BiT City: kolej bydgosko-toruńska

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wy tu sobie gadu -gadu. A ja się zastanawiam, czym ten pomysł się skończy faktycznie. Medialną klapą, czy rzeczywiście coś tam powstanie ? :roll:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Lukluk jeżeli by tworzyli coś na wskroś SKM-ki to przecież by nie obdługiwał tego PKP PR. Jedno jest pewne nawet jeżeli faktycznie to przedwsięwzięcie dojdzie do skutku to potrwa to jeszcze troszkę.
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 16:51 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 1 raz.

MW

Post autor: MW »

Wilchelm pisze:
jacool pisze: Zrobię mamie na złość i odmrożę sobie uszy... Wyjdź człowieku z piaskownicy.
Ja tylko przedstawiłem bardzo możliwą postawę społeczeństwa polskiego, a nie swoją własną. Mnie osobiście Rydzyk mało co interesuje. Ale widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje.
Społeczeństwo polskie nie buduje tej linii, a władze teraz w jednym kierunku są nastawione...
A prezentacja się odbyła i ściągnęła tłumy.

[ Dodano: 2006-02-27, 19:00 ]
Według deklaracji prezydentów, przedstawicieli PLK i wojewody, przedsięwzięcie może być zrealizowane w 3-5 lat.

jacool

Post autor: jacool »

MW pisze:Społeczeństwo polskie nie buduje tej linii, a władze teraz w jednym kierunku są nastawione...
A prezentacja się odbyła i ściągnęła tłumy.
Jakie tam tłumy? Rydzyk babcie zwołał i dla kamuflażu kazał berety pozdejmować :P
Nie no bez jaj panowie. Bo zaczynam się czuć jak w jednej wielkiej paranoi.

MW

Post autor: MW »

Byłeś tam, skoro podważasz tłumy? :>

jacool

Post autor: jacool »

To była ironia.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A ty byłeś czy tylko swoją wiedze czerpiesz ze zdjęć.

MW

Post autor: MW »

Zdjęcia, artykuły prasowe, serwis prasowy PLK

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No to sam tam nie byłeś to nie podważaj zdania kolegi. A tłumy były też spowodowane iż przejazdy były za darmo, a do stacji z centrum miasta dowoziły też za darmo autobusy specjalne. A wiadomo co potrafi zrobić nieco rozgłos medialny. Od razu uprzedzam zarzut MW i mówię, że to bardzo dobrze niezależnie czy jechały moherowe berety czy studenci :)
Ostatnio zmieniony 2006-02-28, 10:59 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 2 razy.

MW

Post autor: MW »

Nie rozumiesz. Kolega zakwestionował fakt przejazdu tłumów nieopierając się na faktach czy jakichkolwiek dostępnych źródłach - teraz sprawa się wyjaśniła. Bo na takiej zasadzie to każdy mógłby pisać co mu się podoba... a chyba nie o to chodzi.
Natomiast rozgłos medialny i darmowe kursy nie są wystarczające - vide: warszawska SKM...

jacool

Post autor: jacool »

MW pisze:Nie rozumiesz. Kolega zakwestionował fakt przejazdu tłumów nieopierając się na faktach czy jakichkolwiek dostępnych źródłach - teraz sprawa się wyjaśniła.
Kolega, czyli ja opierając się na poprzednich wypowiedziach sformułował bardzo jadowitą ripostę. Tylko może trochę przesadziłem z ironią, bo nie zostałem zrozumiany. Dla mnie najwazniejszy jest projekt i to, że będzie pomagał studentom. A nie to, że Rydzyk jest rektorem jednej z Toruńskich uczelni.
Więc z mojej strony przepraszam za ironię i OT :)

MW

Post autor: MW »

Skoro sprawa się już definytywnie wyjaśniła, proponuję zastosować się do uwagi kolegi.

Moim zdaniem każdy projekt wykorzystania kolei także w przewozach miejskich jest ważny - przecież w wielu miastach kolej kryje sobą niewykorzystany potencjał. A tutaj chodzi przecieżą o półączenie dwóch miast, szybkie połączenie. A to może może pomóc w ich wspolnym rozwoju. Ponadto w Bydgoszczy dochodzi kwestia Fordonu...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Fordon jest kompletnie z boku no chyba, że się zdecydują dobudowac parę kilometrów infrastruktury. Ogólnie kolej ma potancjał, którego w tym momencie się nie wykorzystuje.

MW

Post autor: MW »

...albo stworzy dobre linie do dworca w Fordonie...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Taką linie na pewno by wtedy nie obsługiwał SA132.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy Orientujecie się może ile pociagów potrzeba by było do obsłużenia tego połączenia. Czy były takie wyliczenia ? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ale pytasz o Bydgoszcz-Bydgoszcz Fordon czy Bydgoszcz-Toruń.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Ale pytasz o Bydgoszcz-Bydgoszcz Fordon czy Bydgoszcz-Toruń.
Bydgoszcz - Toruń ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Oficjalnych obliczeń nie było, albo nie zostały upublicznione. No, ale policzmy sobie tak na piechotkę szybko. Przejazd osobówce na tym odc. zajmuje niemalże 1h. W takim razie przyjmijmy, że nasze SKM (jak zwał tak zwał) jedzie 1h. Przyjmujemy takt co 20 min. Czyli w jednej godzinie potrzebne nam w jedną stronę są 3 składy. Na trasie w ciągu 1h jest 6 składów dodajemy do tego powiedzmy 3 składy no bo przecież skład nie ruszy od razu w drogę powrotną. Mamy już 9 składów w ruchu. Do tego dochodzi rezerwa jakieś kolejne 3-4 składy. Czyli na dzień dobry wychodzi 12-13 składów. Liczenie szybko na piechotę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

1h?? 45 min. raczej — w końcu po coś się ją buduje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”