Koleje Mazowieckie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

J-31 pisze:Wobec tego teraz Koleje Mazowieckie zaopiekują się "Ewą". My w Warszawie lubimy Ewy. Będzie jej u nas dobrze ;)
Oby bo jak nie to ja z Kolinsem się chyba do was wybierzemy heheh :D

Kolins

Post autor: Kolins »

No pewnie! :D

Ale jestem ciekawy, co z EW60 powstanie w Warszawie... A skoro kupił to Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, to chyba Koleje Mazowieckie to wezmą, a nie SKM Warszawa, prawda?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No wkońcu na SKM W-wa miały jeździć inne EZT (zapomniałem jak one mają :P).

Kolins

Post autor: Kolins »

Myślisz pewnie o tych nowych z Nowego Sącza "14WE". Mieliśmy tu na Wybrzeżu jednego na targach TRAKO. To zwykły kibel, ale w nowym pudle....

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No, właśnie. Dzięki za podpowiedź :).
Czyli teraz będzie:
No wkońcu na SKM W-wa miały jeździć 14WE :).

MW

Post autor: MW »

Kolins pisze:No pewnie! :D

Ale jestem ciekawy, co z EW60 powstanie w Warszawie... A skoro kupił to Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, to chyba Koleje Mazowieckie to wezmą, a nie SKM Warszawa, prawda?
To jest oczywiste - Urząd Marszałkowski nie ma nic wspólnego z SKM

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Panowie nie ma co się oszukiwać po kosztach jechał ten pociąg i tego mi nie wymówicie. Różnica przecież 4 krotna z marży IC się nie bierze.

Kolins

Post autor: Kolins »

rupak pisze:No wkońcu na SKM W-wa miały jeździć 14WE :).
No i już jeżdżą, jest ich (ma być razem) 6 sztuk. Szkoda, że tak mało...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:
J-31 pisze:Wobec tego teraz Koleje Mazowieckie zaopiekują się "Ewą". My w Warszawie lubimy Ewy. Będzie jej u nas dobrze ;)
Oby bo jak nie to ja z Kolinsem się chyba do was wybierzemy heheh :D
Zapraszamy. Chleb i sól już jest. Jeszcze dobierzemy orkiestrę dętą i dzieci z kwiatami... :D

Wracając do tematu. Ciekawy jestem kiedy Koleje Mazowieckie wprowadzą do ruchu wyremontowane "Ewy" ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Oj chwilkę będzie trzeba poczekać bo remonciki zapowiada się solidnie. Więc na pewno w przyszłym roku ja wiem może za 3 miesiące najwcześniej tak mi się wydaje. No chyba, że mazną tylko swoje słoneczkowe logo i starczy im na tym.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Oj chwilkę będzie trzeba poczekać bo remonciki zapowiada się solidnie. Więc na pewno w przyszłym roku ja wiem może za 3 miesiące najwcześniej tak mi się wydaje. No chyba, że mazną tylko swoje słoneczkowe logo i starczy im na tym.
Nie sądzę, aby tylko pochlapali go farbą. Z tego co wiem, tam jest trochę więcej do zrobienia... :mruga:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dla tego nie należy się spodziewać zbyt szybkiego debiutu na Mazowieckich torach.

[shadow=red]Dlatego piszemy łącznie! TO jest podstawowey błąd!!!
MW[/shadow]

Damhan

Post autor: Damhan »

A czemu w końcu nie jeździ pociag "Śnieżny"? :|

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Wtedy chyba nie do Gdyni. A chciał byś jechać ok. 9 godz. do Zakopnaego kiblem ??? No ja też nie zabardzo.

MW

Post autor: MW »

Wilchelm pisze:Panowie nie ma co się oszukiwać po kosztach jechał ten pociąg i tego mi nie wymówicie. Różnica przecież 4 krotna z marży IC się nie bierze.
Puszczenie kibla jest tańsze, a poza tym różnica w marży zwróciła się z nawiązką.
Skoro jest zysk, to połączenie jest ponownie uruchamiane. Proste i logiczne.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Kiblem jazda to wręcz tortury. Nawet na trasie Gdsynia-Gdańsk.
A na trasie Gdynia (nie jestem za bardzo w_temacie, więc moge się mylić)- Zakopane to gorzej niż tortury :|.

MW

Post autor: MW »

Jaki jest sens puszczania pociągu zimowego do Gdyni? Jak była mowa o śnieżnym to tylko relacji Warszawa - Zakopane.

voy

Post autor: voy »

rupak pisze:Kiblem jazda to wręcz tortury. Nawet na trasie Gdsynia-Gdańsk.
A na trasie Gdynia (nie jestem za bardzo w_temacie, więc moge się mylić)- Zakopane to gorzej niż tortury :|.
Bez przesady. Kiblem jeździłem na trasie Rzeszów - Tarnów i Rzeszów - Kraków i źle nie było. W przypadku dziewieciogodzinnej podróży może być faktycznie niewesoło, ale jeżeli cena przejazdu będzie atrakcyjna to ludzie oszczędniejsi albo o małych finansach będą z tego korzystać. Ci, dla których liczy się przede wszystkim komfort jazdy będą jeździć wygodnymi wagonami. Jeżeli byłby zysk z takiego pociągu to można go wprowadzić, bo dwie strony na tym skorzystaja.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mi wystarczy, że jeździłem kiblam z Gdyni do Warlubia (k. Grudziąda) i miałem już ich serdecznie dosyć.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

MW pisze:
Wilchelm pisze:Panowie nie ma co się oszukiwać po kosztach jechał ten pociąg i tego mi nie wymówicie. Różnica przecież 4 krotna z marży IC się nie bierze.
Puszczenie kibla jest tańsze, a poza tym różnica w marży zwróciła się z nawiązką.
Skoro jest zysk, to połączenie jest ponownie uruchamiane. Proste i logiczne.
No to z innej beczki. Ja mam wrażenie, że chyba KM lekko nagina nie tylko przepisy, ale także prawo. Czemu zapytacie? Bo to Koleje Mazowieckie i sama nazwa o czymś świadczy. Przewoźnik ma obowiązek zapewnić przewozy na terenie województwa Mazowieckiego. A trójmiasto leży w innym województwie i to nawet nie ościennym. Więc sytuacja może być nie ciekawa ponieważ jeżeli KM będzie miało problem w zapewnieniu jazdy normalnych składów na terenie swojego województwa to będzie można słonecznego łatwo zakosić. Dlaczego Słoneczny w zeszłym roku nie jeździł do grudnia jak chciano? Inne połączenia powracały po wakacjach??? Bajki dla dzieci. Koleje Mazowieckie dostały warna z góry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”