Bezpieczeństwo w pociągach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:Nie wiem naprawdę co w tym smiesznego. Też jeżdze PKSem na wakacje i jest bardzo dobrze
Cóż, ja nie wyobrażam sobie żebym jechał PKSem. Nie kwestionuję wcale wygody itp., a taki PKS jest dobry na krótkie trasy np. Tczew/Pruszcz Gd.- Gdańsk. NA długie nie ma sensu. Najwygodniej samochodem, a jak nie to pociągiem.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznaniak pisze:Nie wiem naprawdę co w tym smiesznego. Też jeżdze PKSem na wakacje i jest bardzo dobrze
Cóż, ja nie wyobrażam sobie żebym jechał PKSem. Nie kwestionuję wcale wygody itp., a taki PKS jest dobry na krótkie trasy np. Tczew/Pruszcz Gd.- Gdańsk. NA długie nie ma sensu. Najwygodniej samochodem, a jak nie to pociągiem.
Ale zauważ, że z kwesti bezpieczeństwa dla Ciebie pociąg odpada. Łatwo można zostac okradziony. W PKSie to ryzyko jest ograniczone do minimum..

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Poznaniak pisze:Ale zauważ, że z kwesti bezpieczeństwa dla Ciebie pociąg odpada. Łatwo można zostac okradziony. W PKSie to ryzyko jest ograniczone do minimum..
Nie zgadzam się akurat z tym stwierdzeniem, mnie jeszcze nikt nie okradł a podrózuję często.I...EOT ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Inspektor pisze:
Poznaniak pisze:Ale zauważ, że z kwesti bezpieczeństwa dla Ciebie pociąg odpada. Łatwo można zostac okradziony. W PKSie to ryzyko jest ograniczone do minimum..
Nie zgadzam się akurat z tym stwierdzeniem, mnie jeszcze nikt nie okradł a podrózuję często.I...EOT ;)
Inspektor pozwolisz, że jeszcze tylko tego posta napisze w odpowiedzi na Twój. Wiesz najnowsze źródła dowodzą enistety, ze w kwesti bezpieczeństwa pasazerów to pociag jest naj niebzepieczniejszym m.in w kwesti kieszonkowców. A Ty jak cały czas podróżujesz koleją to wiesz co robic abyu nie zostac okradzionym

Dobra. EOT juz :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

W takim razie wydzieliłem temat bo trzeba trochę sprostowac sprawę ;) . W pociągach spółki PKP IC, nikt cię nie okradnie, jesli już to będzie wyjątek. Natomiast co do spółki PKP PR to owszem, kradzieże się niestety zdarzają :( A co do mnie, podrózuję właśnie głównie pociągami PKP PR, często nocnymi i jak dotad to nikt mnie nie okradł z mojego skromnego dobytku ;) Poza tym pociągi PKP PR prowadzą również wagony barowe (WARS) gdzie też Cię raczej nie okradną, oraz kuszetki i wagony sypialne. Jeśli już ma cię ktoś okraść to najprawdopodobniej zrobi to w kl. 2 poc. posp, w 1 klasie tez się zdarza ale za wyjątkiem, przeważnie mają tam miejsce przedziały słuzbowe drużyny konduktorskiej i pracowników PKP, więc wątpie aby ktoś ryzykował.

Podi

Post autor: Podi »

Pomimo,że pociągi w Polsce również jak i infrastuktura sąw kiepskim stanie,pociąg jest bezpieczniejszy od pks-u. Pociąg może w sumie sie tylko wykoleić,zderzyć z innym pociągiem,albo wlecieć na jakiś pojazd na przejeździe.To sie jednak zdarza rzadko. PKS natomiast może uczestnić w niejednym wypadku drogowym,nie obojętne są mu warunki pogodowe,no i nie mówiąc już o stanie niektórych autobusów puszczanych na dalekie trasy...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mówi się, że samolot jest najbezpieczniejszy, a ja uważam, że kolej :P. Ale niemówie tu o polskiej, tylko niemieckiej, czy amerykańskiej. A PKS jest chyba najniebezpieczniejszy, szystko się sypie, az starach :(.

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:Tak samo pociąg może się zderzyć, czy są w ogóle jakieś statystyki na temat jakich wypadków jest więcej :?:. Po za tym jak pociąg się wykoleja to prowadzący nie ma nic do powiedzenia, a jak autobusem kieruje DOBRY kierowca może, lecz nie musi wyprowadzic autobus z wypadku. I jeszcze jedno - jak autobus się zderzy z autem osobowym to raczej pasażerowie będą mieć dość lekkie obrażenia natomiast w wypadku pociąg vs. pociąg już za ciekawie nie będzie...
PKS może wlecieć w drzewo na zakręcie wpaść w poślizg itp. A wtedy są małe szanse żeby pasażerowie przeżyli. Pociąg ma wiele wagonów i już jak się zderzy (co się zdarza niezwykle rzadko) to ludzie są raczej bezpieczni, najwyżej będą lekko poturbowani. Stan niektórych pociągów pozostawia do życzenia, ale starych PKS-ów również. Jak się trafi na zmod. EZt, albo na ładny IC lub EC to podróż pociągiem będzie o wiele przyjemniejsza i przede wszytskim o wiele szybsza.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie o czym Wy tu piszecie. PKP posiada własną służbę ochrony - SOK. PKS nie posiada takich służb....

Inna sprawa, że właściwie funkcjonariusze SOK nie wiele mogą, a w przypadku okradzenia pasażera wzruszają ramionami.... :cry:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze: PKS natomiast może uczestnić w niejednym wypadku drogowym,nie obojętne są mu warunki pogodowe,no i nie mówiąc już o stanie niektórych autobusów puszczanych na dalekie trasy...
Tylko na pksowskich klursach dalekobieżnych jeźdza najlepis kierowcy z najwiekszym stażem pracy. Są oni wyszkoleni umia zachowac sie na drodze. Czyli prawdopodobieństwo poważnego wypadku z uczestnictwem autobusu PKS jest dosyc małe

[ Dodano: 2005-09-01, 13:32 ]
J-31 pisze:Panowie o czym Wy tu piszecie. PKP posiada własną służbę ochrony - SOK. PKS nie posiada takich służb....
No dobra ale tych SOKistów to trzeba mieć <b>poprostu</b> szczęscie aby spotkać..

[ Dodano: 2005-09-01, 13:36 ]
Panewniczanin pisze: Ja nie lubie PKP, bo wagony i infrastruktura są po prostu obleśne, a ceny okropne...
Witaj w klubie. Też nie lubie PKP. Ubolewam tylko nad tym, że psozedłem do szkoły gdzie często będziemy podróżowac tylko koleją..

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Panewniczanin pisze:Ja nie lubie PKP, bo wagony i infrastruktura są po prostu obleśne, a ceny okropne...
Ja też..
Dużo bardziej wolę PKS - szybsza podróż do docelowego miejsca , tańsze bilety , bezpieczeństwo , a także komfort jazdy.
Podam pewien przykład odnośnie czasu przejazdu na trasie Nowy Sącz - Kraków.
Autobusem dojedziemy w 2h natomiast pociągiem 3-4h - Dlaczego jest taka różnica ? A dlatego , że Pociąg zatrzymuje się na nie mal wszystkich stacjach , a także jedzie przez Tarnów. Trasa PKP - NS - Stróże - Tarnów - Brzesko - Kraków.
Natomiast jadąc PKS czy też Szwagropolem jedziemy tylko przez Brzesko - Trasa : NS - Brzesko - Kraków.

Pozdrawiam

Milenium

Post autor: Milenium »

Poznaniak pisze:Tylko na pksowskich klursach dalekobieżnych jeźdza najlepis kierowcy z najwiekszym stażem pracy. Są oni wyszkoleni umia zachowac sie na drodze. Czyli prawdopodobieństwo poważnego wypadku z uczestnictwem autobusu PKS jest dosyc małe
Pozostaje jeszcze kwestia tego jak inny uczestnicy ruchu drogowego zachowują się na drodze! A wtedy nie jest za wesoło jak jedzie na ciebie jakiś TIR.Po pijanemu...
Panewniczanin pisze:Ciekawe, np. jak na trasie jest jakaś zaspa śnieżna to nie ma możliwości objazdu a PKS może przecisnąć się jakimiś lokalnymi drogami
Hahaha...jak może jak własnie na lokalnych drogach nie raz sa większe zaspy od tych na torach... :lol: i na drogach krajowych! PKS nie ma szans!
Poznaniak pisze:Witaj w klubie. Też nie lubie PKP. Ubolewam tylko nad tym, że psozedłem do szkoły gdzie często będziemy podróżowac tylko koleją..
Niestety sytuacja PKP jest gorsza chyba od PKS-u :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

TRAMWAJ pisze:
Poznaniak pisze:Tylko na pksowskich klursach dalekobieżnych jeźdza najlepis kierowcy z najwiekszym stażem pracy. Są oni wyszkoleni umia zachowac sie na drodze. Czyli prawdopodobieństwo poważnego wypadku z uczestnictwem autobusu PKS jest dosyc małe
Pozostaje jeszcze kwestia tego jak inny uczestnicy ruchu drogowego zachowują się na drodze! A wtedy nie jest za wesoło jak jedzie na ciebie jakiś TIR.Po pijanemu...
No fakt, no ale wypadków z uczestnictwem autobusów PKS obsługujacych planowe kursy jest bardzo mało...

TRAMWAJ pisze:
Poznaniak pisze:Witaj w klubie. Też nie lubie PKP. Ubolewam tylko nad tym, że psozedłem do szkoły gdzie często będziemy podróżowac tylko koleją..
Niestety sytuacja PKP jest gorsza chyba od PKS-u :(
Powiedziałbym na pewno..

Milenium

Post autor: Milenium »

Powiedziałbym na pewno..
Przynajmiej w PKS-ie trafiają się Scanie Izar i Bovie Futury! A w PKP raczej TGV nie znajdziesz! ;)
Panewniczanin pisze:Tramwaj, tu chodziło o to, że jednak pociąg nie ma szans ominąć zaspy a autobs tak
Aha ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

TRAMWAJ pisze:Przynajmiej w PKS-ie trafiają się Scanie Izar i Bovie Futury! A w PKP raczej TGV nie znajdziesz! :wink:
Może to się zmieni jak otworzą nasze tory dla innych przewoźników np. niemieckiego DB.

Milenium

Post autor: Milenium »

janzel pisze:Może to się zmieni jak otworzą nasze tory dla innych przewoźników np. niemieckiego DB.
Jesteś optymistą niestety PKP musiało by:
-poprawić swój tabor
-wyremontować setki kilometrów sieci trakcyjnej i torów
-zmienić politykę:ceny biletów,połąnczenia
-i najważniejższe spłacić długi :!:

:) Nierealne xD

Damhan

Post autor: Damhan »

TRAMWAJ pisze:Jesteś optymistą niestety //ort PKP musiało by:
-poprawić swój tabor
-wyremontować setki kilometrów sieci trakcyjnej i torów
-zmienić politykę:ceny biletów,połąnczenia
-i najważniejższe spłacić długi :!:

:smile: Nierealne xD
Chodzi mi o to, że niedługo może na polskich torach pojawi sie inny prywatny przewoźnik kolejowy o wysokim standardzie usług i PKP straci monopol na przewozy na terenie Polski. :)

Milenium

Post autor: Milenium »

janzel pisze:że niedługo może
Własnie zawsze jest ta obawa: Może... ;)
Jest taka piosenka: Każde pokolenie ma własny czas...,może to coś zmieni?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:Ja się chyba w grobie będę przewracał zanim to nastąpi...
Uważaj, zaraz się Przewrócisz... z wrażenia... jak Zobaczysz piękne nowoczesne pociągi rodem z zachodu.... :lol:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

TRAMWAJ pisze:Jesteś optymistą niestety PKP musiało by:
-poprawić swój tabor
-wyremontować setki kilometrów sieci trakcyjnej i torów
-zmienić politykę:ceny biletów,połąnczenia
-i najważniejższe spłacić długi

Nierealne
Strzelić trzy gole AC Milan przez 15 min. też nierealne, a jednak Liverpool to zrobił :D. Także Tramwaju widzisz, że wszystko jest realne :).
A tak w ogóle to PKP teraz planuje modernizacje :P, więc nie będzie tak źle :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”