Apteczka w tramwaju

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej

Czy w pojazdach komunikacji miejskiej powinny być apteczki obowiązkowo?

tak
28
97%
nie
1
3%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

spooney pisze:na pewno są droższe i tańsze, zależy co zawierają
No właśnie, nie wiadomo czy tamta jest dobra, a takie szmaciane nie kojarzą mi się najlepiej. W sumie lepsza jakakolwiek niż żadna.
I przy hurtowych zakupach na pewno jest taniej

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Hurtowo na pewno taniej - więc taka apteczka doraźnej pomocy (chyba tak jest nazwana w ustawie :P) wychodzi koło 15 złotych - 0,01 grosza/km (przy dwurocznym przebiegu ok. 150 tys. km).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

(chyba tak jest nazwana w ustawie )
Właśnie tak, ale zazwyczaj w bierniku

Lopez

Post autor: Lopez »

Panowie, umówmy się - nie kasa na zakup jest problemem, tylko problem z pilnowaniem apteczki, uzupełnianiem zawartości, szkoleniem z obsługi. To co jest banalną sprawą z punktu widzenia kierowcy prywatnego samochodu dla dużej firmy w dużej skali stanowi już jakiś kłopot.
Co nie oznacza, że nie popieram pomysłu, żeby apteczka była obowiązkowa.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W sumie z egzekucją przepisów nie byłoby tak źle, ITD na pewno co jakiś czas by to kontrolowała, a wyciągano już konsekwencje z dużo mniej poważnych przewinień

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

Przy okazji mojego wypadku przy pracy byłem wczoraj u głównego BHPowca i tak "przypadkiem" wspomniałem, że nie ma apteczek w tramwajach, musiałem czekać na przyjazd karetki. Jego reakcja była taka jakbym wymagał Bóg wie czego. Nic to i tak zrobię wszystko by doprowadzić do zmiany przepisów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tweety_8205 pisze:Przy okazji mojego wypadku przy pracy byłem wczoraj u głównego BHPowca i tak "przypadkiem" wspomniałem, że nie ma apteczek w tramwajach, musiałem czekać na przyjazd karetki. Jego reakcja była taka jakbym wymagał Bóg wie czego.
No właśnie. Obawiam się, że tak też będą podchodzić do tego u innych przewoźników. Po prostu im to zwisa, no ale warto spróbować. Może to się zmieni ;)

A co Ci się właściwie przydarzyło ? ;)

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

Oparzenie i to dosyć poważne po tym jak mi się urwał wał cardana. Nauczka na przyszłość by nie pchać paluchów tam gdzie nie trzeba :-P

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Tweety_8205 pisze:Oparzenie i to dosyć poważne po tym jak mi się urwał wał cardana
Oparzenie? Ładnie musiałeś "mielić" w miejscu...

Pirix

Post autor: Pirix »

Ja również popieram akcję i też jestem gotów dołożyć swój podpis.
Koszty zakupu szczególnie dla dużych przewoźników byłyby znikome. Dokonanie przeglądu apteczki powiedzmy raz w roku to też nie jest wielki kłopot.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”