Taryfa w Trójmieście

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Taryfa w Trójmieście

Post autor: OPi »

Witam! W lutym jadę do Sopotu, a że będę podróżował po całej aglomeracji to interesowałby mnie jeden kilkudobowy wspólny bilet na KM i jeśli by się dało to również na SKM. Jest takie coś?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jest taka opcja. Nazywa się "Bilet metropolitarny MZKZG".

Wystarczy pogooglać. Ja np. znalazłem takie coś :mruga:

:strzałka: http://www.mzkzg.org/?subpage=pod&art=15

Jak widać - do wyboru są bilety jednorazowe, 24h, 72h, oraz 30-dniowe ;)

ppln

Post autor: ppln »

Piekielnie drogie toto.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Drogie ? Na Śląsku 4zł - normalny, 2zł - ulgowy, ale u nas więcej jazdy jest.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Bo ja wiem? Ceny jak w Poznaniu a w Poznaniu zdecydowanie jest mniej do jeżdżenia.

ppln

Post autor: ppln »

Jeszcze ceny 24-godzinnych może przejdą, a ceny 72-godzinnych (jeśli ktoś akurat tyle chce jeździć, przydałyby się 7- i 14-dniowe) są niezłe, o tyle ceny miesięcznych to przegięcie. W wielkiej sieci warszawskiej (rozszerzającej się wciąż), najdroższy bilet miesięczny jest za 120 zł, a tutaj ten fajny (2+kolej) to aż 170.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W samym Gdańsku sieciówka kosztuje chyba ze stówę. Ale faktycznie, proporcje między biletem z SKM i bez są zbyt duże.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na pocieszenie dopowiem - i to może być też dobra informacja dla OPi-ego - że zarówno ZKM Gdynia jak i ZTM Gdańsk informują, iż w przypadku linii autobusowych, które łączą te miasta z Sopotem - na całej długości linii, obowiązują i są respektowane bilety obu organizatorów.

Na stronach internetowych obu organizatorów, jest dokładny wykaz takich linii oraz dokładne informacje ;)

Tak więc wyjściem z tej sytuacji może być rezygnacja z biletu metropolitarnego, ale podzielenie sobie pobytu na np. jeden dzień w Gdańsku i np. jeden z Gdyni.

Tylko, czy to wyjdzie taniej ? Warto policzyć ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ja powiem tyle: byłam w Gdańsku przez 6 dni, i tylko w Gdańsku (do Sopotu i Gdyni nie jeździłam), i mimo że bardzo, ale naprawdę bardzo dużo chodziłam, to na bilety mi zeszło chyba ze 40 czy 50zł. W tym był jeden bilet 24h, a reszta jednorazówki. (Jeżdżę na normalnych) Więc myślę że jak zafundujesz sobie taki metropolitarny 72h, zwłaszcza jeśli masz zamiar dużo jeździć, to na pewno wyjdzie Ci taniej... Ja się na tym przejechałam. Bo u siebie we Wrocławiu z buta dojdę wszędzie, więc jadąc do Gdańska myślałam, że "a będę dużo chodzić, to mi taki kilkudniowy bilet nie potrzebny". Przyjechałam, przyszło iść najpierw tu, potem tam i się nagle okazało, że tam wszędzie jest strasznie daleko :retard: Bo Gdańsk ma to do siebie, że w porównaniu do Wrocławia jest miastem strasznie "rozciągniętym" i żeby dojść z jednego miejsca w drugie z buta... to się idzie, idzie, idzie... :lol: A wierzcie mi, że kondycję do chodzenia mam i 15km nie sprawia mi problemu, ale tam normalnie wymiękłam :lol:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hah. Ja 5 lat temu jak byłem w Gdańsku to przeszedłem z buta z dworca na kemping przy pętli Stogi Plaża. Przyzwyczajony do poznańskich standardów nocek (co 30 minut) poszedłem na ślepo na autobus, który jak się okazało odjechał 5 minut wcześniej a następny za 2h... Poszedłem więc pieszo, na przystanku na którym bym wysiadał byłem 5 minut przed odjazdem nocki z dworca a stamtąd jeszcze kawał drogi do kempingu ;) Ogólnie to mam dużo doświadczeń jeśli chodzi o zwiedzanie Trójmiasta pieszo (w Gdyni jeszcze nigdy w życiu nie jechałem autobusem, nie licząc darmobusa 050 i autobusu na mecz), więc nie mogę się z Tobą zgodzić :D Ale chyba zeszliśmy trochę z tematu ;)

Drahus

Post autor: Drahus »

A ja was poinformuję, że od maja zmienia się taryfa za bilety jednorazowe, a za miesięczne od czerwca. Wzrost cen o ok. 50 groszy na bilecie jednorazowym ulgowym.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W Poznaniu też chyba zdrożeje.
I mogliby w w/w w ogóle poprawić taryfę, bo obecna jest taka sobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”