Miliard na nowe PKP

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Miliard na nowe PKP

Post autor: rupak9 »

Czytając dzisiejszą gazetę "Metro" natrafiłem na taki artykuł:

Miliard na nowe PKP
PKP Intercity zamierza wydać ok. miliarda złotych na modernizację i zakup nowego taboru. Spółka obsługuje dalekobieżne przewozy pasażerskie. W ub.r. po raz pierwszy zanotowała zysk – 3,1 mln zł. W tym roku PKP Intercity chce przewieść prawie 11 mln pasażerów i zarobić na czysto ponad 40 mln zł. Spółka szykuje też nowe promocje – m.in. bilety do Berlina za 5 euro."

Mam nadzieje, że na planach się nie skończy. I jestem ciekaw ile tych lokomotyw będzie :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak9 pisze:I jestem ciekaw ile tych lokomotyw będzie
O ile dobrze pamiętam PKP InterCity nie posiada żadnych lokomotyw, a jedynie wagony osobowe. Pociągi PKP IC, ciągnięte są przez lokomotywy PKP Cargo ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

J-31 masz rację jednocześnie jej nie mając ;-) Rzeczywiście obecnie PKP Intercity nie posiada swoich lokomotyw jednak spółka otrzyma kredyt z Banku Europejskiego na zakup 10 sztuk lokomotyw ( 6 szt. dwusystemowych i 4 szt. jednosystemowe), które najprawdopodobniej będą już za ok 2 lata. Jednak pieniążki na rewizje i bieżące remonty EP09 dało PKP Intercity choć czynić tegonie musiało. Jednak przez postawę PKP Cargo w tym momencie pewnie nie było by sprawnej ani jednej EP09. Przecież Intercity płaci Cargo za wynajem lokomotyw. Te same pieniądze można było wydać na modernizację kilkunastu wagonów i o tym otwarcie mówił były prezes Intercity Jacek Prześluga. A z tym miliardem to tak jak się mówi w kręgu ludzi kochających kolej - Pożyjemy zobaczymy. Co do biletów za 5 euro to trzeba pamiętać, że tych biletów będą na prawdę małe ilości.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wilchelm pisze:Co do biletów za 5 euro to trzeba pamiętać, że tych biletów będą na prawdę małe ilości.


Tochyba będzie na wzór TLK ;).
Trzeba będzie zarezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, licząc na to, że miejsca będą ;).
Ale porpozycja Intercity zapowaida się interesująco :).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie dużo wcześniej tylko na początku promocji bo później to ich na pewno nie bedzie. Jak "Tani Bilet" na TLK trzeba kupować co najmniej z 3 tygodniowym wyprzedzeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”