[Pomorskie] PKM, PKP SKM

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Mercury

Post autor: Mercury »

Ano zblizaja sie... juz na jesien przeciez

Milenium

Post autor: Milenium »

Mercury pisze:Na linie Słupsk-Ustka....jezeli sie sprawdzi, to beda nastepne
Łee, znając innych przewoźników, np. Danę, będą jeździć 2 minuty przed pociągiem :|.
Zapotrzebowania nie ma, bo autobusy swietnie sobie radza, wiec nie widze sensu robienia polaczenia do Ustki, gdzie w sezononie jest 4 przewoznikow i autobusy nie sa zapelnione a poza sezonem jezdza puste solówki.

HeHe, może planują kolej np. w Zimię by kursowała.
¯eby to chodzilo o region....Planowane jest wprowadzenie Szybkiej Kolei Miejskiej...
:) Nieźle, jak to będzie mniej więcej wygladało?

¯yczę powodzenia!

Adrian_

Automaty biletowe w pociągach SKM Trójmiasto

Post autor: Adrian_ »

Trójmiejska SKM już za kilka (w porywach do kilkunastu) dni rozstrzygnie przetarg dotyczący zakupu automatów biletowych do składów należących do SKM. Na razie przetarg jeszcze jest aktualny, ale już teraz wiadomo, że warunki przetargowe były bardzo konkretne. SKM potrzebuje automatów w pełni uniwersalnych, czyli takich, w których będzie można płacić zarówno gotówką, jak i kartami kredytowymi. W automatach biletowych będzie można także ładować kartę chipową wspólnego biletu ZKM, który pojawi się w czerwcu 2007r. Maszyna ta może sprzedawać również bilety komunikacji miejskiej, jak i obsługiwać kartę miejską. Pierwszy etap przetargu opiewa na zakup 6-ciu automatów, które do końca bieżącego roku mają pojawić sie na nastęopujących stacjach:
- Gdańsk Główny
- Sopot
-Gdynia Główna Osobowa
Od ich sprawdzenia się w Trójmieście zależy to, czy SKM zakupi kolejne tego typu urządzenia. Jeden tego typu automat kosztuje średnio ok. 10 tys. zł, lecz przy zamówieniu zbiorowym istnieje możliwość obniżenia ceny tych urządzeń. Ułatwi to zakup biletów głównie przez turystów w lecie oraz spowoduje rozładowanie kolejek w kasach biletowych SKM :). ¬ródło: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,3750648.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja byłem, w zeszłym, roku w Trójmieście. Korzystałem z SKM-ki. I zakup biletu SKM nie stanowił większego problemu. Nie stałem w kolejce. Ani w Gdańsku, ani w Gdyni. ;)

Natomiast, rzeczywiście problemem są kasowniki. Są one tak wielkie, że aż nie widoczne. Wiszą sobie przy wejściach na perony. Są to duże tablice z małymi otworami. W Gdańsku oraz na Dw. Głównym w Gdyni przeszedłem obok "kasowników" i po prostu ich nie zauważyłem. :D

Zatem pomysł na unowocześnienie sposobu kasowania, kupowania biletów oraz nowe automaty - jest dobry i potrzebny. Oby tylko się sprawdził ;)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

To jest bardzo dobry pomysł bo dotychczas jak się kupowało to pociąg mógł uciec a tak to wpłaci się gotówkę i od razu wypluje bilet.
I mam taką propozycję by w przyszłości jak automaty już będą na wszystkich stacjach, parę powinno być jeżdżących pociągami.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ep40 pisze:a tak to wpłaci się gotówkę i od razu wypluje bilet.
Potem przyjdzie gość z Renomy i stwierdzi, że bilet jest nieważny :retard:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

ep40 pisze:I mam taką propozycję by w przyszłości jak automaty już będą na wszystkich stacjach, parę powinno być jeżdżących pociągami.
Pomysł z biletami na wszystkich stacjach ma swoje plusy i minusy.
Dużym plusem będzie brak kolejek, natomiast kasjerki będą się musiały chyba pożegnać z pracą.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Od 29 stycznia zaczną funkcjonować pierwsze egzemplarze automatów biletowych.

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

rupak9 pisze:Pomysł z biletami na wszystkich stacjach ma swoje plusy i minusy.
Dużym plusem będzie brak kolejek, natomiast kasjerki będą się musiały chyba pożegnać z pracą.
i tak na sporej większości stacji kasy to zwykłe kisoki gdzie można wiele rzeczy kupić więc nie ma się co martwić, zresztą jakoś nie wyobrażam sobie aby na dużych stacjach zlikwidować kasy i zostawić po jednym automacie

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To są w ogóle kasy SKM? Ja bilety zawsze w kiosku z żarciem kupowałem :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Od 29 stycznia zaczną funkcjonować pierwsze egzemplarze automatów biletowych.
Mamy dzisiaj 1-szy luty. A zatem jak wygląda sprawa z automatami biletowymi SKM ? Prosiłbym również o jakieś fotki. Jeśli to możliwe ;)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym. Wszystko jest na tej stronie : http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=21917

[ Dodano: 2007-02-01, 12:39 ]
Więcej zdjęć na stronie skm: http://www.skm.pkp.pl/dali.php?aa=oglos ... 601eda805e

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mgajewski pisze:Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym.
Ogromne dzięki za linki. Wiem coś więcej, a czy Możesz mi jeszcze napisać jak to jest z tymi biletami kupionymi w automatach. Czy trzeba je dodatkowo kasować w kasownikach na stacjach, czy z takimi biletami od razu wchodzi się do pociągu ? ;)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

J-31 pisze:
mgajewski pisze:Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym.
Ogromne dzięki za linki. Wiem coś więcej, a czy Możesz mi jeszcze napisać jak to jest z tymi biletami kupionymi w automatach. Czy trzeba je dodatkowo kasować w kasownikach na stacjach, czy z takimi biletami od razu wchodzi się do pociągu ? ;)
Wydaje mi się że ich nie trzeba kasować, bo nie było by w tym sensu, by i tak biegać do kasownika

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Niezłe te maszyny, szkoda że bilety ZKM dopiero później będą zaprogramowane.
A czy takie maszyny są już użytkowane przez innych przewoźnik, np. berliński S-Bahn.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

ep40 pisze: A czy takie maszyny są już użytkowane przez innych przewoźnik, np. berliński S-Bahn.
Ale to jest pytanie czy stwierdzenie?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Pytanie o popularność takich maszyn na świecie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Więc na świecie możesz się spotkać z sytuacją, że o pani za okienkiem możesz tylko pomarzyć, a jedynym msc. gdzie kupisz bilet będzie bezduszna maszyna. Nawet sklepiki z pierdołami Ci nie sprzedadzą bilecika.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Więc na świecie możesz się spotkać z sytuacją, że o pani za okienkiem możesz tylko pomarzyć, a jedynym msc. gdzie kupisz bilet będzie bezduszna maszyna. Nawet sklepiki z pierdołami Ci nie sprzedadzą bilecika.
No i chyba tak być powinno. W tej kwestii, to mam przedziwne wrażenie, że jesteśmy straszliwie zacofani. A jak znam polaków, to pewnie będą szeroki łukiem omijać te automaty - ze strachu przed nowocześnością... przepraszam ze strachu przed wysiłkiem intelektualnym. :mruga:

To tak jak w Warszawie z automatami do ładowania kart WKM - ludzie wolą po 40 minut stać w ogonku na poczcie niż podejść i w ciągu 30 sekund załadować kartę :chytry:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Ja tam chętnie skorzystam z takiej maszyny :chytry: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”