Koleje Śląskie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie wiem. Dlatego napisałem po prostu, że Newag. Widziałem go tylko jak jechałem samochodem wiaduktem nad linią kolejową. Ale to był chyba 19WE.

sphinx

Post autor: sphinx »

Mają 2x14WE.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ciekawe, na których trasach je wypuszczają. Przypominam, że te jednostki nie mają sraczyków.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Zastępcze blachosmrody też nie mają. :P A własnie, jak tu sytuacja, dalej jeździ ta dość ciekawa KKZ?

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Jednoczłonowy SN82 obsługujący kurs SKR, którym zwyczajowo jeździ ok. 200 pasażerów:
http://www.youtube.com/watch?v=l5h3DFdPWB0

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Nic dziwnego. Od początku było wiadomo, że te wagony nie nadają się do komunikacji aglomeracyjnej.

Tigin

Post autor: Tigin »

Taka tam rzeź:
http://kolejeslaskie.com/pl/news/138/31 ... _naprawczy

W skrócie:
- likwidacja 39% pociągów
- podwyżka cen biletów o 20%
- obniżenie pensji zarządu o 25% (to akurat dobre)
- zmniejszenie częstotliwości na dwóch głównych liniach (Katowice - Gliwice, Tychy - Sosnowiec) z 0,5h do 1h
- likwidacja biletów strefowych

Prywaciarze już się cieszą, na możliwość ugniecenia jeszcze większej ilości osób w busach. A moim skromnym zdaniem dzięki temu planowi naprawczemu w przyszłym roku KŚ będą historią.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Wczoraj miałem wątpliwą przyjemność z moją drugą połową jechać zmodernizowanym kiblem z Katowic do Ustronia, o ile między Katowicami a Pszczyną pociąg osiągał przyzwoite prędkości to na odcinku Pszczyna - Zabrzeg i Skoczów - Ustroń prędkość sięgała rzędu 40km/h, tam jest tak zdewastowane torowisko czy po prostu taki czas przelotu, że można sobie jechać na luzie ? Zaraz pewnie zostanę zjechany, ale wróciliśmy do domu Mercedesem Vario firmy Drabas, i zaoszczędziliśmy na tym 1,5 godziny a dopłaciłem jedyne 14zł od dwóch osób i uprzejmy kierowca zamiast w Katowicach czy Mikołowie wysadził nas w Łaziskach Górnych przy salonie KIA (kto zna teren ten wie o czym mówię) skąd miałem 10 min piechotką do domu. Ale coś kosztem czegoś, wolałem dojechać szybciej do domu niż ryzykować jazdę z KŚ, bo nie daj Boże jeszcze przyjechałby z Wisły opóźniony a żadnego autobusu z Tychów czy Katowic po 23:00 nie mam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że skoro skład jechał tak wolno to raczej z dwóch powodów. Albo miał przed ciężki skład towarowy (lub inny pociąg) przed sobą i co semafor dostawał sygnał "Droga wolna, ale z ograniczeniem" (sygnał żółty), albo faktycznie zły stan torowiska ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Marcin N pisze:to na odcinku Pszczyna - Zabrzeg i Skoczów - Ustroń prędkość sięgała rzędu 40km/h, tam jest tak zdewastowane torowisko czy po prostu taki czas przelotu, że można sobie jechać na luzie ?
Zdecydowanie zużyte torowisko. No chyba że przyjechał opóźniony to wtedy można przypuścić awarię jednego z silników. Tak sobie nikt nie układa rozkładów na 40tkę.


Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Wyrazy współczucia dla pasażerów KŚ. Przypuszczam, że w zamian za zadbane czeskie wagony KŚ dostaną jednostki najgorszego sortu.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

Niestety z EN57. :)
TLG pisze:Wyrazy współczucia dla pasażerów KŚ. Przypuszczam, że w zamian za zadbane czeskie wagony KŚ dostaną jednostki najgorszego sortu.
Będą to EZTy Przewozów Regionalnych. :retard:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kolejorz pisze:Będą to EZTy Przewozów Regionalnych.
Tell me about it!
Odniosłem się w swojej wypowiedzi do doświadczeń Kolei Mazowieckich, w których swego czasu kursowały jednostki pozyskane z Przewozów Regionalnych (także w barwach ZTM na początku kursowania S-9).

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Na sprzedaż szynobusy znane głównie z Kolei Śląskich:
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Brzegu podał do publicznej wiadomości, że w dniu 5 lutego 2015 roku, o godzinie 12 w Śląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych (Bocznica)odbędzie się pierwsza licytacja czterech autobusów szynowych.

Wszystkie ww. pojazdy należały do Sigma Tabor, spółki która została postawiona w stan upadłości. Do Polski zostały sprowadzone z Niemiec i Holandii,a następnie poddane modernizacji, dzięki której mogły zostać wprowadzone do eksploatacji w Polsce. Ostatnio autobusy szynowe były eksploatowane przez Koleje Śląskie, wcześniej niektóre także przez Przewozy Regionalne. SN84 zostały przejęte przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. i miały zostać przekazane Kolejom Śląskim. Nigdy jednak do tego nie doszło. Czy teraz pojazdy znajdą nowego właściciela?
Źródło

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: J-31 »

Czyżby KŚ nie potrzebowały tych wagonów? Swego czasu mieli niedobory, a teraz z jakiegoś powodu nie chcą tych szynobusów. Czyżby ich eksploatacja była nieopłacalna ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: Przemek »

KŚ zapowiedziały ostatnio, że jeśli będą kupować tabor, to nowy. Nie wiem też ile w tym prawdy, ale mówi się o tym, że Przewozy Regionalne chcą je zakupić.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koleje Śląskie

Post autor: wojtek1611 »

Z powodu remontu linii towarowych, występują utrudnienia w funkcjonowaniu pociągów pasażerskich. Z obserwacji mogę powiedzieć że linie zastępcze obsługuje Elbud (m. in. Neoplanem N4516).

kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: kubex »

Odkopię wątek, bo czemu nie - dzisiaj wyjechał pierwszy Elf2 Kolei Śląskich, rozkład jazdy [źródło - Konduktor KŚ]:
Katowice 12:10 - Zawiercie 12:58
Zawiercie 14:05 - Gliwice 15:24
Gliwice 14:38 - Katowice 16:08
Wiem że trochę za późno na łapanie tego wozu (szczególnie że większość ludzi z forum mieszka poza śląskiem i i tak nie pojechałoby tutaj) ale dopiero teraz wróciłem do domu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje Śląskie

Post autor: J-31 »

Czy te ELF-y jakoś różnią od wcześniejszych wersji ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”