[Śląskie] Linie kolejowe Tychy - Katowice - Sosnowiec

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

Za nami tydzień kursowania SKR. Przez parę dni korzystałem z niej głównie w formie hobbystycznej przyjemności niż potrzeby, ale ludzi było różnie - niekiedy od 20-40 osób, zaś w niektórych szczytowych kursach to po 80-100 ludzi sie z pociągów wysypywało. Jak na początek, wynik jest niezły, byłby jeszcze lepszy, gdyby pewne niedociągnięcia zostały poprawione - takt pociągów, trolejbusów oraz dodanie większej ilości kursów w godzinach szczytowych niż poza nimi. Jednak jest na to nadzieja, jak dobrze wiadomo SKR jest jak na razie w ograniczonej formie - powstanie więcej przystanków oraz trasa zostanie wydłużona aż do Sosnowca.

Co do kibelka, który śmigał 15 grudnia (:D jako MK mi sie to podobało), to czasem się on tam będzie pojawiał, gdyż Flirty przechodzą dość częste przeglądy i czasem jeden zostanie na szopie nie wyjeżdżając. Na zastępstwo zostanie wysłany oczywiście poczciwy kibel. A lepiej, że w ogóle coś jedzie aniżeli miał by kurs zostać w ogóle nie wykonany ;)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Ja już Kibelka widziałem chyba 3-4 razy na SKR. Mnie się to oczywiście bardzo podoba, bo przypomina to trochę dawne czasy (jakby tylko jeździł Kibel w oryginalnych barwach, to byłoby jeszcze lepiej). Ale tak sobie myślę, że mogli bardziej SPOT-a puszczać, bo tak to ludzie będą narzekać na to, że puścili "ten stary pociąg", a SPOT wygląda bardziej "nowocześnie".
Ja myślę, że SKR będzie miała duże powodzenie, szczególnie, że w Katowicach jest przebudowa węzła Murckowska nad A4 i tam w tygodniu potrafią być niezłe korki. Kilka dni temu rozmawiał ze mną jeden z pasażerów i powiedział, że jak jechał do Katowic autem, to ta podróż zajęła mu 1godz. i 15min!
A wczoraj to sobie przeszedłem szlak Tychy Miasto - Tychy i w kilku miejscach fociłem SKR, tak że te 4 km (niecałe) przeszedłem w 3 i pół godziny :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Moim zdaniem szkoda SPOTów na rezerwę. No chyba, że miałoby to wyglądać tak, że jak wiadomo dzień wcześniej, że musi wyjechać kibel, to na kółko SPOTa wyjeżdża zwykły kibel, a SPOT wyjeżdża na SKR ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Podsumowanie pierwszego tygodnia SKR.

źródło: www.kmtychy.pl

Ogólnie EN75 "Flirt" bardzo mi się spodobały, są świetne!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Z tego artykułu wynika, że przez ten cały tydzień na Górnym Śląsku panował totaly chaos informacyjny. Przez co ludzie bali się korzystać z pociągów (w komentarza jest wpis, że w jednym z pociągów jechały zaledwie... dwie osoby :shocked: ) . Powód: dezorientacja. Mam nadzieję, że sytuacja się zmieni i ludzie zaczną korzystać z pociągów z pomarańczowym biletem. ;)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Ja wczoraj jak byłem na Tychach Mieście, to oboma pociągami, które przyjechały i oboma, które odjechały jechało 20-30 osób (do/ze stacji Tychy Miasto). A dziś jak jechałem o 9:38 z TM, to z Miasta jechało kilkanaście osób, na Zachodnich wsiadło 28, a na głównych znów ok. 30. Więc moim zdaniem już jest dobra frekwencja.
Ja jechałem na bilecie strefowym i udało mi się zajechać do Katowic, kupić farby w modelarskim i wrócić do Tychów Miasta za 1,89zł. Ale następnym razem będę jechał na pomarańczowych, bo miałem mało czasu na zdjęcia w Katowicach.

shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

Kolejka pisze:A dziś jak jechałem o 9:38 z TM, to z Miasta jechało kilkanaście osób, na Zachodnich wsiadło 28, a na głównych znów ok. 30. Więc moim zdaniem już jest dobra frekwencja.
Ciekawy jestem, jak się sytuacja będzie prezentować od stycznia, kiedy skończy się ważność biletów miesięcznych MZK :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

http://img179.imageshack.us/my.php?imag ... 834ow8.jpg

Po raz drugi, a może nawet 3-ci, czwarty na SKR pojawił dobry stary kibel... :/

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Ja tam na Kible nie narzekam :D W przeciwieństwie zapewne do zwykłych pasażerów :confused:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kolejka pisze:Ja tam na Kible nie narzekam
Ja w sumie też nie, ale liczyłem, że w obie (a nie tylko w jedną) stronę przejadę się ETR150 (EN75).

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj na SKR jeździły FLIRT-y 002, 003 i 004 oraz EN57-2068 (czyli jednak puścili SPOT-a :D )

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

http://www.tvs.pl/informacje/10260/

No to już pierwszego w "nowych barwach" mamy- teraz tylko czekac, aż pokryje się całopojazdowym malowidłem :/

Poza tym pociągi zamiast regularnie jeżdżąc na linii to stoją na bocznicy.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Następne EZT prawdopodobnie pochodzić będą z PESY
http://www.rynek-kolejowy.pl/11928/Prze ... 2BPESA.htm

Lopez

Post autor: Lopez »

No właśnie - nie chciałbym tego wątku ciągnąć w dwóch tematach, ale ciekaw jestem czy będzie to już ELF?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

czy będzie to już ELF?
Podobno tak.

Lopez

Post autor: Lopez »

No to fantastycznie :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:No to fantastycznie
Generalnie to by było trochę bez sensu, gdyby mając już plany ELFA oferowali dalej Bydgostie albo Acatusa. Tak więc biorąc pod uwagę też to, że w Mazowieckim zaoferowali - wówczas jeszcze - tajemniczą nową jednostkę to bez wątpienia na Śląsk (jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie) trafi prototypowy ELF.

Lopez

Post autor: Lopez »

To rzeczywiście było bez sensu - w końcu jednostkę prototypową i tak trzeba będzie zbudować, żeby zaistnieć na rynku. Mało wiadomości nt. ELFa skłaniało mnie jednak do myśli, że jest on wciąż w fazie koncepcyjnej. Skoro jednak sprawa ma się inaczej to bardzo dobrze.
Jaki jest termin dostawy tych jednostek?
BTW: portfel zamówień PESY w tym roku coraz lepiej się prezentuje.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No temat dawno ucichł. A jest o czym rozmawiać ;) Generalnie jak pewnie wiecie Flirty już dawno nie jeżdżą na SKR z powodu wykolejenia jednego z nich (i związana z tym kuriozalna sprawa, że bardziej opłaca się wysłać Flirta na złom niż go remontować). Teraz jednak znów jest o czym mówić. Tychy na poważnie biorą SKR i postanowiono... dobudować kilka stacji:
http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=1998
Generalnie z artykułu wynika, że mają być trzy, ale coś mi się zdaje, że stacja Tychy Centrum to będzie nowa wersja Tychy Miasto.
Tym niemniej moim zdaniem inicjatywa godna pochwały i powinno się wszystkim stawiać Tychy za wzór. Mam tylko nadzieję, że do Tychów wrócą jakieś nowoczesne jednostki.
No i ja osobiście czuję jeszcze mały niedosyt, że nie pokuszono się wydłużenie SKR do nieczynnej stacji Tychy Urbanowice. W jej pobliżu znajduje się sporo zakładów przemysłowych, autobusy koło stacji przejeżdżają, więc mogli o tym pomyśleć.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Flirty już dawno nie jeżdżą na SKR z powodu wykolejenia jednego z nich (i związana z tym kuriozalna sprawa, że bardziej opłaca się wysłać Flirta na złom niż go remontować
A to nie dlatego, że woleli je puścić na Częstochowa-GOP? I o co chodzi z tym złomem, aż tak się potłukł?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”