Informacja pasażerska

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
tyrystor

Post autor: tyrystor »

Nowe Lion'sy mają system taki jak od dawna stosuje MZA - R&G. Rozjechanie się przystanku jako słupka z jego zapowiedzią się zdarza. Nie jest to masowe zjawisko, ot czasem występuje. Sam pamiętam jak trafiałem na takie opóźnienie w starszych pojazdach. J-31 - wyluzuj :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wyluzowany jestem przez cały czas. ;)

Postanowiłem wczoraj nieco się pokręcić po Mokotowie i Ursynowie, oczywiście autobusami. I natrafiłem na następujące autobusy

- Scania PKS Grodzio
- SU18 z rocznika 2007 (R1 Woronicza, 81xx)
- SU15
- SU18, A703, "Mobilis" - ta osiemnastka była zresztą moim głównym celem
- M121M, #4590
- SU18, #8306 (tegoroczna "osiemnastka" MZA)

I najbardziej interesowało funkcjonowanie informacji pasażerskiej w "mobilisowskim" SU18... Miałem jednak pecha. Funkcja zapowiadania przystanków nie działa. Monitory LCD pokazywały tylko kierunek i trasę. A boczne wewnętrzne monitory pokazywały tylko aktualne przystanki.

Pomimo tego system w tymże SU18 działał poprawnie.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Jadąc SU15 (linia 117, autobus kończył w Wilanowie), zaliczyśmy dwa przypadku boksowania kół w zatoczkach przystankowych - a mimo to, system informacji pasażerskiej pracował perfekcyjnie. Nie rozmijał się z przystankami ;)

W ogóle tego dnia nie stwierdziłem, żadnych rozbieżności opisywanych w artykule, którego link podałem wcześniej ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://imageshack.us/photo/my-images/199/2rzy.jpg/

Najnowszy poznański wynalazek, źródło zdjęcia SSC. Moim zdaniem bardzo dobre, ta mapka z lewej pokazuje pozycję na podstawie GPS. Mogliby tylko czcionkę trochę zmienić, bo Times New Roman jest passe :D Byleby nie udziwniali całej tablicy jak np. Kraków.

ppln

Post autor: ppln »

W porównaniu do krakowskiej wszystko jest lepsze (nawet te warszawskie Buse), ale R&G jednak nie potrafi projektować grafiki - to jest po prostu koszmarnie brzydkie.
Identyczną tablicę da się zaprojektować o wiele, wiele ładniej
http://www.tram-silesia.pl/www/wp-conte ... iant-2.jpg

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest rzeczywiście bardzo fajne rozwiązanie. Z jednej strony nawiązuje do znanych termometrów, a z drugiej lokalizuje na mapie. Naprawdę świetny, praktyczny pomysł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”