[Małopolskie] Węzeł kolejowy w Krakowie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

[Małopolskie] Węzeł kolejowy w Krakowie

Post autor: Przemek » 2018-02-18, 19:14

Temat o węźle kolejowym w Krakowie i rozbudowie krakowskiej kolei aglomeracyjnej, zwanej tutaj jako "SKA".

Schemat połączeń: https://www.dropbox.com/s/h8lplkwztradq ... 8.pdf?dl=0

Wieści na temat budowy nowego przystanku kolejowego SKA: Kraków Prądnik Czerwony:
Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie z dnia 15 lutego 2018 r., znak OO.4210.28.2017.JP,
w sprawie ponownego wszczęcia postępowania (w związku z rozszerzeniem kręgu stron postępowania) zmierzającego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Realizacja robót budowlanych wraz z opracowaniem dokumentacji wykonawczej w ramach zadania inwestycyjnego CEF pn. "Prace na linii kolejowej na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej" Zadanie szczegółowe - "Rozbudowa i przebudowa układu komunikacyjnego skrzyżowania gminnej drogi 560901K relacji Bieżanów-Zalesie z linią kolejową nr 91 w km 11,41
Obrazek
http://bip.krakow.rdos.gov.pl/zawiadomi ... 28-2017-jp

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: [Małopolskie] Węzeł kolejowy w Krakowie

Post autor: Auper » 2018-02-19, 20:12

Ja powiem tak, prace tam wrą, wiadukty są poszerzane, nasypy skopane, aktualnie ruch prowadzony jest zaledwie jednym torem na odcinku Kraków-Zabłocie (nie wiem jak poza tym odcinkiem, wiem na pewno że Łobzów jest też konkretnie rozkopany). Jak tam byłem w ubiegłą sobotę to aż żałowałem że jestem umoczony w projekt w centralnej Polsce, a takie okoliczne smaczki zgarniają koledzy ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Przemek » 2018-08-23, 11:12

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/kr ... 88344.html
We wrześniu pociągi pojadą nowym torem z Krakowa Płaszowa do Krakowa Bieżanowa. Pasażerowie skorzystają z nowego peronu na przystanku Kraków Prokocim – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.
Modernizacja krakowskiej linii średnicowej między stacjami w Płaszowie i Bieżanowie zakłada dobudowę dodatkowego, trzeciego toru. Rozdzielony będzie ruch pociągów aglomeracyjnych i dalekobieżnych. Takie rozwiązanie usprawni i przyspieszy podróże. Będzie możliwość uruchomienia dodatkowych połączeń na najważniejszych trasach aglomeracji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-08-23, 20:47

PKP PLK w Krakowie buduje najwyraźniej SKM-kę z osobnym torem. Pomysł może być całkiem niezły, ale to trzeba by zobaczyć naocznie. Może w przyszłym roku będzie okazja. Najpierw niech PKP PLK przywróci do ruchu ten odcinek, bo znając PLK, wszystko się może zdarzyć ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ