Wiaty przystankowe typu "Ł" (Łazienkowska, Warszaw

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja nie pochodzę z Gliwic, więc nie mam pojęcia czy były tu kiedykolwiek takie wiaty.

autobus

Post autor: autobus »

pmaster pisze:Tak, nigdzie nie widziałem takiej wiaty z małymi okienkami. Ale za to mamy trochę fajniejszych

I to w niejednym miejscu, ale nowa władza wzięła się za KM i zapowiadają m. in. wymianę wiat
Wiem! Jeszcze na Wyszogrodzkiej przy wylocie na rondo w Płońsku taka stoi. Była tam zamontowana z powodu uruchomienia komunikacji miejskiej którą później zawieszono.
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 17:49 przez autobus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

autobus pisze:Jeszcze na Wyszogrodzkiej przy wylocie na rondo w Płońsku taka stoi
:?: Wyszogrodzką dojeżdża się do ronda w Wyszogrodzie, a nie Płońsku (i na pewno nie ma na niej takiej wiaty tudzież zawieszonej KM), do Płońska jedzie się Otolińską na której też raczej nie ma takiej wiaty. Jest za to na Boryszewskiej, ale tam KM ciągle jeździ (mimo że ulica przypomina poligon i ciężko tam rowerem przejechać).
Oprócz tego taka wiata stoi jeszcze na Dobrzyńskiej kawałek za Medyczną

autobus

Post autor: autobus »

Spójrz na mapę. Chodzi o odcinek Wyszogrodzkiej między torami kolejowymi a DK10. Rondo jest na skrzyżowaniu WyszogrodzkaxDK10xWyszogrodzka DK50.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

pmaster pisze:Tak, nigdzie nie widziałem takiej wiaty z małymi okienkami. Ale za to mamy trochę fajniejszych ;)
Obrazek
Nawet we Wrocławiu ostała się jedna sztuka. :) W jakich latach były one montowane?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Spójrz na mapę. Chodzi o odcinek Wyszogrodzkiej między torami kolejowymi a DK10. Rondo jest na skrzyżowaniu WyszogrodzkaxDK10xWyszogrodzka DK50.
Coś mi ciągle nie pasowało, spojrzałem na mapę i już wiem — pomyliło mi się i myślałem, że chodzi ci o Płock a nie Płońsk. ¬le zrozumiałem twojego pierwszego posta. :|

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Amalio pisze: Na Kusocińskiego :?: Taka :?: W ogóle sobie nie przypominam.
A jednak (lewa strona zdjęcia) - w 2008 roku jeszcze tam była ;-) Ale nie wiem czy dalej jest, może jutro tam zajrzę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Oj co jak co, ale tej wiaty nie ma już tam na pewno. Już chyba właśnie w 2008 czy 2009 roku przy okazji remontu postawiono nową. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo zdarzało mi się tam jechać rowerem w tym okresie.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Mhm, dzięki. Dawno mnie tam nie było ;)

autobus

Post autor: autobus »


9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Skoda 16T pisze:Nawet we Wrocławiu ostała się jedna sztuka.
O. A to gdzie? Jakoś nie potrafię zlokalizować?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

9507 pisze:
Skoda 16T pisze:Nawet we Wrocławiu ostała się jedna sztuka.
O. A to gdzie? Jakoś nie potrafię zlokalizować?
Przystanek Berenta w stronę Kromera.

autobus

Post autor: autobus »

Wracając do tematu. Jak już powiedział wiaty typu "Ł" zostały przeniesione na przedmieścia, jednak nie zawsze. Podobne wiaty stoją na przystanku tramwajowym Rakowiecka, który znajduje się 4 przystanki od trasy "Ł".
Ja byłem leniwcem i sfotografowałem taką wiatę na przystanku Telewizja koło Metra Wierzbno.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obecnie na trasie Łazienkowskiej stoją takie wiaty:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ogólnie wiaty typu "Ł" są niewygodne i zaniedbane. Chronią tylko przed deszczem, a wiatr też jest nieprzyjemny, po za tym często dach przecieka i ławka jest mokra.

Co do wiat typu "Ł" w innych regionach polski, w Ostródzie nigdy nie było takich wiat. Były jeszcze gorsze wiaty typu gdańskiego.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

autobus pisze:Ogólnie wiaty typu "Ł" są niewygodne i zaniedbane.
Jestem zupełnie odmiennego zdania. Wczoraj podczas ogromnych opadów śniegu i wiejącego wiatru schroniłem się właśnie do "Ł". Nie dość, że wiatru ani śniegu nie sposób było odczuć, to ławeczka pozostała sucha. Według mnie są to najlepsze wiaty, jakie zostały kiedykolwiek postawione w mieście Wrocław. :)

autobus

Post autor: autobus »

To zależy od zadbania. W wielu miejscach w Warszawie ławki są mokre, a i wiatr mnie nie oszczędza. No, ale o gustach się nie dyskutuję ;) .

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Skoda 16T pisze:Według mnie są to najlepsze wiaty, jakie zostały kiedykolwiek postawione w mieście Wrocław.
Otóż to, Wiaty Ł mają szeroki dach który chroni przed zacinaniem deszczu, w nowych wiatach już nie ma tak dobrze ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”