Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: oolek15 »

Jakby kogoś interesowały Sprintery City 77, MANy EL/SL, SORy NB, MAZy, ZAZy, VDLa, Conecta a w przyszłości Scanie - zapraszamy do ROW ;-) Bo Solarisów wszędzie pełno. Ewentualnie entuzjaści zielonego jamnika mogą u nas przejechać się pierwszym SU III generacji na świecie albo SU12LE, których w naszym kraju jeszcze zbyt wiele nie ma. No i ROW to siedziba "kwartetu żorskiego" - Kłosok, A21, V-BUS, ASKA.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: Auper »

Eee, poza ZAZem wszystko jest w GOPie a i więcej...;)

Ignacy
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-14, 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: Ignacy »

Zapewne jak pojadę, to cały weekend będzie na KZK GOP, macie tam jakieś porządne autobusy noce? Bo pewnie tramwajów ni ma.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: oolek15 »

Auper pisze:Eee, poza ZAZem wszystko jest w GOPie a i więcej...;)
Pokaż mi gdzie w GOP macie Sprintery City 77, VDLa, MANy EL/SL2x3 i Conecta ;) Z tego co wymieniłem wcześniej w GOP znajdziemy tylko SU12LE, MAZy i SORy. Na Scanie też się w GOP nie zanosi, a w ROW owszem.
Ignacy pisze:Zapewne jak pojadę, to cały weekend będzie na KZK GOP, macie tam jakieś porządne autobusy noce? Bo pewnie tramwajów ni ma.
Google nie gryzie: klik - cała sekcja w rozkładzie KZK.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: Auper »

Sprintery są tylko inne ale sprinter to sprinter, nikogo nie interesuje, SL/EL mają transgóry czy Sosnowiecki PKM, Connecta śmigają również u jakiegoś prywaciarza, a Scania też jest, jedna ale jest...;)

Edit: No tak, masę conecto ma przecież meteorex...;) A do tego dochodzi kilka unikatów jak Hauliezy na wyginięciu czy najdłuższe autobusy w kraju

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: oolek15 »

Auper pisze:Sprintery są tylko inne ale sprinter to sprinter
Jasne, że Sprinter to Sprinter, ale jednak City 77 nieco odbiega od ziemniakowozu, prawda? No, chyba że zmienione podwozie i nadwozie to takie tam małe, nic nie znaczące przeróbki. "Zwykły" Sprinter kończy się zaraz za pierwszą osią.
Auper pisze:SL/EL mają transgóry czy Sosnowiecki PKM, Connecta śmigają również u jakiegoś prywaciarza, a Scania też jest, jedna ale jest...;)
Edit: No tak, masę conecto ma przecież meteorex...;)
W ilościach śladowych. W Rybniku to jest dopiero masa Conect (solówek i przegubowców). To samo z EL/SL (wkrótce Scaniami) i Jastrzębiem.
VDLa brak, ZAZów i ISUZU też.
Takie licytowanie się nie ma zbyt dużego sensu, są pojazdy, których nie ma w GOP a są w ROW i odwrotnie.

Do spisu w pierwszym poście można dodać jeszcze wspomniany już Wodzisław Śląski - UM jest organizatorem, jeździ "kwartet żorski".

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: TranslatorPS »

Ignacy pisze:(...) KZK GOP (...) Bo pewnie tramwajów ni ma.
Wbrew pozorom duża część linii tramwajowych (przynajmniej tak mi się wydaje, na pewno kilka z nich) jest całodobowych, ale dla odmiany z ciut mogącym odstraszać taktem (choć jakiś rozkład T16 jaki mam na dysku ma takt 30min w nocy na dwa pociągi, inny rozkład T20 sprzed trzech lat mam w nocy co 1h) :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: pmaster »

GOP i ROW to w ogóle jest jakaś różnica, czy tylko tak się przekomarzacie który ma większego?
A nocnik co godzinę to nie jest zła oferta

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: oolek15 »

ROW leży nieco na południe od GOP. GOP to np. Katowice a ROW - Rybnik czy Jastrzębie-Zdrój.

Awatar użytkownika
partisan
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-29, 11:26
Kontakt:

Re: Zwiedzanie kraju pod kątem KM

Post autor: partisan »

Pod kątem komunikacji miejskiej GOP to świetne miejsce do odwiedzenia. Pierwszy raz byłem tam na pożegnaniu tramwajów 102Na w 2008 roku. Planowaliśmy z żoną trochę pojeździć tramwajami po GOP w weekend 13-14 sierpnia, bo akurat wracaliśmy z Beskidu Śląskiego. Niestety cały plan poszedł w pizdu z powodu nowych idiotycznych zasad sprzedaży biletów okresowych KZK GOP... czyli dobówka tylko na karcie elektronicznej. Owszem, w sobotę można jeszcze nabyć kartę na okaziciela (kaucja zwrotna 20zł), ale w niedzielę nie ma jak tej karty oddać. W efekcie można z tą kartą pojechać do domu i mieć dobówkę w cenie 36zł zamiast 16zł. Dziękuję bardzo... Swoje niemiłe doświadczenie opisałem na blogu http://zyciemiastoswiat.pl/gop-turyscie-nieprzyjazny/, na Wykopie, a nawet podzieliłem się refleksją olanego turysty z lokalnym oddziałem Wyborczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”