[Metro Warszawskie] Alstom Metropolis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
voy

Post autor: voy »

No ja byłem 26-27 sierpnia ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem Voy czy Jechałeś w Metropolisie wagonem czołowym. Tutaj jest fajnie cicho, słychać szum kół i klimy :)

voy

Post autor: voy »

Chyba nie, ale i tak jest cicho.

Podi

Post autor: Podi »

Nie wiem Voy czy Jechałeś w Metropolisie wagonem czołowym. Tutaj jest fajnie cicho, słychać szum kół i klimy :smile:
Ja jechałem i jakoś różnicy nie widziałem,a bylem coś koło 26 kwietnia...

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Ja jechałem i jakoś różnicy nie widziałem,a bylem coś koło 26 kwietnia...
Między ruskim, a Metropolisem? Różnica jest kolosalna.

voy

Post autor: voy »

Nie, między wagonem przednim a innymi wagonami :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:
Poznań Podi pisze:Ja jechałem i jakoś różnicy nie widziałem,a bylem coś koło 26 kwietnia...
Między ruskim, a Metropolisem? Różnica jest kolosalna.
Czy ty nie widziałeś cytatu w moim poście? :shocked:
Chodziło o różnice pomiędzy wagonami czołowymi,a wewnętrzymi w składach metropolis.
Na rosyjskie nie trafiłem...
Wiem że masz szybkie tempo,ale przejrzył dokładniej forum...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jest różnica. I to nawet spora. Po prostu środkowe wagony są napędowe i jest w nich zdecydowanie głośniej niż w sterowniczych. Da się to odczuć.... ;)

Podi

Post autor: Podi »

Jest różnica. I to nawet spora. Po prostu środkowe wagony są napędowe i jest w nich zdecydowanie głośniej niż w sterowniczych. Da się to odczuć.... :wink:
Wiesz,może gdybym to wiedział przed wejściem do składu zwrócił bym na to większą uwagę :)

MW

Post autor: MW »

odnośnie tunelów - nie tylko są "pokręcone", ale wiele razy zmieniają wysokość, co nie jest odczuwalne przy przejeździe pociągiem. Ale to widać np. na stacjach, jak pociąg wjeżdża.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W dniu wczorajszym ok. godz. 16-tej, mieliśmy awarię w metrze.

Tym razem zdefekował skład.. typu 81. Uszkodzenia, doznał - wg. Gazety - na stacji Służew. Pociąg nie był w stanie samodzielnie ruszyć ze stacji. W związku z tym podjęto dezycję o odcholowaniu go, przez inny liniowy skład. Tym drugim składem był Metropolis. :mruga:

Taki podwójny pociąg powrócił na stację Wilanowska. Po czym Metropolis przetoczył uszkodzony skład na tamtejszy tor odstawczy. I rzeczywiście potwierdzam. Jechałem tuż po godz. 16-tej pociągiem w kierunku Centrum i widziałem na torach odstawczych stacji Wilanowska wspomniane pociągi.
Po za tym były spore problemy z regularnością ruchu, na Ursynowie pociągi stały w kolejce, a na odcinku śródmiejskim brakowało pociągów sześciowagonowych. Na peronach w kierunku Kabat stały tłumy ludzi. Najwięcej na stacji Centrum, tamtejszy peron ledwo mieścił tłumy ludzi. Sporo ludzi stało również na Dw. Gdańskim, a tymczasem większość mijanych składów to były 81-ki...

Marecki

Post autor: Marecki »

J-31 pisze:Tym razem zdefekował skład
To składy defekują ?! Czyżby wyciek oleju?

MW

Post autor: MW »

J-31 pisze:W dniu wczorajszym ok. godz. 16-tej, mieliśmy awarię w metrze.

Tym razem zdefekował skład.. typu 81. Uszkodzenia, doznał - wg. Gazety - na stacji Służew. Pociąg nie był w stanie samodzielnie ruszyć ze stacji. W związku z tym podjęto dezycję o odcholowaniu go, przez inny liniowy skład. Tym drugim składem był Metropolis. :mruga:

Taki podwójny pociąg powrócił na stację Wilanowska. Po czym Metropolis przetoczył uszkodzony skład na tamtejszy tor odstawczy. I rzeczywiście potwierdzam. Jechałem tuż po godz. 16-tej pociągiem w kierunku Centrum i widziałem na torach odstawczych stacji Wilanowska wspomniane pociągi.
Po za tym były spore problemy z regularnością ruchu, na Ursynowie pociągi stały w kolejce, a na odcinku śródmiejskim brakowało pociągów sześciowagonowych. Na peronach w kierunku Kabat stały tłumy ludzi. Najwięcej na stacji Centrum, tamtejszy peron ledwo mieścił tłumy ludzi. Sporo ludzi stało również na Dw. Gdańskim, a tymczasem większość mijanych składów to były 81-ki...
zepsuł się sześciowagonowiec 07.
A problemem była przerwa w kursowaniu pociągów i odstępy pomiędzy odjazdami pociągów. Alstomy były, ale i tak ludzie się nie mieścili.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MW pisze:(...) A problemem była przerwa w kursowaniu pociągów i odstępy pomiędzy odjazdami pociągów. Alstomy były, ale i tak ludzie się nie mieścili.
Nie dziwię się. To były prawdziwe tłumy... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”