Jak tanio dotrzeć do lotniska w Modlinie ?

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Margol

Jak tanio dotrzeć do lotniska w Modlinie ?

Post autor: Margol » 2016-08-04, 13:52

PolskiBus ma dobre ceny, ale nie odbiega od normy np: ModlinBus, możemy w dobrej cenie dojechać z centrum Warszawy na lotnisko Modlin.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29193
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: J-31 » 2016-08-04, 17:57

ModlinBus w "dobrej cenie", chyba Żartujesz ;)

Owszem - tabor mają fajny, ale ceny wcale nie są niskie :chytry:

Zresztą powrównajmy
:strzałka: Modlinbus - kurs z lotniska w Modlinie do Centrum Warszawy - cena 33 zł (to jest cena za bilet dla jednej osoby dorosłej, bez rodziny, dzieci, etc)
:strzałka: https://www.modlinbus.pl/reservations/t ... nfants%5D=

:strzałka: Koleje Mazowieckie - przejazd autobusem + dojazd pociągiem ze stacji Modlin do Warszawy Centralnej - to wszystko w cenie jednego biletu - koszt dla jednej osoby to 18,80 zł
:strzałka: http://www.mazowieckie.com.pl/pl/jprice ... ur=09%3A45

... aczkolwiek Koleje Mazowieckie na swojej stronie informują, że "Bilet Lotniskowy" kosztuje 17 zł, jednocześnie KM informuje, że ten bilet jest ważny na terenie Warszawy w środkach komunikacji miejskiej w dniu ważności biletu w I -szej strefie ZTM, a więc możesz się z tym biletem przesiąść później do autobusu, tramwaju lub metra i kontynuować podróż do celu (np. do hotelu) przez 75 minut od godziny, wpisanej przez podróżnego wyraźnie i trwale na blankiecie biletu.
:strzałka: http://www.mazowieckie.com.pl/pl/bilet- ... -specjalna

:strzałka: na koniec Translud - co prawda z przesiadką, ale jednak organizowaną w obrębie jednego przewoźnika. W autobusie L10 Płacisz u drivera 1 zł, w autobusie L2/L6, kolejne 8 zł - całkowity koszt przejazdu - to 9 zł.

Sam sprawdzałem, da radę, aczkolwiek zainteresowanie tym połączeniem jest o dziwo małe. Na linii L10 kursuje busik. Jedzie do Modlin Twierdza Pętla, tam Oczekujesz na autobus linii L2 oraz L6 i Jedziesz dalej. Czas oczekiwania nie jest zbyt duży, odstraszyć może sama "pętla", jest to klepisko. Autobus do Warszawy (do Centrum) jest pełno wymiarowy i dosyć wygodny.

Całkowity czas przejazdu 65 minut.. Wydaje mi się, że nikłe zainteresowanie tym połączeniem wynika ze zbyt słabej reklamy i niedogodności przesiadki gdzieś na klepisku. No, ale może ja się mylę ;)

Linia L10 kursuje już tylko w DP
:strzałka: http://www.translud.pl/lotnisko_modlin

PolskiBus nie jeździ do Modlina ;)

PS. Sporą ciekawostką jest "OKBus". Oni mają bardzo ładne autobusy - Scanie Touring HD...
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/
... i co ciekawe jadą nie tylko do Centrum Warszawy, ale dalej - aż na lotnisko Chopina (WAW), a zatem powielają KM łącząc oba warszawskie lotniska (Modlin i Chopin) ;)

Spotykam się coraz częściej z takimi opiniami, że na Lotnisko Modlina ludzie chcą dojechać szybko, wygodnie i najlepiej bez przesiadek. Uwzględniając fakt dźwigania bagażu to zrozumiałe. Wydaje mi się, że coraz rzadziej patrzy się na koszty przejazdu ;)

ODPOWIEDZ