[Pomorskie] PKM, PKP SKM

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Od 29 stycznia zaczną funkcjonować pierwsze egzemplarze automatów biletowych.
Mamy dzisiaj 1-szy luty. A zatem jak wygląda sprawa z automatami biletowymi SKM ? Prosiłbym również o jakieś fotki. Jeśli to możliwe ;)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym. Wszystko jest na tej stronie : http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=21917

[ Dodano: 2007-02-01, 12:39 ]
Więcej zdjęć na stronie skm: http://www.skm.pkp.pl/dali.php?aa=oglos ... 601eda805e

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mgajewski pisze:Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym.
Ogromne dzięki za linki. Wiem coś więcej, a czy Możesz mi jeszcze napisać jak to jest z tymi biletami kupionymi w automatach. Czy trzeba je dodatkowo kasować w kasownikach na stacjach, czy z takimi biletami od razu wchodzi się do pociągu ? ;)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

J-31 pisze:
mgajewski pisze:Na portalu trójmiasto jest artykuł o tym.
Ogromne dzięki za linki. Wiem coś więcej, a czy Możesz mi jeszcze napisać jak to jest z tymi biletami kupionymi w automatach. Czy trzeba je dodatkowo kasować w kasownikach na stacjach, czy z takimi biletami od razu wchodzi się do pociągu ? ;)
Wydaje mi się że ich nie trzeba kasować, bo nie było by w tym sensu, by i tak biegać do kasownika

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Niezłe te maszyny, szkoda że bilety ZKM dopiero później będą zaprogramowane.
A czy takie maszyny są już użytkowane przez innych przewoźnik, np. berliński S-Bahn.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

ep40 pisze: A czy takie maszyny są już użytkowane przez innych przewoźnik, np. berliński S-Bahn.
Ale to jest pytanie czy stwierdzenie?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Pytanie o popularność takich maszyn na świecie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Więc na świecie możesz się spotkać z sytuacją, że o pani za okienkiem możesz tylko pomarzyć, a jedynym msc. gdzie kupisz bilet będzie bezduszna maszyna. Nawet sklepiki z pierdołami Ci nie sprzedadzą bilecika.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Więc na świecie możesz się spotkać z sytuacją, że o pani za okienkiem możesz tylko pomarzyć, a jedynym msc. gdzie kupisz bilet będzie bezduszna maszyna. Nawet sklepiki z pierdołami Ci nie sprzedadzą bilecika.
No i chyba tak być powinno. W tej kwestii, to mam przedziwne wrażenie, że jesteśmy straszliwie zacofani. A jak znam polaków, to pewnie będą szeroki łukiem omijać te automaty - ze strachu przed nowocześnością... przepraszam ze strachu przed wysiłkiem intelektualnym. :mruga:

To tak jak w Warszawie z automatami do ładowania kart WKM - ludzie wolą po 40 minut stać w ogonku na poczcie niż podejść i w ciągu 30 sekund załadować kartę :chytry:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Ja tam chętnie skorzystam z takiej maszyny :chytry: .

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ep40 pisze:Ja tam chętnie skorzystam z takiej maszyny :chytry: .
Bo Ty nie jesteś zwykłym człowiekiem, jesteś MKM-em :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A dlaczego wg Ciebie trzeba być MKM-em (MK-iem), żeby korzystać z automatu :?: Nie wystarczy być człowiekiem rozumnym :?: Przecież w latach 70-tych i 80-tych w SKM automaty biletowe były bardzo rozpowszechnione i ludzie korzystali.

Monter

Post autor: Monter »

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest konieczność dotknięcia ekranu kilkunaście razy, w celu otrzymania zwykłego buletu studenckiego. Cała procedura jest dość powolna i stosunkowo skomplikowana.

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-18, 11:12 ]
Posty wydzielone z tematu "Automaty biletowe w pociągach SKM Trójmiasto"

ppln

Post autor: ppln »

To nie mogli zrobić tego jakoś prościej? W łódzkich automatach biletowych (tych stacjonarnych, nie wiem jak jest z mobilnymi) wystarczy wrzucić kasę i nacisnąć jeden przycisk (z nominałem)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ale na kolei masz różne relacje, różne zniżki itp. Nie ma ulgowy albo normalny. Pomyśleć nim się coś napisze.

Monter

Post autor: Monter »

No tak... ok, rozumiem że trzeba wybrać jaki wymiar ulgi się wymaga... (w moim przypadku 37%), ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Monter pisze:No tak... ok, rozumiem że trzeba wybrać jaki wymiar ulgi się wymaga... (w moim przypadku 37%), ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?
Po to żeby kanar nie wywalił ciebie z pociągu ;) .

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Monter pisze: ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?
A po takiego, że osoba kontrolująca twój bilet musi wiedzieć jaki dokument zniżkowy ma wymagać od ciebie. Bo student ma 37 % zniżki, uczeń szkół podstawowych i ponad podstawowcyh. Poza tym jeżeli pyta to nie dla upierwdliwości tylko po coś.

Monter

Post autor: Monter »

Chyba logicznym jest fakt, iż jak kanarowi pokaże bilet wraz z legitymacją studencką, to istnieje dość duża szansa że kanar skojarzy że nie korzustam z ulgi na podstawie uprawnień do renty badź emerytury...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ehh weź tu człowiekowi tłumacz. Dobra więc od początku. Ulga 37% jest ulgą ustawową.Czyli nie więcej nie mniej,ale nałożoną przez Państwo Polskie na przewoźnika. Dla kolei każdy pasażer z ulgą ustawową to mimo wszystko bilet normalny ponieważ Państwo jest zobowiązane do oddania 37% ulgi, które pasażer nie zapłacił z uwagi na ulgę. Poza tym 37%, 37% nie równe. Każda zniżka ma swój kod w systemie. A po co? A po to aby można było potem łatwo stwierdzić ile zostało sprzedanych biletów z takową zniżką. Poza tym jak się kiedyś przyjżysz to zobaczysz, że na bilecie jest kod zniżki. Ulga szkolna ma kod 71 DS-J. Studencka ma inny. Mam nadzieję, że teraz już wiesz po co jest to wszystko. Nie przez jakieś widzimiśię, ale z konkretnych powodów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”