[Świętokrzyskie] Tabor kolejowy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

OPi pisze: Nie wydaje mi się, aby to było dobre rozwiązanie.
Prawidłowo jeździ się na drugim patyku od czoła pociągu. Więc w razie jego połamania i tak powinien polecieć do tyłu.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Zamieszczam dość ciekawy filmik pokazujący nowego Elf'ika.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Od kilku dni widuję przy stacji Sosnowiec Południowy szynobus Pesy w barwach KŚ z czerwonymi elementami w okolicach drzwi (czyżby pozostałości po poprzednim malowaniu?). Podejrzewam trasę Katowice - Kielce. Wie ktoś coś o tym pojeździe? W internecie nic o nim nie znalazłem ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: Przemek »

Jakieś szczegóły dotyczące tej jednostki? Ilość członów (214Mb, 218Md/c, ATR220, Link), numer ?

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Niestety nic konkretnego nie wiem. Nie zwróciłem uwagi na numer, a ilości czł0onów nie pamiętam. Pewne jest to że ma ELFowskie fronty. Według google taki pojazd nie istnieje... (21WE powstał tylko w jednej sztuce dla PR)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: Przemek »


wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Dokładnie!!! Spróbuję jeszcze dzisiaj na niego zapolować, to będziemy znać więcej danych, ale wychodzi na to że to rzeczywiście jest kielecki
Ostatnio zmieniony 2015-04-14, 16:02 przez wojtek1611, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: Przemek »

To w takim razie nie jest to jednostka KŚ, tylko województwa świętokrzyskiego.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Tak, teraz już rozumiem ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Świętokrzyskie] Tabor kolejowy

Post autor: Przemek »

https://www.newag.pl/nowy-impuls-juz-na ... ch-torach/

Nowy Impuls już na świętokrzyskich torach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
fot. NEWAG
19 października na dworcu w Kielcach odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu Impuls 31WE, wyprodukowanego przez NEWAG S.A. dla Województwa Świętokrzyskiego.
Pojazd ten przeznaczony będzie do obsługi regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich.

Przypomnijmy, w dniu 7 marca 2018 r. NEWAG S.A. podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Woj. Świętokrzyskiego na dostawę 2 fabrycznie nowych czteroczłonowych pojazdów kolejowych z napędem elektrycznym (EZT). Wartość umowy opiewa na kwotę 44 378 400,00 zł brutto.

EZT Impuls odróżnia się od pozostałych pojazdów będących w zasobach samorządu zwiększoną pojemnością. Te czteroczłonowe pojazdy, pomieszczą około 400 osób, w tym dla 200 przewidziano miejsca siedzące. Nowe EZT – podobnie jak inne we flocie województwa – będą wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających podróżowanie, m.in. windy dla niepełnosprawnych, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, dostęp do Internetu, klimatyzacja, automaty biletowe, miejsca do przewozu rowerów oraz dużych bagaży czy też system informacji pasażerskiej. Nowością w pojazdach będą pętle indukcyjne, które umożliwią osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy a także defibrylatory, czyli przenośne aparaty, dzięki którym możliwe będzie przywrócenie poprawnego rytmu pracy serca u pasażera z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Dostarczany właśnie pociąg jest pierwszym z dwóch, które zasilą park taborowy Województwa Świętokrzyskiego, który obecnie posiada sześć trzyczłonowych Impulsów.

Dostawa drugiego EZT planowo winna nastąpić do 25 lutego 2019 roku, ale producent – nowosądecki NEWAG S.A. zapewnia, że odbiór nastąpi jeszcze w tym roku. Termin dostawy pierwszego pojazdu wyznaczony jest w umowie na 25.10.2018, co potwierdza wywiązanie się z harmonogramu produkcji przez Wykonawcę jeszcze przed czasem i może być gwarancją wcześniejszej dostawy kolejnego pojazdu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Świętokrzyskie] Tabor kolejowy

Post autor: J-31 »

Fajna maszyna, aż chciałoby się tym podróżować. Ja mam u siebie dwie wersje dla KM i SKM - obie się różnią dosyć znacznie - i obie są fajne. Nie wiem jak jest w ED78 dla Województwa Świętokrzyskiego, ale ja miałem przyjemność podróżować ED78 Województwa Zachodnio-Pomorskiego - jechałem dosyć długo, bo ze Świnoujścia do Szczecina - i było naprawdę super...

... pomijając już pewnego pasażera, który akurat zechciał spałaszować ogórka kiszonego. No, ale to nie jest wina producenta :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”