[Ogólnie] Autobusy szynowe w Polsce

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak,jesli tylko coś ruszy w tej sprawie dam znać :)

Podi

Autobusy szynowe w Polsce

Post autor: Podi »

Założyłem ten temat,by wymieniać opinie na temat autobusów szynowych jeżdzących w Polsce, a także zrobić ich małą listę, bo ostatnio dużo sie tego naroiło :)
Wielkopolska Mamy 8 szynobusów:
Sa105-001,002
Sa108-001,002,003,004,005
Sa132-001

Jak widać na razie urząd marszałkowski stawia na rodzime produkty z ZNTK/Sigma. Jednak w najbliższym czasie mają się pojawić szynobusy używane z Niemiec, a także mają być kupione nowe autobusy-do końca roku ma ich być 20, a żeby spokojnie obsłużyć całą wlkp. potrzebne jest ich ok.60.
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,3080861.html

lukluk

Post autor: lukluk »

spis szynobusów bynamniej nie mój: http://www.listaszynobusow.prv.pl/

Podi

Post autor: Podi »

Dzięki,szukałem takiej stronki,ale nie mogłem znaleźć :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Na szynobusy nas nie będzie stać jeszcze kilka ładnych lat, ale cóż przynajmniej wspieramy rodzime produkty, a przede wszystkim Bydgoską PESę. Na pewno będzie ich przybywać i dobrze bo choć coś się dzieje na kolei. Tylko żeby nie było takich problemów technicznych z nimi jak do tej pory bywało. To takie życzenie noworoczne.

lukluk

Post autor: lukluk »

Pesa zbuduje też 11 ezt dla PKP PR http://www.pkp.pl/aktualnosci_wybor_1.php?id=974
Obrazek

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Cudo. Może do Trójmiasto takie też zawitają :D.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Gdybyś przeczytał uważnie to byś się dowiedział, że będą kursować na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa. A co do tego pociągu Pesy to pożyjemy zobaczymy. A jak tam oceniacie nowy nabytek Urzędu Marszałkowskiego Wielkopolski czyli SA132?

lukluk

Post autor: lukluk »

SA132 podobno w próbach rozwinał prędkość 138 km/h :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak słyszałem, ale umówmy się więc takiej prędkości nie rozwinie w normalnym kursie na codzień.

Podi

Post autor: Podi »

Wilchelm pisze:A jak tam oceniacie nowy nabytek Urzędu Marszałkowskiego Wielkopolski czyli SA132?
Duży odsetek ludzi twierdzi że jest on lepszy o Wielkopolskich produktów...

[ Dodano: 2005-12-25, 10:33 ]
A ten EZT. Zarąbisty... One będą budowane od podstaw tak? A nie z EN57?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Powinien być budowany od podstaw, ale pewnie z pomocą planów konstrukcyjnych EN57 bo jak widać to nawet ma tyle samo członów.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wilchelm pisze:Gdybyś przeczytał uważnie to byś się dowiedział, że będą kursować na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa.
Czytalem to i chodziło mi, że np. na targi kolejowe takie zawitają.

lukluk

Post autor: lukluk »

Mają być budowane od podstaw, trochę żal że nie wygrał bombardier, ale wpierajmy polski przemysł choć na pewno na początku będą problemy, najbardziej podoba mi się ten tekst:
W wyniku przetargu uzyskano kwotę o 56 mln zł niższą od założonych. W najbliższym czasie spółka „PKP Przewozy Regionalne” rozpocznie działania, zmierzające do wyłonienia wykonawcy kolejnych pociągów za pozostałą sumę.
Czyli kasy było dużo :mruga: (można było coś lepszego)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Można było i szkoda, że nie będziemy mieli okazji się przejechać Talentem po Polskich torach. Oczywiście Bombardier jest fimą Kanadyjską, ale w Polsce też ma swoje fabryki produkcyjne, które produkują "pudła" do lokomotyw. Więc wydaje mi się, że wyprodukowanie takiego Talenta w Polsce było by możliwe zważywszy na to, że lokomotywy EU11 zostały wyprodukowane w Polsce.

Podi

Post autor: Podi »

Wilchelm pisze:że lokomotywy EU11 zostały wyprodukowane w Polsce.
Ech z nimi to też były niezłe jajca... :P

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

EU11? Ma ktoś tego fotke?


rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mi się EU11/43 nie podobają za bardzo :|. Mimo to chciałbym je na PKP.

Podi

Post autor: Podi »

Zawsze jakiś news,bo EU09 mają już "swoje" latka...Chociaż tak dużo to nie jest :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”