PESA Bydgoszcz

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W sumie to ciekawym rozwiązaniem są te boczne szybki. Maszynista ma ładne duże lusterka, co poprawi mu widoczność po bokach - na stacjach ;)

Natomiast przednia szyba. Taka jest tendencja. I nawet pytałem maszynisty SKM Warszawa - w 19WE jest taka sama widoczność do przodu jak w ELF-ie - czy to przednie okienko nie jest zbyt małe i czy nie ogranicza mu to widoczności.

Maszynista bardzo sobie chwalił to rozwiązanie i potwierdził, że widzi dokładnie tyle ile musi widzieć - czyli szlak ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Jezus Maria!!!!
Brzydszego EZT w życiu nie widziałem!!!

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

[ Dodano: 2011-06-20, 17:14 ]
Czego chcesz? Mi początkowo bardziej podobał się Acatus II, ale jak się Elfowi przyjrzałem na własne oczy, to mi się spodobał. Niby Elf, a jednak taki drapieżny w swoim wyglądzie. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten post napiszę celowo w tym temacie, ponieważ już niedługo będzie okazja do porównania ELF-a SKM-ki z ELF-em Kolei Mazowieckich. ;)

Otóż postanowiłem zapolować dzisiaj na PESę 27WE "ELF" - Szybkiej Kolei Miejskiej. SKM-ka ma już dwie sztuki 27WE-001 oraz 27WE-002.

Udało mi się załapać się na 27WE-001 i... jestem pod jego ogromnym wrażeniem. Ten ezt jest po prostu fantastyczny :P

:strzałka: galeria/details.php?image_id=23956

Dziwne wrażenie jego drapieżnego wyglądu natychmiast ustępuje, gdy wejdzie się do środka. SKM dobrze zamówił sobie te zestawy. Pociąg jest pojemny i doskonale sprawdzi się na linia SKM-ki ;)

Część foteli jest ustawiona bokiem, ale część ustawiono na podestach, w sposób konwencjonalny. Fotele są wygodne, a te które stoją normalnie mają zagłówki ;)

No, ale to wszystko natychmiast zbladło, gdy pociąg ruszył. On ma niezłego kopa. Naprawdę te pociąg ma duże możliwości.... całkowicie nie adekwatne do infrastruktury na linii średnicowej :retard:

Sama jazda również jest niezwykle przyjemna. Zawieszenie pociągu powoduje, że ELF dosłownie płynie po torach. Nie czuć jazdy :)

Również wyciszenie pudeł powoduje, że w zasadzie to nie ma zbyt wielu odgłosów z jazdy pociągu. Jest cicho, miło, przyjemnie i naprawdę komfortowo ;)

Zdjęć mam mało, bo pociąg był pełen ludzi. Mam nadzieję na więcej na DTP, ale coś tam udało mi się sfocić.

Po pierwsze Zwróćcie uwagę na sufit. Całkiem fajne podświetlenie

:strzałka: http://img546.imageshack.us/img546/1775/skm27we1.jpg

Tak mniej więcej wygląda wnętrze (to zdjęcie potem poprawię na DTP)

:strzałka: http://img30.imageshack.us/img30/2218/skm27we2.jpg

Teraz coś z jego drapieżnego (jak to napisał OPi) wyglądu. Nie ma lusterek, natomiast są boczne kamery

:strzałka: http://img823.imageshack.us/img823/4117/skm27we3.jpg

I jeszcze ciekawostka, SKM-ka zażyczyła sobie dodatkową kamerę patrzącą na drogę przed pojazdem

:strzałka: http://img577.imageshack.us/img577/4108/skm27we4.jpg

27WE-001 jeździł bez jakiekolwiek informacji. SIP nie działał ani w środku, ani na zewnątrz. Tylko z zapowiedzi na stacjach można było się dowiedzieć, czy to jest S1, czy S2 :]

I jeszcze króciutki filmik. Udało mi się go sfilmować, gdy ruszał z peronu Warszawy Wschodniej

:strzałka: http://imageshack.us/clip/my-videos/807/glk.mp4/

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:I jeszcze ciekawostka, SKM-ka zażyczyła sobie dodatkową kamerę patrzącą na drogę przed pojazdem
Zmodernizowane AKMy Kolei Mazowieckich też takie mają, więc nie jest to wymysł tylko SKM.
J-31 pisze: SKM dobrze zamówił sobie te zestawy. Pociąg jest pojemny i doskonale sprawdzi się na linia SKM-ki
Ja odnoszę wrażenie, że jest to docelowa konfiguracja jednostki dla ścisłej aglomeracji warszawskiej. Czy to jest ELF czy 35WE NEWAGU. Myślę, że porównywać trzeba będzie tu, a nie ELFy SKM i Kolei Mazowieckich.
J-31 pisze:SIP nie działał ani w środku, ani na zewnątrz.
Gdy w SWINGACH nawala SIP to zjeżdżają awaryjnie.
Na której linii jeździł?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Na której linii jeździł?
Na S2 ;)

ppln

Post autor: ppln »

TLG pisze: Gdy w SWINGACH nawala SIP to zjeżdżają awaryjnie.
Nie przesadzacie? Decha za szybę i ew. druga za boczną i jazda

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Nie przesadzacie?
Zależy, jak to widzi ZTM. Jeżeli niedziałający SIP to większy grzech niż zjazd awaryjny to ja się Tramwajom nie dziwię. ZTM po prostu tak ma.

polsmol

Post autor: polsmol »

W Elfach podobno są tylko 4 miejsca dla rowerów?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

[ Dodano: 2011-08-19, 11:01 ]
Ja jechałem ELFem 17 sierpnia tyle że ja jechałem 27WE-002 ;) Też jestem pod wrażeniem, jak dla mnie cud i miód. ;) Mam film z jazdy, wkrótce wrzucę na YT :)

BTW Traxxa KM też mam :smile2:
J-31 pisze: Zdjęć mam mało, bo pociąg był pełen ludzi


Jak ja jechałem to był kompletnie pusty. ;) Może z 10 osób max jechało. ;) Zresztą wszystko będzie widać na filmie. ;)
J-31 pisze:27WE-001 jeździł bez jakiekolwiek informacji. SIP nie działał ani w środku, ani na zewnątrz. Tylko z zapowiedzi na stacjach można było się dowiedzieć, czy to jest S1, czy S2
Jak ja jechałem, to wszystko było ładnie, pięknie zapowiadało, był przebieg trasy na wyświetlaczy w środku. Niesety jak wjechał do tunelu średnicowego, to... wyświetlił się napis "sygnał został utracony"... Hmm... :chytry:

[ Dodano: 2011-08-21, 15:55 ]
Okej, zgodnie z obietnicą, wrzucam zdjęcia i film. :)

Kilka fotek z zewnątrz. Jego wygląd zewnętrzny jest jak dla mnie zachwycający. :mruga:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najpiękniejsze są reflektory. :nuts:
Obrazek
Obrazek
No i wnętrze:
W członach 2 i 5 siedzenia boczne są składane.
Obrazek
W 3 i 4 są stałe.
Obrazek
W członach skrajnych, siedzenia są ustawione w sposób standardowy.
Na tym zdjęciu po prawej widoczny rozkładany stojak dla rowerów, podobny do tych z SA136.
Obrazek
No i czas na wyposażenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Film:
LINK DO FILMU
http://www.youtube.com/watch?v=HEJJu8Wtge4

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Nie no super :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten skład na żywo też robi bardzo pozytywne wrażenie, tak więc ja prosiłbym o więcej takich ezt-ów ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Dziś odbyła się prezentacja Elfów dla KM

http://www.kow.com.pl/galerie-kow/?tx_w ... =103362089

Czemu ja o tym nie wiedziałem? A przejeżdżałem obok... :|

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

OPi pisze:Czemu ja o tym nie wiedziałem? A przejeżdżałem obok...
Bo nie dostałeś zaproszenia :D Spokojnie, ja dostałem zaproszenie, ale i tak miałem pilną robotę. A na przejażdżkę ELFem jest jakieś 30 lat więc się nie ma co się spieszyć. Może Zachodniopomorskie dorobi się własnych siedmiu ELFów (o ile Zachodnia Grupa Zakupowa wybierze PESę w planowanym właśnie przetargu na EZT)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Mam taką nadzieję. ;) Zresztą jak widać Elfem już jechałem. Ale możliwość sfotografowania nówki-sztuki, to nie to samo, co 30-letniego szrota. :D

A tymczasem:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 66460.html

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś około 9:30 widziałem w Będzinie jadący skład 3x ELF w malowaniu Kolei Śląskich jadący w kierunku Częstochowy. Ktoś wie coś więcej na ten temat ?

Tigin

Post autor: Tigin »

Ja z kolei widziałem ok. 13:00 w Sosnowcu tyłek śląskiego ELFa jadącego w stronę Katowic

rafalurbino18
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-16, 19:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: rafalurbino18 »

Tigin pisze:Ja z kolei widziałem ok. 13:00 w Sosnowcu tyłek śląskiego ELFa jadącego w stronę Katowic
O 13.30 jechał przez Rudę Śląską w stronę Gliwic.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Takie tam z Warszawy: KLIK! Pogratulować...

ps-man

Post autor: ps-man »

Marcin_FTŚ pisze:Dziś około 9:30 widziałem w Będzinie jadący skład 3x ELF w malowaniu Kolei Śląskich jadący w kierunku Częstochowy. Ktoś wie coś więcej na ten temat ?
W TV mówili o odbiorach. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”