOM KARTE bo papierwowych juz nie ma. Od czerwca majac normalna sieciówkę miesięczna, 3miesiecną itp. mozna kursowac na wszystkich liniach normalnych, nocnych, i podmiejksiej "A". Jeszcze do czerwca trzeba było mieć osobna sieciówkę, aby skorzystać z linii pospiesznej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Świetnie dzięki.... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

U nas są linie na których wolno mieć tylko bilet miesięczny, np linia 2.

I co? Post nr 3000 jest mój :P :P :D :D :P :P
edit:
A może jednak nie? :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiśnia pisze:U nas są linie na których wolno mieć tylko bilet miesięczny, np linia 2.
:(
A dlaczego "tylko" ? Z czego to wynika ?
Wiśnia pisze: I co? Post nr 3000 jest mój :P :P :D :D :P :P
edit:
A może jednak nie? :(
:P :diabeł: :lol: :mruga:

Tomi

Post autor: Tomi »

Linia E : Katowice - Jaworzno
Linia E : Katowice - Jaworzno - Chrzanów
Linia A : Katowice - Jaworzno ( po autostradzie A4)
Linia E 30 : Jaworzno - Kraków

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe. Dzięki, czy ja dobrze pamiętam, czy ta A4 to jest ta płatna autostrada ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Ciekawe. Dzięki, czy ja dobrze pamiętam, czy ta A4 to jest ta płatna autostrada ?
Tak, do Jaworzna płaci się 5zł albo nic, zależy gdzie się z niej zjedzie. Nie wiem jak jeździ autobus, bo nigdy do Jaworzna nie jechałem autobusem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To właśnie jest ciekawe, z którego odcinka tej trasy korzystają autobusy linii A... :)

Michał

Re: Linie pospieszne

Post autor: Michał »

mac pisze:Czy w waszych miastach kursuja linie pospieszne autobusowe lub tramwajowe a jakie je autobusy obsluguja ?? U mnie niestesty nie , wszystkie normalne linie , ale w Krakowie juz jezdzą :)
'

W Sieradzu jeździ linia Ex łącząca Sieradz ze Zduńską Wolą ma kilka kursów dziennie np. 6.27,7.27,14.02,15.05,15.36 ( rozkład z pod pętli w Sieradzu: Sieradz Armii Krajowej Szpital ( krótka nazwa co nie ? ) :) ) a obsługuje ją wspólnie Sieradz i Zduńska Wola z niewielką przewagą Zduńska Wola a jej pośpieszność polega na nie zatrzymywaniu sie między miastami :D. Tabor z Sieradza to Jelcze M11,120M i Autosan A10.10M (rzadkość) a ze Zduńskiej H9-35 i Solarisy U9,U12 oraz Jelcze 120M ( rzadko trafia sie mig )

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Nie wiem, czy voy zaznaczył w tym wątku o liniach pospiesznych w Rzeszowie na Wszystkich Świętych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Wielkie dzięki. :)

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

Wiśnia pisze:
Maciek pisze:
A mówiłem że tylko w PKM Sosnowiec ?
Przynajmniej ja tak zrozumiałem

No to ja dodam 860 w obsłudze PKM Świerklaniec.

Kiedyś 4 x tabor "B" ale po interwenji ludzi jako 860 wóz 2 dali przeguba (chodziło o natężenie ludzi na kursie 7:05 z Piekar Śląskich Oś Wieczorka) Teraz więc 3 x tabor "B" i 1 x tabor "A"

A 814 przecież też obsługuje PUP??

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Podałem tylko przykład.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poczytałem sobie o poznańskiej linii A pośpiesznej i z tego co tu widnieje miała być przemianowana na linie zwykłą ale jakoś rok pański 2005 się kończy i nadal jest pospieszna!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”