Informacja pasażerska

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Chyba nikt!! A co do informacji to niektóre przedsiębiorstwa najpierw coś umieszczają w telegazecie (!) a kilka dni póxniej dopiero na stronie albo w innych mediach! :wall:

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:A co do informacji to niektóre przedsiębiorstwa najpierw coś umieszczają w telegazecie (!) a kilka dni póxniej dopiero na stronie albo w innych mediach! :wall:
Przedsiębiorstwa same tego nie umieszczają,robią to z własnej woli dziennikarze!

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No może w telegazecie, ale nie na stronce.

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:No może w telegazecie, ale nie na stronce.
Stronka empeka zawsze się spóźnia z newsami, zanim coś umieści to już cały Poznań wie :P

aleksej

Post autor: aleksej »

Nie byl bym taki pewien co do tej telegazety, w Lodzi MPK placi trojce za umieszczanie rozkladow i informacji w TG (nie sa to jakies duze koszty ale zawsze).

Pozdrawiam,
Aleksej

Podi

Post autor: Podi »

W Poznaniu także są rozkłądy w telegazecie,ale czy ktoś komuś płaci to nie wiem...

MW

Post autor: MW »

Ja mam pytanie natomiast do kolegów z Poznania: na trasie PeSTki zamontowane są głośniki, czy w przypadku awarii bądź opóźnień są używane, czy też pasażerowie zdani są na własną łaskę? A może wykorzystywane są w innych sytuacjach?
Głośniki widziałem też na przystankach tramwajowych w Gdyni i Częstochowie (teraz głównie zdemontowane), ale wątpię, żeby były wykorzystywane...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W Poznaniu te głośniki są używane wybitnie rzadko. Sam raz słyszałem, ale był to istny i niezrozumiały bełkot. Dźwięk, który się stamtąd wydawał się być bulgotaniem wody. W razie opóźnień nic się nie robi, jak coś wypadnie to i tak nikt tego nie zauważy bo zaraz pojedzie następny. Najczęstsze problemy na PST wiążą się z zepsutymi Tatrami RT6N1 no i wtedy Nadzór Ruchu jeździ po stacjach i "woła" ludzi na przystaniki autobusowe wzdłuż linii PST na "Zatramwaje", dwa razy miałem takie akcje. :)

MW

Post autor: MW »

Ech... u nas jak zwykle się komplikuje życie. To po co im głośniki?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Głośniki miały być w razie awarii...

Ale nikt tego złomu chyba nie używa. Są dla ozdoby ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Głośniki miały być w razie awarii...

Ale nikt tego złomu chyba nie używa. Są dla ozdoby ;)
Jak nie :P?. Czasami dyżurny muzyke przez nie puszcza :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze: Jak nie :P ?. Czasami dyżurny muzyke przez nie puszcza :)
Nie słyszalem jeszcze nigdy muzy na stacji PST :nuts:

MW

Post autor: MW »

Poznańczyk pisze:Głośniki miały być w razie awarii...

Ale nikt tego złomu chyba nie używa. Są dla ozdoby ;)
To ciekawe. Pamiętam jak kilka lat temu prasa narzekała, że rzeczywiście w razie awarii pasażerowie nie byli informowani o utrudnieniach i obiecano, iż zrobiony zostanie porządek z tymi głośnikami na PST... :)
Natomiast chyba działają, bo ktoś mi opowiadał, że próbę nagłośnienia dyżurni urządzali sobie :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Działać, działają, ale niewyraźne odgłosy się jeszcze niedawno z nich wydobywały. Teraz w ostatnim półroczu nie słyszałem o ich używaniu. Może ktoś inny słyszał - nie przeczę. :retard:

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Czasami dyżurny muzyke przez nie puszcza :)
Oj,tego nie słyszałem...

Oosobiście byłem raz świadkiem takiego zdarzenia,że coś nawaliło i usłyszałem z tego prawie upiornego bełkotu niczym Zombie( :rotfl: ) dwa słowa: Autobusy zastępcze...
Wszyscy polecieli na górę,a moi rodzice wezwali taksówkę,bo się na pociąg spieszyliśmy...
Przyjechała po 10 minutach, autobusów nadal nie było i oczywiscie wszyscy się rzucili na taksówki zamówione przez co mądrzejszych...Śmiesznie to wyglądało :rotfl:

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Podi pisze:.Śmiesznie to wyglądało
Kiedyś podczas wstrzymania na Śródce nie było autobusów zastępczych! Tak, tam ich nie było nawet z rezerw i doszło do bójki o taxówkę, więc policja interweniowała. :wall:

Podi

Post autor: Podi »

No tak,mamy świetną km,ale jak jakiś mały szczegół nawali to całą organizacja siada...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Nie zawsze jest tak źle, bo jak widzę to teraz na Śródce bywa duuuuużo rezerw. Na Ratajach też. Zwykle stoi tam autobus linii nr 50(nieistniejącej).

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze: Jak nie :P ?. Czasami dyżurny muzyke przez nie puszcza :)
Nie słyszalem jeszcze nigdy muzy na stacji PST :nuts:
Bo tam nie mieszkasz to nie wiesz cos sie dzieje
Poznańczyk pisze:Nie zawsze jest tak źle, bo jak widzę to teraz na Śródce bywa duuuuużo rezerw. Na Ratajach też. Zwykle stoi tam autobus linii nr 50(nieistniejącej).
Rezerwa jest jedna, była jeszcze druga kasowa ale ja zdjeli :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:Bo tam nie mieszkasz to nie wiesz cos sie dzieje
Mieszka tam wielu moich znajomych, ja bywam często i nigdy nie słyszałem muzyki... Nikt go znam nie słyszał :retard: :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”