[Pomorskie] PKM, PKP SKM

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ep40 pisze:Ja tam chętnie skorzystam z takiej maszyny :chytry: .
Bo Ty nie jesteś zwykłym człowiekiem, jesteś MKM-em :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A dlaczego wg Ciebie trzeba być MKM-em (MK-iem), żeby korzystać z automatu :?: Nie wystarczy być człowiekiem rozumnym :?: Przecież w latach 70-tych i 80-tych w SKM automaty biletowe były bardzo rozpowszechnione i ludzie korzystali.

Monter

Post autor: Monter »

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest konieczność dotknięcia ekranu kilkunaście razy, w celu otrzymania zwykłego buletu studenckiego. Cała procedura jest dość powolna i stosunkowo skomplikowana.

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-18, 11:12 ]
Posty wydzielone z tematu "Automaty biletowe w pociągach SKM Trójmiasto"

ppln

Post autor: ppln »

To nie mogli zrobić tego jakoś prościej? W łódzkich automatach biletowych (tych stacjonarnych, nie wiem jak jest z mobilnymi) wystarczy wrzucić kasę i nacisnąć jeden przycisk (z nominałem)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ale na kolei masz różne relacje, różne zniżki itp. Nie ma ulgowy albo normalny. Pomyśleć nim się coś napisze.

Monter

Post autor: Monter »

No tak... ok, rozumiem że trzeba wybrać jaki wymiar ulgi się wymaga... (w moim przypadku 37%), ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Monter pisze:No tak... ok, rozumiem że trzeba wybrać jaki wymiar ulgi się wymaga... (w moim przypadku 37%), ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?
Po to żeby kanar nie wywalił ciebie z pociągu ;) .

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Monter pisze: ale po kiego automat pyta mnie do której z grup uprawnionych do korzystania z ulgi 37% należę?
A po takiego, że osoba kontrolująca twój bilet musi wiedzieć jaki dokument zniżkowy ma wymagać od ciebie. Bo student ma 37 % zniżki, uczeń szkół podstawowych i ponad podstawowcyh. Poza tym jeżeli pyta to nie dla upierwdliwości tylko po coś.

Monter

Post autor: Monter »

Chyba logicznym jest fakt, iż jak kanarowi pokaże bilet wraz z legitymacją studencką, to istnieje dość duża szansa że kanar skojarzy że nie korzustam z ulgi na podstawie uprawnień do renty badź emerytury...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ehh weź tu człowiekowi tłumacz. Dobra więc od początku. Ulga 37% jest ulgą ustawową.Czyli nie więcej nie mniej,ale nałożoną przez Państwo Polskie na przewoźnika. Dla kolei każdy pasażer z ulgą ustawową to mimo wszystko bilet normalny ponieważ Państwo jest zobowiązane do oddania 37% ulgi, które pasażer nie zapłacił z uwagi na ulgę. Poza tym 37%, 37% nie równe. Każda zniżka ma swój kod w systemie. A po co? A po to aby można było potem łatwo stwierdzić ile zostało sprzedanych biletów z takową zniżką. Poza tym jak się kiedyś przyjżysz to zobaczysz, że na bilecie jest kod zniżki. Ulga szkolna ma kod 71 DS-J. Studencka ma inny. Mam nadzieję, że teraz już wiesz po co jest to wszystko. Nie przez jakieś widzimiśię, ale z konkretnych powodów.

Monter

Post autor: Monter »

Wilchelm pisze:A po to aby można było potem łatwo stwierdzić ile zostało sprzedanych biletów z takową zniżką..
I to jest odpowiedź. Dziękuję. Reszta to paplanina nie na temat.

Dla przypomnienia:
A po takiego, że osoba kontrolująca twój bilet musi wiedzieć jaki dokument zniżkowy ma wymagać od ciebie. Bo student ma 37 % zniżki, uczeń szkół podstawowych i ponad podstawowcyh. Poza tym jeżeli pyta to nie dla upierwdliwości tylko po coś.

nie jest odpowiedzią na pytanie dlaczego oproócz wymiaru zniżki (czyli ile procent) musze również zaznaczyć - jedną z pięciu możliwości - za co to jest zniżka.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Monter pisze: Dla przypomnienia:
A po takiego, że osoba kontrolująca twój bilet musi wiedzieć jaki dokument zniżkowy ma wymagać od ciebie. Bo student ma 37 % zniżki, uczeń szkół podstawowych i ponad podstawowcyh. Poza tym jeżeli pyta to nie dla upierwdliwości tylko po coś.

nie jest odpowiedzią na pytanie dlaczego oproócz wymiaru zniżki (czyli ile procent) musze również zaznaczyć - jedną z pięciu możliwości - za co to jest zniżka.
I tylko tak ci się zdaje. Konduktor vide. osoba kontrolująca bilet spr. legitymację uprawniającą do ulgowego przejazdu, ale ponad to nie czy na bilecie jest 37% zniżki tylko oznaczenie zniżki. Pasażerwie nie muszą i nie wiedzą o tym.

Monter

Post autor: Monter »

Na papierowych biletach SKM nie ma oznaczeń rodzaju zniżki.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Są, są tylko SKM-ka stosuje swoje oznaczenia.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Serio? Mam jakieś stare bilety SKM, zeskanuję je i powiesz mi, jaka to zniżka - bo jak je kupowałem, prosiłem bilet za 1,76 zł, a nie o jakiś szkolny na x km...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No widzisz, ale jak pójdziesz do kasy i powiesz - Szkolny do Gdańska Oliwy ( a jesteś w Gdyni) to pani nie będzie się ciebie pytała ile to km. tylko on już wie jaki ma ci dać.

Monter

Post autor: Monter »

Wilchelm pisze:No widzisz, ale jak pójdziesz do kasy i powiesz - Szkolny do Gdańska Oliwy ( a jesteś w Gdyni) to pani nie będzie się ciebie pytała ile to km. tylko on już wie jaki ma ci dać.
A co ma piernik do wiatraka? Jakiś związek z poprzednimi postami?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To może w końcu wróćmy do tematu. Co słychać z automatami ? Jak radzą sobie z nimi mieszkańcy trójmiasta i pasażerowie SKM-ki ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jak to w Polszcze bywa, automaty trafiły już po opiekuńcze skrzydła pewnej grupy społecznej :/
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/698904.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie widzę żadnych kodów zniżki... Na jednym jest napisane 0421239 wielkie na górze i na dole 2725-510-22(H-3062) DKK1305/06 Seria J, na drugim 1035540 i 2725-510-22(H-3062) DKK 2105/06 Seria J...
Oba są szkolne? Poza tym, jak je kupowałem, prosiłem o bilet za 1,76 zł, a taki może być zarówno szkolny jak i studencki...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”