[Bielsko-Biała] Węzeł przesiadkowy przy dworcu

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4949
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Bielsko-Biała] Węzeł przesiadkowy przy dworcu

Post autor: Przemek » 2018-02-18, 20:08

Rewolucja przy dworcu
Prawdziwa rewolucja, przynajmniej w infrastrukturze, odbyłaby się na terenie obecnego dworca PKS. Zgodnie z planami, teraz mocno zaniedbany obiekt po gruntownej modernizacji zostałby „sercem” układu komunikacyjnego Bielska-Białej, centrum przesiadkowym integrującym transport autobusów miejskich, powiatowych i dalekobieżnych oraz kolejowy, rowerowy i samochodowy. Wybudowany zostałby parking dla osób przesiadających się do transportu zbiorowego oraz wiaty na rowery.
- Dzięki przebudowie dworca PKS oraz kładki nad ul. Warszawską uporządkowana zostanie przestrzeń przy wjeździe do miasta, która nazwana będzie Bramą Miasta - planują autorzy. Kolejnym krokiem byłoby sporządzenie studium wykonalności dla uruchomienia tzw. Beskidzkiej Kolei Miejskiej na trasach Jasienica/Jaworze - Kozy oraz Czechowice-Dziedzice - Wilkowice/Bystra.
Obrazek
Bilety czasowe i za pomocą SMS
Porozumienie chce zachęcić bielszczan do korzystania z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Środkiem prowadzącym do tego celu ma być zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów, a także wprowadzenie biletów czasowych (20, 40, 60 i 90-minutowych) oraz 6 i 12-godzinnych. Bilety zostałyby zintegrowane z usługami PKS i Kolei Śląskich. Łatwiejszy byłby również ich zakup za pomocą specjalnej aplikacji czy SMS-a. Dzieci i młodzież do 18. roku życia byłaby uprawniona do darmowych przejazdów.
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... taka-opcja

ODPOWIEDZ