[Ogólnie] Rozkład jazdy pociągów

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

[Ogólnie] Rozkład jazdy pociągów

Post autor: OPi »

Witam! Czy ma ktoś jakieś informacje nt. kursowania pociągów pospiesznych po 14 grudnia? Z góry dzięki. :cool:

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Tutaj jest już nowy RJ PKP: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query. ... sel=depart& . Jest to wyszukiwarka DB, ale ma też właśnie rozkład PKP. Wystarczy wpisać relację (jak wyskoczą ci jakieś zagraniczne stacje, to wpisz nazwę bez polskich liter) i datę ustawić po 14 grudnia

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Póki co poczekajmy, czy PKP nic przy tym rozkładzie nie pogrzebie, bo jeszcze oficjalnie ostatecznej wersji nie ogłosiło ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A jednak już są: http://www.intercity.pl/?page=strona_gl ... mn_id=1376 jakieś ramówki.
:P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na stronie PKP pojawiła się dziś informacja, iż w ciągu kilku dni oficjalny rozkład pojawi się w wyszukiwarce.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

W ciągu kilku dni, bo do nowego rozkładu pozostało 10 dni.

Lopez

Post autor: Lopez »

Indolencja PKP została już oczywiście odnotowana: http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... iedza.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co ciekawe pan Paweł Ney próbuje tłumaczyć, że na stronie DB, polskie rozkłady jazdy mogą zawierać błędy. Czyli, jak - przekazują im bzdury ? :chytry:

A co będzie, jak turysta z Niemiec będzie chciał pojechać pociągiem np. z Białegostoku do Warszawy ? :mruga:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Rozkład PKP musiało przekazać do PLK i zagranicznych przewoźników bodajże 8 października. DB niedużo później zamieściło go w swojej wyszukiwarce. Wiadomo, że od 8 października mogły jeszcze zajść jakieś zmiany - i to nie tylko kosmetyczne, więc ja póki nie zobaczę rozkładu na stronie PKP to nie uwierzę, bo akurat na mojej linii ten z bahn.de jest zbyt ładny :D

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Rozkład PKP musiało przekazać do PLK i zagranicznych przewoźników bodajże 8 października.
Jeśli wprowadzony by zmiany po przekazaniu rozkładów partnerom to oznaczałoby niewywiązanie się z obowiązku poinformowania o zmianach z dostatecznym wyprzedzeniem. A więc nie sądzę by chodziło o ostre dopracowywanie rozkładu. Raczej o to, że nikt nie pomyślał o pasażerach. Tradycyjnie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wiesz, dla PKP kosmetyczne zmiany mogą oznaczać np. 1 pociąg mniej na danej trasie. W poprzednich latach rozkład z października pokrywał się z ostatecznym ponoć w 90% - czyli nie w całości. Myślę, że PKP nie przygotowało po prostu jeszcze ostatecznego rozkładu, bo robili wszystko na ostatnią chwilę.

Lopez

Post autor: Lopez »

Możliwe. W każdym razie to też kiepawo, że nie pokazali nawet tego, powiedzmy - projektowanego rozkładu. To by dało szanse na pojawienie się jakiejś dyskusji wokół tematu i zmiany inspirowane przez samych pasażerów.
Zgodzimy się więc chyba, że nieopublikowanie tego rozkładu było głupotą, nieodpatrzeniem albo jednym i drugim.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

i rozkład już jest http://rozklad-pkp.pl/ :smile2: trochę późno, ale dobrze, że jest. :]

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I u mnie zgadza się z rozkładem DB - może są przesunięcia o parę minut, ale ilość pociągów i relacje są bez zmian. Szkoda tylko, bo kiedyś w rozkładzie były zaznaczone połączenia obsługiwane kiblami, a teraz tego nie mogę znaleźć - ciekawiło mnie, czym będzie obsługiwany osobowy Wrocław - Kołobrzeg, ale jest tylko informacja o tym, że będzie tylko 2. klasa.

Może jakaś dyskusja na temat rozkładu? Jak zostały potraktowane Wasze miejscowości? Jest mniej pociągów, więcej, lepsze godziny i relacje czy gorsze?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ja zauważyłem w tym rozkładzie brak połączenie, o którym było tak głośno, mianowicie Wałbrzych -> Kłodzko wciąż przez Wrocław, zamiast przez Jedlinę i Nową Rudę... a dziwne, choć może ma to związek z powstaniem nowej spółki - Koleje Dolnośląskie, które to mają obsługiwać to połączenie...

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Pociągi na trasie Kłodzko - Wałbrzych są w tej tabeli. Pod nią jest przy okazji linia Brzeg - Nysa. Szkoda, że wciąż nie ma nic na mojej ulubionej linii (Kłodzko - Stronie Śl.).

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Kolejka pisze:(Kłodzko - Stronie Śl.).
Tej linii to już raczej nie będzie - chyba, ze o czymś nie iwem ;) Dworzec w Stroniu się wali ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

W mojej miejscowości tylko na niekorzyść. :( Ubyło pociągu Merkury, a w zamian na lini Poznań - Ostrów - Katowice, na której kursował, puszczono aż cztery pociągi jadce w kierunku Szczecina - TLK Barbakan (p. Wieluń), Włókniarz (do Ostrowa i dalej do Łodzi), Wiking (p. Wieluń i dalej do Częstochowy) oraz Podhalanin (p. Kluczbork). Najbardziej absurdalne jest dla mnie kursowanie tych dwóch ostatnich. :wall: :nuts:

Było dobrze, gdy Wiking kursował do Wrocławia. A teraz? Straciliśmy z pocągów "wrocławskich", nie tylko Wikinga, ale również Bosmana, którego skrócono do Poznania. A jakie wynagrodzenie za te pociągi? Dwa pociągi osobowe do Wrocławia przez Zieloną Górę, które wleką się cały dzień. To bez sensu. :nuts:

Jeśli chodzi o Podhalanina, to powiem szczerze - to bez sensu. :diabeł: Było dobrze, gdy kursował on przez Wrocław i Rybnik. A teraz? Przez Kluczbork, Katowice ze zmianą kieruku i Tychy? A cała podróż wydłuży się o 69 minut? :nuts: ¯al... :wall:

Jeśli wiecie, dlaczego tak poczyniono, to piszcie! Chętnie poznam odpowiedź.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

"Wyprostowano" im trasy. Tylko szkoda, że wszystko teraz pchają przez Kluczbork. Ja jakoś nie lubię tamtędy jeździć, przez Wrocław jest jakoś jakby szybciej. U mnie doszedł jeden osobowy Poznań - Piła (wreszcie jakiś pociąg między 6:40 a 8:40 do Poznania), "Słowiniec" został wydłużony do Przemyśla (p. Wrocław, Kraków), dodatkowo wydłużono relacje osobowych w kierunku za Poznań - teraz będę miał w obie strony Kołobrzeg - Wrocław i w jedną stronę Chodzież - Wrocław w dni robocze (coś ten Wrocław mocno został obdarowany osobowymi) oraz również w jedną stronę Krotoszyn - Piła (codziennie oprócz niedzieli). Poza tym pozmieniano godziny kursowania niektórych pociągów, a ostatni z Poznania nadal nie kursuje w soboty. Ogólnie jest lepiej, ale mogłoby być jeszcze lepiej :P

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

KKS pisze:"Tylko szkoda, że wszystko teraz pchają przez Kluczbork.
Przez Wieluń :D

U mnie jak co roku standardem jest to, że zapominają o ostatnim połączeniu z Poznania w kierunku Szczecina. :| Ostatni odjeżdża o 19:20... Dobrze by było, gdyby utworzyli (lub przesunęli) jakiś pociąg przyjeżdżający do Poznania przed 8:00, a odjeżdżający po 20:00. xD

Kiedys było lepiej, gdyż kursował IC Chrobry, który teraz omija Poznań (teraz zatrzymuje się w Swarzędu, ale mi to nie pasuje :cool: ). Przyjeżdżał do Poznania przed 8:00, a odjeżdżał po 20:00. Jedynym jego minusem, było to, że nie kursował w soboty (kierunek Szczecin) i w niedzielę (kierunek Warszawa). :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”