[Pomorskie] PKM, PKP SKM

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Kuba

Post autor: Kuba »

Ciekawe czy cos z tego wyjdzie...nie jestem pewien :|

Damhan

Post autor: Damhan »

Ale czy wiadomo coś więcej naten temat np. jaki to typ szynobusu? Jak wygląda?
A poza tym czy szynobusy nie są za mało pojemne jak na linię SKM :?:
Ostatnio zmieniony 2005-04-28, 17:13 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Kolins

Post autor: Kolins »

janzel pisze:A poza tym czy szynobusy nie są za mało pojemne jak na linię SKM :?:
One przecież już do Kościerzyny i Helu kursują. Zresztą (moim skromnym zdaniem) z powodzeniem radzą sobie na tych liniach. A tu nagle PKP PR mają zamiar zawiesić połączenia, przecież tu u nas głośno było o likwidacji Kościerzyny... SKM to chętnie przejmie. Na lokach PR już wisiałem protesty z tego powodu....

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Pomysł jest bardzo dobry, skoro niemcy chcą się ich pozbyć, to <b>napewno</b> za symboliczne kwoty. Ale chcieć to nie wszystko, związkowcy z PR znowu zaczna się burzyc i z tego wszystkiego bedzie kupa... :(
Zamiast pomyśleć i z PR przejść do SKM i tam sie rozwijać, to nie wolą zostać w PR i okradać państwo...ehhhhhh :(

Kolins

Post autor: Kolins »

Ja bym ich olał. Przecież PR gra do swojej bramki.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Uważam, że to nie jest głupi pomysł. Ale kasa przecież musi być. Gdzieś czytałem (bodajże na www.gdynia.pl i tam gdzieś "poszperałem"), że do ¯ukowa k.Kartuz ma jeździć SKMka, ale by musieli przebudować stacje na mojej dzielni, czyli na Wzgórzu Św. Maksymilana. Myśle, że Szynobusy by się sprawdziły na tej trasie ;) .

P.S. A wogle to ciekawe czy jest sieć elektryczna poprowadzona do tego ¯ukowa :?:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Uważam, że to nie jest głupi pomysł. Ale kasa przecież musi być. Gdzieś czytałem (bodajże na www.gdynia.pl i tam gdzieś "poszperałem"), że do ¯ukowa k.Kartuz ma jeździć SKMka, ale by musieli przebudować stacje na mojej dzielni, czyli na Wzgórzu Św. Maksymilana. Myśle, że Szynobusy by się sprawdziły na tej trasie ;) .

P.S. A wogle to ciekawe czy jest sieć elektryczna poprowadzona do tego ¯ukowa :?:
Sieci do ¯ukowa nie ma, ale weź mi powiedz po co oni głównie chcą kupić te szynobusy, żeby puścić je na linie które nie posiadają sieci elektrycznej. Co do przebudowy Wzgorza to chodziło o to, żeby pociąg zatrzymywał się na Wzgorzu czego obecnie pociągi do Kościerzyny nie robią :P A jak już Marszałek się w to miesza, to kasa się znajdzie :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. Ja trzymam kciuki, żeby się udało. ;)
Oby tylko te szynobusy rzeczywiście trafiły na Pomorze i mogły jeszcze długo służyć mieszkańcom tego rejonu Polski.... :)

Kolins

Post autor: Kolins »

Sieć do ¯ukowa nigdy nie powstanie. Nie zwróci się, to zbyt droga inwestycja, i w budowie, i w utrzymaniu. Zresztą nie po to kupują szynobusy spalinowe, żeby elektryfikować cokolwiek.
Ale pomysł w SKM w te strony jest fajny. Jeśli to się komuś opłaci... Całe pomorskie niech SKM obsługuje!
Dziś byłem w Kartuzach, stacja zamknięta n 4 spusty, tragedia... Pisma na drzwiach o zawieszeniu kursowania pociągów... (chcecie to do albumu?)

Kuba

Post autor: Kuba »

Bylem na tej stacji w czerwcu zeszlego roku,juz wtedy tory byly zarosniete,najprawdopodobniej nie kursowaly tez pociagi,i wszystko bylo pozamykane:( Nie bylo tam zadnych ludzi...oprocz paru pijakow...:(

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Kuba pisze:Bylem na tej stacji w czerwcu zeszlego roku,juz wtedy tory byly zarosniete,najprawdopodobniej nie kursowaly tez pociagi,i wszystko bylo pozamykane:( Nie bylo tam zadnych ludzi...oprocz paru pijakow...:(
Obecnie zbyt silna jest komuniacja prywatna i PKS w tym rejonie by można przywrócić pociągi. Niestety dalej niż do Kartuz już nigdy nic nie pojedzie.... Torowisko oficjalnie zamknięte i zostanie zlikwidowane...

Niezapomnijmy iż SKM może operować na terenie całego kraju i te Szynobusy mogą sie pojawić w innej częsci województwa niekoniecznie z Gdyni do ale.... Chojnice- Kościerzyna, Wierzchucin, Kwidzyn, Słupsk

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Kolins pisze:Sieć do ¯ukowa nigdy nie powstanie. Nie zwróci się, to zbyt droga inwestycja, i w budowie, i w utrzymaniu. Zresztą nie po to kupują szynobusy spalinowe, żeby elektryfikować cokolwiek.
Ale pomysł w SKM w te strony jest fajny. Jeśli to się komuś opłaci... Całe pomorskie niech SKM obsługuje!
Dziś byłem w Kartuzach, stacja zamknięta n 4 spusty, tragedia... Pisma na drzwiach o zawieszeniu kursowania pociągów... (chcecie to do albumu?)
Skoro o tym rejonie mowa - pociągi w relacji Puck - Krokowa nie kursują od 1990 r. Tory są systematycznie rozkradane, z przystanków i stacji niewiele zostało :( Chociaż jeżdżę w tamte rejony od wielu lat, podróż pociągiem na tej trasie odkładałem, aż okazała się niemożliwa. 2 lata temu planowano jakąś turystyczną kolejkę po tej trasie, ale zabrakło torów w kilku miejscach. Wykryto to podczas wycinania samosiejek, które wyrosły na torach.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Czyli widać, że w polskich przeworzach regionalnych PKP jest źle :(.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale można "braki" przecież odbudować. Tylko potrzebne są pieniądze... :cry:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Pieniądze są, ale nasz kraj to w większości korupcja. Mam nadzieje, że PKP lub SKM zaczną wreszcie kupować jakieś nowe lokomotywy/ezt.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I nie tylko kupować nowy tabor, ale również - chociażby poprzez PKP PLK, będą inwestować w infrastrukturę.... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:I nie tylko kupować nowy tabor, ale również - chociażby poprzez PKP PLK, będą inwestować w infrastrukturę.... :)
Znaczna część infrastruktury jest systematycznie rozkradana przez zbieraczy złomu. Samo PKP niejako prowokuje tę sytuację, zawieszając wieczyście masę połączeń. Nieużywane tory w odludnych miejscach kuszą złodziei.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:No dobra. Ale to się kiedyś musi skończyć. Jak nie będą zarabiać pieniędzy, to i stołki padną.
Wtedy robią strajk i wyciągają kolejne pieniądze z budżetu państwa...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:No dobra. Ale to się kiedyś musi skończyć. Jak nie będą zarabiać pieniędzy, to i stołki padną. A więc sądzę, że oni muszą się obudzić z tego dziwnego letargu.
W takich sytuacjach zawsze robią strajk, aby otrzymać kolejne pieniądze z budżetu państwa i tak w kółko...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Jeżeli chodzi o infrastruktóre, to trzeba też wspomnieć o dworcach. Większość ludzi nie czuje się na nich bezpiecznie, co też powoduje, że wolą wyjeżdżać własnym samochodem :(

A PKP będzie powoli podupadało, choć już teraz ledwo żyje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”