Spis lokomotyw EU/EP 07 i ET 22

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
mil

Spis lokomotyw EU/EP 07 i ET 22

Post autor: mil »

Jeżeli taki temat się powtarza to przepraszam. Chciałem się spytać czy istnieje jakiś ogólny spis wszystkich lokomotyw EU/EP 07 oraz ET 22? Czy te loki mają każdy numer od 1 do 2000? Jeżeli tak to niektóre z nich muszą być już skasowane. Szukałem takowego spisu w internecie, ale nic nie znalazłem także proszę o pomoc. Z góry dzięki...

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Na tej stronie masz spis wszystkich ET22 razem z prywaciarzami i miejscem stacjonowania:
http://www.kolejowaklatka.org/001/index ... 2&lok=2013
A tu tak samo EU/EP07:
http://www.kolejowaklatka.org/001/index ... 2&lok=2007

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

mil pisze:Czy te loki mają każdy numer od 1 do 2000?
Mała poprawka:
Ostatnia lokomotywa ET22 nosi numer 1183. Istnieje jeszcze była prototypowa EP23, która została później przemianowana na ET22 i przyjęła numer 121'' (po skasowanej lokomotywie o tym numerze).

Lokomotyw EU07 wyprodukowanon łącznie (W PAFAWAGU i HCP) 489 egzemplarzy. EU07 z PAFAWAGU mają numery 001-244, a z HCP: 301-536 i 538-543. W latach 90. Trzy pojedyncze człony lokomotyw ET41 przebudowano na trzy lokomotywy EU07 (537,544 i 545).
Przeróbki na EP07 są prowadzone od 1995 roku ;)

W chwili podziału parku lokomotyw pomiędzy PKP IC a PKP PR numeracja lokomotyw uległa zmianie - np. numery EU/EP07 zaczynają się od 2000 (lokomotywy utracają swój pierwotny numer).

Radar_scie

Post autor: Radar_scie »

PAFAWAG pisze:W chwili podziału parku lokomotyw pomiędzy PKP IC a PKP PR numeracja lokomotyw uległa zmianie - np. numery EU/EP07 zaczynają się od 2000 (lokomotywy utracają swój pierwotny numer).
Mała poprawka: zaczynają się od 1000.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Radar_scie pisze:
PAFAWAG pisze:W chwili podziału parku lokomotyw pomiędzy PKP IC a PKP PR numeracja lokomotyw uległa zmianie - np. numery EU/EP07 zaczynają się od 2000 (lokomotywy utracają swój pierwotny numer).
Mała poprawka: zaczynają się od 1000.
A no tak - to nry ET22 zaczynają się od 2000 :D

Memet

Post autor: Memet »

W chwili podziału parku lokomotyw pomiędzy PKP IC a PKP PR numeracja lokomotyw uległa zmianie - np. numery EU/EP07 zaczynają się od 2000 (lokomotywy utracają swój pierwotny numer)




To ze od 1000 to oki ale nie ma wplywu fakt ze jest podzial na PR i IC :mruga: wiadomo mi ze sie roznia technicznie od reszty 07 i zeby je wyroznic maj numerki od 1000 ... dla przykladu ET22-2000 niby nalezy do Cargo bo ma nr powyzej 2000 a reszta to co? niby PR? :nuts: wszyscy wiedza ze wiekszasc lokow ma Cargo a PR EZT zgodze sie ze sa male wyjatki tj. EP08 EP09 i pare jeszcze szczegolow.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ja nie rozumiem Niemcy dawno dzielili DB na Cargo, Regio itd. Nie mają problemów bo dali se spokój ze zmianą np. Nie było prenumerowań bo po co, przecież kogo to obchodzi, a nr po podzieleniu przecież nie będą się pokrywać. Dla mnie to idiotyzm :wall:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”