Parowozy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Hannibal

Parowozy

Post autor: Hannibal »

Czy orientujecie się lub macie jakieś konkretne informacje na temat, kiedy wycofano w waszym regionie parowozy z ruchu liniowego i jaka była ostatnia linia, na której kursowały?

Jeśli chodzi o parowozy kursujące na sądeckich trasach to ostatnią linią było połączenie Chabówka – Nowy Sącz (do 1991).. Potem utworzono Skansen w Chabówce, który uroczyście otwarto 11.06.1993.

Marecki

Post autor: Marecki »

Zdjęcia parowozów w ruchu liniowym w ŚK i innej prasie tego typu nie są nigdy starsze niż 1991 (raz widziałem) , zwykle to max. 1989 . Polecam :

Kraina żywych maszyn
Parowozy z Wolsztyna - Świetna strona, może uda się coś wygrzebać, chociaż jest poświęcona z tego co pamiętam głównie skansenowi w Wolsztynie.

Podi

Post autor: Podi »

Mac pisze:Czy orientujecie się lub macie jakieś konkretne informacje na temat, kiedy wycofano w waszym regionie parowozy z ruchu liniowego i jaka była ostatnia linia, na której kursowały?
Jest pewien problem....Do Poznania jeżdzą nadal parowozy :rotfl: Oczywiscie z Wolsztyna, przeplatając sie z szynobusami :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

U mnie w ok.Zagórza parowozy przestały kursować w 1991 roku.Nawet MK urządzili imprezę,czyli ostatni przejazd parowozem na linii Zagórz-Łupków parowozem Ty2-340.Chociaż w 2000 roku MK jechali tą samą trasą w ramach innej imprezy,ale jechali już Ty2-911 z Chabówki.Obecnie tlyko w Zagózu stoi pomnik Tekatki 124: album_page.php?pic_id=2522&sid=3d06975d ... 19e93da498

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W te wakacje co drugą niedziele jeździł parowóz z Gdyni do Kościerzyny.
Może potem wrzuce tutaj jego zdjęcie ;).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ja z kolei miałem kiedyś pomysł,aby wraz z MK z Podkarpacia odnowić "tekatkę",ale niestety MK postanowili odnowić Tekatke w Jaśle.A zagórska stoi i niszczeje:/

jacool

Post autor: jacool »

W te wakacje co drugą niedziele jeździł parowóz z Gdyni do Kościerzyny.
Może potem wrzuce tutaj jego zdjęcie
Costerina. Też mam fotki :)

Podi

Post autor: Podi »

A jaki to był parowóz?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Adrian_ pisze:Ja z kolei miałem kiedyś pomysł,aby wraz z MK z Podkarpacia odnowić "tekatkę",ale niestety MK postanowili odnowić Tekatke w Jaśle.A zagórska stoi i niszczeje:/
Wrocławscy MK-owie odnowili już kilka parowozów w Jaworzynie Śląskiej.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ale we Wrocławiu jest bardzo dużo MK.Na Podkarpaciu jets kilku,ale nie wyrażają inicjatywy pomocy.A to naprawdę wiele nie kosztuje.Potrzeba tylko zakupic zieloną farbę,kupic jakąś drabinę malarską (bądź wziąść z domu),jakiś ciuch do zdarcia i można zaczynać.Ale cóż,najwyżej zagórska Tekatka cąłkiem zardzewieje (a już gdzie nie gdzie koroduje).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Może i jest ich paru, ale przede wszytskim są dobrze zorganizowani. A jeżeli myślisz, że wystarczy tylko chlapnąć farbą to szkoda czyich kolwiek pieniędzy. Trzeba najpierw zerwać starą farbę, przelecieć szlifierką i potem dopiero machać farbą. Więc wierzcie roboty jest od groma dla paru osób. Ale próbujcie, próbujcie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Co do próbowania to na podkarpaciu jest kilka MK,ale nie ma żadnego klubu MK,ani też żadnego Stowarzyszenia,by można było odnowić Tekatkę.Z Sanoka tylko ja jestem MK i MKM-em,a w Zagórzu nie ma nikogo,wiec będzie ciężko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”