Głupio umiejscowione przystanki

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: kubex »

Witam.
Ciekaw jestem najgłupiej umiejscowionych przystankach KM w Polsce. Jako że ze śląska się rzadko ruszam to nie mam okazji poznać takowych. Podzielę się przykładem z Katowic:
Przystanek tramwajowy Zawodzie Łączna. Postawiony 10-15 metrów od przystanku Zawodzie Pętla który to jest oddalony od przystanku Zawodzie Zajezdnia góra 50 metrów. Z drugiej strony w centrum Katowic są gęsto rozmieszczone, ale przystanek Łączna to rekord.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu tramwaje potrafią zatrzymywać się w obrębie jednego skrzyżowania na 2 przystankach (Wzgórze Partyzantów, Dworzec Nadodrze, FAT), ale czy to głupie? Ja wiem? Czasami przydatne.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: wojtek1611 »

Jak można zauważyć tramwaje często mają przystanki umieszczone w niewielkiej odległości od siebie i na pewno nie można nazwać tego głupim. Ktoś przecież to wszystko planuje i na pewno sugeruje się przy tym jakimiś wytycznymi.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: oolek15 »

Z Jastrzębia i okolic (w większości to będą bardziej niebezpieczne a nie głupie miejsca):
- Al. Jana Pawła II Ławczok (z Al. JP2 nie ma nic wspólnego, ale co tam) - Na zakręcie, pójdźcie trochę w prawo żeby zobaczyć, jak łatwo tam wkomponować się w stojący autobus,
- Borynia skrzyżowanie 3-go Maja - na skrzyżowaniu,
- Podhalańska os. IV - przejście zaraz za przystankiem bez zatoki. Wymijanie stojącego autobusu to tam codzienność, wystarczy że ktoś wejdzie na przejście od prawej strony, gdy autobus akurat stoi na przystanku i może być nieprzyjemnie,
- Szeroka - j.w.,
- Szeroka Pawilony - 240 metrów od "Szerokiej Wesoła", czas przejazdu - 1 minuta. Jeszcze żeby to w centrum było, ale nie,
- Marklowice Granica - To nie zwykły przystanek tylko pętla. Autobus tam zawraca, blokuje uliczkę po lewej i czeka na odjazd w drugą stronę. TWB
- Bzie I - tu przynajmniej jest gdzie przeczekać przerwę, ale później należy zawrócić.
- Wodzisław dworzec autobusowy - kilka wiat w rządku, ciasny chodnik, mała poczekalnia w galerii, plac postojowy to jedna zatoka - oto cały dworzec. Ciasny wjazd (szczególnie gdy jakiś łoś zaparkuje na pobliskim parkingu "galerii" tak, że część samochodu wystaje na ulicę). Wyjazd przegubowcem w lewo też za łatwy by nie był, więc na kursach przegubowych E-3 kursują solówki. Google StreetView nieaktualne, więc nie pokażę. Mogę jedynie pokazać TWB - Zaporożec właśnie pokonał wspomniany wyjazd z dworca (po prawej stronie zdjęcia), wysepka zaczyna się dość wcześnie, więc zaliczanie krawężników solówką jest dość częste. Nie wiem jakim cudem, ale kilka razy ten zakręt pokonał nawet NG312. Może wyjeżdżał w lewo z pasa do skrętu w prawo? Tak czy inaczej gratulacje dla kierowców PKMu a "złota malina" dla projektantów skrzyżowania i władz miasta, które mają to w nosie, bo przegubowce kursowały na liniach MZK a nie UM. Pisałem już o tym w innym temacie.

Cieszanów
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-08, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: Cieszanów »

To ja odkopię temat - najgłupszym przystankoem jest przystanek przy ulicy Bankowej (przystanek o takiej samej nazwie) w Jeleniej Górze :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Głupio umiejscowione przystanki

Post autor: Przemek »

A może byś nam łaskawie przedstawił zdjęciowo, a następnie zargumentował dlaczego tak uważasz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”