Powrót pociągu Koszalin - Mielno

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
wokie

Powrót pociągu Koszalin - Mielno

Post autor: wokie »

W sobotę po raz pierwszy na nieczynnej od 14 lat pojedzie szynobus do Mielna - jednego z bardziej znanych kurortów nad morskich w Polsce. Szynobus ma jechać 19 minut z częstotliwością co 60 minut od 5 do 22 (dokładnych czasów nie pamiętam) do końca wakacji. Bilet normalny 4 złote.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Szkoda, że nie - jak przed wojną - tramwaje. Jednak każda reaktywacja lokalnego to bardzo dobry znak po latach podupadania i stopniowej degradacji szynowego transportu regionalnego. W ten sposób już każda większa miejscowość nadmorska ma połączenie kolejowe.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Za 4 zł co 60 minut? Niestety, ale obawiam się, że z busiarzami ten szynobus nie wygra.

wokie

Post autor: wokie »

Może wygrać bo Niedziela upał godzina 12 do Mielna bus 3 godziny pociąg 19 minut a w Mielnie będzie podstawiony od razu autobus linii 22 do Unieścia (Trasa lini to Mielno - Unieście).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No tak, nie wziąłem pod uwagę korków… Ale trzebaby to jeszcze rozreklamować, żeby ktoś tym jeździł. IMHO parę tablic informacyjnych wystarczy.

wokie

Post autor: wokie »

Gazety ,TV i radio dużo o tym "trąbiły".

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Co jak co, ale z tymi 3h to mocno przesadziłeś. Jeździłem z Koszalina (konkretnie z praktycznie drugiego końca miasta) jak bywałem u ciotki i w godzinach szczytu nie jechało się więcej niż godzinę. Wątpię, by przez ostatnie 2 lata, gdy tam ostatnio byłem cokolwiek się zmieniło, tak wiec sądzę, że busiarz w pół godziny się wyrobi.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Z Koszalina do Mielna niby kawałek jest, ale 3 godziny to chyba rzeczywiście za dużo.
Pociąg - dobry pomysł. Myślę, że przyciągnie uwagę turystów. Zawsze to jakaś frajda dla dzieci :mruga:, a nawet i starszych. Mieszkańcy Koszalina skuszą się może na ten pociąg, kiedy będą chcieli pojechać na plażę, a turyści też zwiedzają okolicę, więc jest jakaś nadzieja :D Częstotliwość jedynie nie poraża. Jak na sezon letni, to nie za ciekawa. No, ale lepsze to, niż nic.

marekJG

Post autor: marekJG »

Gadzie pisze:Częstotliwość jedynie nie poraża
Jak na lokalny pociąg to częstotliwość jest dobra, rzekłbym bardzo dobra. Wszystko okaże się w praniu. Zobaczymy czy ludziska chcą jechać pociągiem czy wolą marszrutki. Przydałyby się porządne skomunikowania z pociągami dalekobieżnymi przyjeżdżającymi do Koszalina z reszty kraju i wydłużenie kilku pośpiechów do samego Mielna. Wtedy udałoby się przejąć potoki turystów, którzy częstokroć po wyjściu z pociągu w Koszalinie biegną na busy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Pośpiechy w Koszalinie raczej nie kończą, ale z Kołobrzegu owszem można by niektóre pociągi wydłużyć ;)

wokie

Post autor: wokie »

KKS pisze:Co jak co, ale z tymi 3h to mocno przesadziłeś. Jeździłem z Koszalina (konkretnie z praktycznie drugiego końca miasta) jak bywałem u ciotki i w godzinach szczytu nie jechało się więcej niż godzinę. Wątpię, by przez ostatnie 2 lata, gdy tam ostatnio byłem cokolwiek się zmieniło, tak wiec sądzę, że busiarz w pół godziny się wyrobi.

KKS czasem jak jest upał albo zaczyna lać to już miałem takie "akcje" jak powrót linią 1 lub 20 kiedyś 21 po 2 lub 3 godziny. Co do BUSów to mój bład wielokrotnie było tak, że kazał dopłacić po złotówce i się jechał do Mielna przez Łazy lub Stare Bielice, Mielenko :).

marekJG

Post autor: marekJG »

Na PMK pojawił się przedruk z Głosu Koszalińskiego dotyczący trasy Koszalin- Mielno ale w trochę innym tonie http://sk2.pl/15608
Swoją drogą to może ten pan jest właścicielem jakiejś busiarni i dlatego przeszkadza mu tak bardzo pociąg. Swoją drogą to wieści z tej linii są bardzo budujące. Frekwencja jest jak na razie bardzo wysoka, podobno kasy nie nadążały ze sprzedażą biletów do Mielna. Zobaczymy jak będzie dalej. Lobby busiarskie na pewno zrobi wszystko, aby kolej uwalić.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak mu przeszkadza remont, to niech poczeka, aż się skończy, znacząca większość remontów kiedyś się kończy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ciekawe, czy pomysla o automatach biletowych w pociagach w zwiazku z taka frekwencja;)

wokie

Post autor: wokie »

Szynobus cieszy się bardzo dużym zainteresowanie przez co w Niedziele musiało jechać SA110 bo dzień wcześniej jak jechałem kursem o 11 to ludzie na stacji Mścice zostaliby gdyby nie reakcja konduktora na peronie. MZK w Koszalinie w związku z uruchomieniem pociągu utworzyło linie:
* Mielno - Unieście
* Mielno - Mielenko - Chłopy - Sarbinowo

[ Dodano: 2009-06-09, 12:39 ]
Nie będę tworzył nowego tematu.
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /940114766
W tym roku znów będzie jeździł szynobus z Koszalina do Mielna

Sposób na szybkie dotarcie z Koszalina nad morze. 20 czerwca ma pojechać szynobus z Koszalina do Mielna. Będzie kursować do końca wakacji.

Po raz pierwszy kursy koleją, po wieloletniej przerwie, uruchomiono w ubiegłym roku. Wcześniej za ok.1,5 mln zł wyremontowano torowisko.

W tym roku Koszalin dołoży do kursów 100 tys.zł, Mielno - 25 tys..złotych.

W tym roku operatorem przewozów ponownie będą Przewozy Regionalne PKP w Szczecinie. Pociąg ma kursować 12 razy dziennie, w obie strony.

Teraz będzie obowiązywał nieco inny rozkład. Cena za przejazd będzie bez zmian - 4 złote, do tego będą też przejazdy ulgowe i w pakietach np.rodzinnych. Bilety będą sprzedawane w kasie na dworcu w Koszalinie i Mielnie, ale też w kioskach w pobliżu dworców.

Jak pojedzie szynobus?
Koszalin (godziny odjazdu): 7.19; 9; 9.47; 11; 12.10; 13.10; 14.05; 15.25; 16.23; 17.05; 18.08; 19.14.

Mielno (godziny odjazdu): 7.36; 9.24; 10.34; 11.40; 12.34; 13.39; 14.32; 15.58; 16.44; 17.24; 18.34; 19.43.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”