Nadzór Ruchu

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
ADAS11

Nadzór Ruchu

Post autor: ADAS11 »

na jakiej podstawie są to pojazdy uprzywilejowane możne ktoś mi to powiedzieć wyjaśnić

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

ADAS11 pisze:na jakiej podstawie są to pojazdy uprzywilejowane możne ktoś mi to powiedzieć wyjaśnić
Proszę uprzejmie: http://www.msw.gov.pl/wai/pl/88/266/Poj ... owane.html

ADAS11

Post autor: ADAS11 »

ale co w takim wniosku napisali MPK jak ich wozy są uprzywilejowane nie są do ratowania życia

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Ale co masz na myśli "pojazd uprzywilejowany". Jak ma żółte światła ostrzegawcze to nie jest to żaden pojazd uprzywilejowany.

Jeśli jednak ma niebieskie światła to zawsze można tłumaczyć to np. kierowaniem ruchu w razie wypadku lub wykolejenia tramwaju.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ADAS11 pisze:ale co w takim wniosku napisali MPK jak ich wozy są uprzywilejowane nie są do ratowania życia
Nie wszystkie uprzywilejowane są do ratowania życia. No i wstrzymanie kilku tramwajów średnio po 150 pasażerów w każdym to chyba wystarczający powód, żeby nie stać w korku

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że kwestia zmiany statusu pojazdów NR na "uprzywilejowanie", to po prostu znak naszych czasów.

Kiedyś było to nie do pomyślenia. Natomiast teraz, gdy miasta są zakorkowane, a zapalone żółte światła ostrzegawcze na pojeździe miejskich służb technicznych nie robią wrażenia na kierowcach. Nie ustępują drogi i nie umożliwiają szybkiego przejazdu - bo taki pojazd nie jest uprzywilejowany. Toteż jadący radiowóz NR z niebieskim "kogutem" i na sygnale - niczym radiowóz policyjny - mnie nie dziwi. Oni muszą się szybko dostać na miejsce i zlikwidować zator tramwajowy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”