Iveco Daily - ilość osób w mikrobusie.

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
bodzioha04

Iveco Daily - ilość osób w mikrobusie.

Post autor: bodzioha04 »

Cześć :)

Jestem pasażerem KZK GOP i codziennie dojeżdżam do szkoły.
Od 3 dni mamy nowy rozkład jazdy i nowy mikrobus.
Wcześniej jeździłem normalnym autobusem, jednak moja kochana gmina i kzk zlikwidowali 1 linię z dwóch i dali nam takiego mikrobusika : http://www.phototrans.pl/14,616160,0,Iv ... ly_14.html 2 miesiące wcześniej takie zapewnienia słyszałem: 636 zostanie skierowany autobusy o długości do 8 m, szerokości nie większej niż 2,5 m i pojemności co najmniej 35 miejsc (tabor typu M)

Czy ten mikrobusik jest zgodny z zapewnieniami KZK ?

Drugą sprawą jest fakt, że busik musiał być 35 osobowy i tak się też stało. Napisali kartkę 7 miejsc siedzących 28 stojących, bardzo dobrze mogli wpisać 100 i byłoby to też fikcją.
Jechałem już tym busem tak, że był cały zapchany i mieściło się max 25 osób z siedzącymi. Czy przewoźnik może tak samemu ustalać ile osób mieści się w mikrobusiku ? czy są jakieś wytyczne. Wiem, że zależy to od DMC, ale chyba nie może być tak, że wpiszą 100 osób, bo tyle dopuszcza DMC. Sami po zdjęciu możecie uznać, że 35 osób w takim busiku to przesada.

Bardzo proszę o rozwiązanie moich wątpliwości.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Dane nie są, a przynajmniej nie powinny być wyssane z palca. Nie zmienia to faktu, ze w Polsce jest stosowany bardzo niekorzystny dla pasażerów przelicznik który przy komplecie pasażerów zakłada jazdę w totalnym ścisku.

bodzioha04

Post autor: bodzioha04 »

Próbowałem szukać jakiś zagadnień prawnych, które to regulują, ale nie znalazłem, więc w takim razie można napisac i 100 i nie będzie problemu ? A co odpowiecie w stosunku do mojego 1 pytania ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

bodzioha04 pisze:Próbowałem szukać jakiś zagadnień prawnych, które to regulują, ale nie znalazłem, więc w takim razie można napisać i 100 i nie będzie problemu ?
Nie. Tak jak napisałem jest to uregulowane. Tylko, że przyjęte założenia są złe. I nie jest to kwestia złej woli przewoźnika, a przepisów.
bodzioha04 pisze:A co odpowiecie w stosunku do mojego 1 pytania ?
Podałeś maksymalną długość i szerokość i Daily jak najbardziej ich nie przekracza, więc spełnia wymogi. Co do pojemności, to skoro właściciel deklaruje pojemność 35 osób to najwidoczniej taka ona jest.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

U nas na pomiarach mamy wytyczne, że Iveco Daily jest traktowane jak autobus klasy M - bus mały, pojemność ogółem 20 pasażerów, w tym 20 miejsc siedzących.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”