Chwila prawdy :-)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Chwila prawdy :-)

Post autor: wnyku »

Witam.
Jest gradka dla miłośników kolei, dokładnie w Jaworzynie Śląskiej na "Yardzie".
A nie bede nic pisał tylko zacytuję autora:
Witam serdecznie!

W imieniu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej chciałbym zaprosić wszystkie osoby chętne do pomocy w renowacji i ratowaniu zabytkowego taboru kolejowego.
Chcielibyśmy zorganizować prężną grupę wolontariuszy, którzy przyjeżdżaliby do muzeum w swoim wolnym czasie (np. w soboty)
Zapraszam szczególnie osoby z okolic (Wrocław, Wałbrzych, Świdnica) a także z dalszych stron naszego kraju, którym muzeum zapewnia nocleg.
Poprzednia ekipa ma na razie małą przerwę (praca, szkoła) ale mam już kilka nowych osób, im nas będzie więcej tym lepiej!
Na początku zajmiemy się odnowieniem powłoki malarskiej parowozu TKt48-173, który w zeszłym roku był skrobany ze starej farby m.in. przez dzieci podczas trwania „Miasta Dzieci” Parowóz ten od zawsze jeździł po naszych terenach: Legnica, Węgliniec, Nysa, Kłodzko i Jaworzyna Śląska. Na remont oczekuje również wagon pocztowy z początku XX wieku, oraz wiele, wiele innego taboru.
Ze swojej strony muzeum oferuje:
- umowę o wolontariat wraz z ubezpieczeniem,
- nocleg, ochronę mienia, zaplecze socjalne,
- niezbędne narzędzia i materiały,
- zwrot kosztów dojazdu,
- ciekawe spędzenie wolnego czasu podczas wakacji w gronie innych miłośników kolei,
- niedaleko położony jest atrakcyjny zbiornik wodny.
Z własnego doświadczenia wiem, że jest to niezapomniana przygoda, i gdy po raz pierwszy, 3 lata temu przyjechałem do muzeum, tak teraz jestem tu co najmniej 2 razy w tygodniu!
Tutaj zawsze dzieje się coś ciekawego!
Tak więc zasadniczo będziemy się spotykać w soboty, a w wakacje również częściej ( spotkania nie są obowiązkowe!!! Very Happy)

Chętnych w każdym wieku proszę o zgłoszenie się bezpośrednio u mnie:
Michał Krawczyk
tel: 663 497 096
gg: 9022728
pozdrawiam

link do parowozu: http://www.holdys.pl/tomi/index.php?des ... =tkt48-173
link do muzeum: www.muzeumtechniki.pl
Jestem ciekawy czy znajdą się chętni :-)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

W sumie bardzo fajna inicjatywa, gdyby nie to, że urlop mam dopiero w sierpniu mocno bym się zastanawiał, czy nie wybrać sobie takiego sposobu na spędzenie wolnego czasu. A i w razie czego zawsze można się czegoś nauczyć do pracy przy naszych zabytkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”