[Ogólnie] Dworzec kolejowy, czy galeria handlowa?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5102
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Ogólnie] Dworzec kolejowy, czy galeria handlowa?

Post autor: Przemek » 2018-03-18, 03:15

Nie milkną echa po tym jak Galeria Metropolia znajdująca się przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz ogłosiła się dworcem, po to aby uniknąć zamknięcia w niedziele wolne od handlu.

Galeria nie dość, że ma swój peron, to ma już też poczekalnię i 2 kasy biletowe. I tu już zaczyna być ciekawie, bo PKP SKM na swoim profilu na facebooku zarzuca galerii:
Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety SKM i innych przewoźników. Ta "kasa" BEZPRAWNIE SPRZEDAJE BILETY SKM W TRÓJMIEŚCIE. Firma prowadząca ten punkt nie ma z nami żadnej umowy. W kasie SKM zawsze kupicie najkorzystniejszy bilet, zawsze też zostaniecie poinformowani, jaka ulga Wam przysługuje. Osoby sprzedające bilety w Galerii Metropolia nie zostały przez nas przeszkolone. Nie mają więc odpowiedniej wiedzy, co może narazić Podróżnych na nieprzyjemności - może Wam zostać sprzedany droższy bilet albo kupicie bilet z ulgą, która Wam nie przysługuje. W przeciwieństwie do legalnych kas SKM, w tym punkcie nie złożycie też reklamacji. Wezwaliśmy już firmę, która prowadzi tę "kasę" do zaprzestania nielegalnej sprzedaży naszych biletów. Was ostrzegamy - kupujecie tam na własną odpowiedzialność!
Czyli inaczej mówiąc - przychodzą osoby do prawdziwego dworca Wrzeszcz, kupują hurtowe ilości najpopularniejszych biletów i sprzedają je w galerii wydając paragony jako zarządca galerii 😉 Ciekawe jest też to, że na prośby o podanie podstawy prawnej i konkretnym zapisie, który by jednoznacznie określał nielegalność takich placówek, PKP SKM odpowiada, że tylko ich kasjerki mogą wybrać pasażerom najkorzystniejszy bilet, a tamten punkt nie 😀 Czyli komedia - brak argumentów, to SKM się piekli 😉

Coś czuję, że skończy się to w sądzie - SKM pozwie galerię, bo sprzedaje ich bilety, a galeria - SKM za działania mające zdyskredytować konkurencję.

Z galerią jest też ciekawa sprawa - w związku z tym, że kreują się na dworzec, to grozi im utrata koncesji na sprzedaż alkoholu 😀

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29290
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dworzec kolejowy, czy galeria handlowa?

Post autor: J-31 » 2018-03-18, 18:09

Jeżeli sprawa trafi do sądu, to do trójmiejskiej SKM-ki szybko dołączą PKP IC oraz Regio. Ci przewoźnicy również oskarżają tą Galerię o bezumowną sprzedaż ich biletów ;)

ODPOWIEDZ