Błędy maszynistów

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Błędy maszynistów

Post autor: J-31 »

Zapraszam wszystkich do czytania, a Warszawiaków do wpisywania swoich obserwacji w Warszawskim Metrze.

Do napisania tego tematu sprowokował mnie wczorajszy "błąd" maszynisty w Metropolisie. Ok. godz. 16.31, między stacjami Pole Mokotowskie i Politechnika jadąc w kierunku Centrum pasażerowie usłyszeli gong, a po nim taką, nagraną głosem Ksawerego Jasieńskiego, informację "Uwaga! Z przyczyn technicznych pociąg zakończył bieg. Prosimy o opuszczenie pociągu.". W pociągu zapanowała konsternacja. A po chwili maszynista dopowiedział już sam - " To była pomyłka, pociąg jedzie dalej. Przepraszamy". Pociąg przyspieszył...

Następny odcinek - po ruszeniu ze stacji Politechnika i stopniowym rozpędzaniu się składu, znów gong i kolejna informacja: "Proszę nie opóźniać odjazdu pociągu"... ;)

A jakie są Wasze śmieszne lub nie śmieszne obserwacje ? Zapraszam :)

Kolins

Post autor: Kolins »

U nas czasem pierwszy wagon składu wystaje poza peron. Maszynista za późno hamuje...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Pewnie uczy się wjeżdzać z impetem,tak jak jego starsi koledzy :D Zasada jest taka,wjeżdza szybko na peron,hamuje i wyhamuje(nie zawsze się to udaje).Ale już tak jest.

MW

Post autor: MW »

Hmm ja już słyszałem wszystkie komunikaty "specjalne" pana Jasieńskiego. Parę razy zdarzyło mi się, że komunikaty były nadawane od tyłu, albo z opóźnieniem...
A jakieś szczególne pomyłki? Raczej nie (hmm raz tylko w pociągu po dojechaniu na stację Dworzec Gdański maszynista nadał nagrany komunikat "Z przyczyn technicznych pociąg zakończył bieg. Prosimy pasażerów o opuszczenie pociągu", ale była to pomyłka i SOM-iści po kosultacji z maszynistą powiedzieli pasażerom, żeby wsiadali)... Choć byłem świadkiem wyrzucenia pasażera z pociągu i krzyków maszynisty na pasażerów blokujących drzwi ("osobista" reakcja). O wiele częściej pomyłki dyżurnych słyszałem...
Raz pamiętam coś ciekawego - podczas czasowego wyłączenia z ruchu stacji Ratusz, pociągi jadące do Dworca Gdańskiego przejeżdżały przezeń bez zatrzymania. Oczywiście na stacjach dyżurni nadawali komunikaty, jak na Świętokrzyskiej typu: "Uwaga: Z przyczyn technicznych stacja Ratusz do odwołania została wyłączona z ruchu pasażerskiego. Pociągi przejeżdżają przez stację bez zatrzymania!", więc w związku z tymi zapowiedziami maszynista nic nie dopowiadał, a po zamknięciu nadał komunikat "Następna stacja Dworzec Gdański". Oczywiście na Dworcu Gdańskim "łysy" pasażer miał pretensję, że się pociąg nie zatrzymał i rozpoczęła się kłótnia. Później starszy pan też miał zastrzeżenia, to mu maszynista powiedział, że jak chce dyskutować, to może warunkowo udać się na komisariat policji :) Oczywiście w stronę Kabat maszynista również nadał komunikat "Następna stacja Świętokrzyska", ale w połowie drogi okazało się, że ta stacja również została wyłączona i przed Ratuszem nadał "Następna stacja Centrum" :) A zamykanie stacji przy czynnej linii się często nie zdarza :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak to prawda, ostatnio często się to zdarzało :)

[ Dodano: 2005-01-10, 14:11 ]
Inspektor pisze:Pewnie uczy się wjeżdzać z impetem,tak jak jego starsi koledzy :D Zasada jest taka,wjeżdza szybko na peron,hamuje i wyhamuje(nie zawsze się to udaje).Ale już tak jest.
Extra. Dzięki. A często im się to zdarza ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No to zależy.Jak jedzie młody który nie wyhamuje to często się to zdarza,jak jedzie "popisowy starszy" to wyhamuje.A jak jedzie normalny to już różnie to bywa...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. :)
A czy zdarzył się już jakiś wypadek, że jakiś podróżny został okaleczony przez taki błąd ?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie przypominam sobie,czasem niektóre tam nawet muszą wjeżdzać gdyż pociąg ma taki dlugi sklad że sie po prostu nie mieści na peronie,ale to sa wyjątki.Wtedy z np. 2 ostatnich wagonów podrózni muszą przejść bliżej czoła pociągu aby wysiąść.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki... :)

MW

Post autor: MW »

J-31 pisze:Tak to prawda, ostatnio często się to zdarzało :)
jeżeli chodzi o zamknięcia stacji i przejazdy pociągów bez zatrzymania, to raczej nie często...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

W takim razie być może to się zdarzao wtedy kiedy J-31 właśnie jeździł,i dla tego uważa że często :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ależ skąd Inspektorze. Ja właśnie mam tego pecha, że kiedy korzystam z metra to nigdy niczego nie zamykają... :cry:

Ale... :chytry:

Zamknięcie stacji Centrum i Świętokrzyska miało miejsce np. w noc sylwestrową, zdaje się, że również zamknięto stację Centrum podczas koncetru WOŚP w ostatnią niedzielę... :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A tak naprawdę w jakim celu są zamykane te stacje?

MW

Post autor: MW »

w sylwestra stacje Centrum i Świętokrzyska zawsze są zamknięte. W zeszłym roku podczas szczytu gospodarczego zamknięte były chwilowo Ratusz i Świętokrzyska, raz na Centrum była bomba. Nie wliczam odczywiście sytuacji zamkniętych stacji ze skróceniem kursowania pociągów. A podczas WOŚP-u nie jestem pewien... Bo założenie było takie, żeby dowieść pasażerów metrem, dlatego też wprowadzono dodatkowe 4 pociągi.

[ Dodano: 2005-01-12, 16:47 ]
Inspektor pisze:A tak naprawdę w jakim celu są zamykane te stacje?
Z powodu bezpieczeństwa. Zbyt duża ilość pasażerów, masowa, jest niebezpieczna dla funkcjonowania metra, dlatego też dla bezpieczeństwa podczas przemarszu alterglobalistów i w sylwestra stacje były zamknięte.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ok,dzięki :)

MW

Post autor: MW »

ale to są naprawdę baaaardzo rzadkie sytuacje. W tym roku no i tak było dużo :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MW pisze:w sylwestra stacje Centrum i Świętokrzyska zawsze są zamknięte. W zeszłym roku podczas szczytu gospodarczego zamknięte były chwilowo Ratusz i Świętokrzyska, raz na Centrum była bomba. Nie wliczam odczywiście sytuacji zamkniętych stacji ze skróceniem kursowania pociągów. A podczas WOŚP-u nie jestem pewien... Bo założenie było takie, żeby dowieść pasażerów metrem, dlatego też wprowadzono dodatkowe 4 pociągi.

[ Dodano: 2005-01-12, 16:47 ]
Inspektor pisze:A tak naprawdę w jakim celu są zamykane te stacje?
Z powodu bezpieczeństwa. Zbyt duża ilość pasażerów, masowa, jest niebezpieczna dla funkcjonowania metra, dlatego też dla bezpieczeństwa podczas przemarszu alterglobalistów i w sylwestra stacje były zamknięte.
Nie tylko
Np. w związku z podłączaniem systemów sterowania i sygnalizacji nowego tunelu oraz stacji (pl. Wilsona), zamknięto - na jeden z grudniowych weekendów - stacje Ratusz i Dw. Gdański... :)

MW

Post autor: MW »

J-31 pisze:
MW pisze:w sylwestra stacje Centrum i Świętokrzyska zawsze są zamknięte. W zeszłym roku podczas szczytu gospodarczego zamknięte były chwilowo Ratusz i Świętokrzyska, raz na Centrum była bomba. Nie wliczam odczywiście sytuacji zamkniętych stacji ze skróceniem kursowania pociągów. A podczas WOŚP-u nie jestem pewien... Bo założenie było takie, żeby dowieść pasażerów metrem, dlatego też wprowadzono dodatkowe 4 pociągi.

[ Dodano: 2005-01-12, 16:47 ] Z powodu bezpieczeństwa. Zbyt duża ilość pasażerów, masowa, jest niebezpieczna dla funkcjonowania metra, dlatego też dla bezpieczeństwa podczas przemarszu alterglobalistów i w sylwestra stacje były zamknięte.
Nie tylko
Np. w związku z podłączaniem systemów sterowania i sygnalizacji nowego tunelu oraz stacji (pl. Wilsona), zamknięto - na jeden z grudniowych weekendów - stacje Ratusz i Dw. Gdański... :)
hmm przecież napisałem, co też znajduje się w cytowanym przez Ciebie fragmencie, że nie wliczam przypadków zamknięcia stacji ze skróceniem kursowania pociągów. A dyskusja toczy się w chwili obecnej o stacjach zamkniętych dla ruchu pasażerskiego na czynnych odcinkach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Sorry... :)

MW

Post autor: MW »

bo o takich, to pamiętam dwa przypadki z tego roku - ćwiczenia antyterrorystyczne na Dworcu Gdańskim i montaż systemów całoliniowych (zamknięcie Ratusza i Dworca Gdańskiego)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”