Pierwsze remonty

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
MW

Post autor: MW »

Generalnie spotkania KMM-u są otwarte, o ile nie są np. zwiedzane tunele czy budowa stacji, gdzie ilość miejsc z wiadomych względów jest ograniczona. Natomiast było zaznaczone, że zdjeć nie można publikować. Bo były już z tym problemy nie raz...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tym razem znów napiszę kilka słów o wyremontowanych składach typu 81 Warszawskiego Metra.
Otóż, zapewne Pamiętacie, pisałem niedawno o całkowicie wyremontowanym składzie nr. 05. Wszystkie wagony tego składu są wyremontowane. Ten skład już od dawna kursuje liniowo, a ja od pewnego czasu niemal codziennie się na niego natykam w czasie moich przejazdów. :P

W tym składzie wagony są z różnych okresów produkcyjnych. I tak jeden z wagonów czołowych jest z 1994 roku (ma ciemniejsze dykty w środku), natomiast pozostałe wagony są z I-szej dostawy. Charakteryzują one bardzo jasnym ubarwieniem dykt wewnątrz.

Ten pociąg jest bardzo ładnie wyremontowany. Ma odmalowane płaty drzwi, a także perforowane ścianki pod fotelami na kolor "słoneczny", tzn. jasno kremowy, prawie żółty. Nowa wykładzina dywanowa, odnowione poręcze i uchwyty. Wyczyszczone fotele.

Bez zmian pozostawiono oświetlenie, a także dykty wykończenia ścian wewnętrznych.

Najgorzej jest jednak z osłoną głośników. Jest niejednolicie i brzydko. Natomiast wg. mnie glośniki zostały wymienione, lepsza jest jakość komunikatów głosowych...


.....I nie wiem czemu, ale ile razy nim jadę - jednym ze środkowych wagonów - to zawsze mi się nasuwa takie skojarzenie z ... świeżo malowaną kuchnią, jeszcze nie umeblowaną. :nuts:

Tylko nie Pytajcie mnie dlaczego, bo sam nie wiem... :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dopiszę coś do tematu. Modernizacja, wagonów typu 81 przebiega sprawnie. Nawet na wagonach czołowych (oczywiście remontowanych) pojawiły się jakieś małe znaczki - logo firmy, która przeprowadzała modernizację. Jednak, są one dość małe i nie wiem co tam jest napisane. A umieszczone są one na frontach, na zderzakach. ;)

Natomiast, ostatnio na oknach wyremontowanych 81-ek pojawiło się coś dziwnego. Póki co nie wiem, do czego to ma służyć, ale to są rzepy. Najwyraźniej będą one coś przytrzymywać. Tylko, pytanie, co ?

A poniżej zamieszczam schematyczny rysunek, dokładnie pokazujący to o czym napisałem. Rzepy są zwrócone do środka, są naklejone od środka. I co ciekawe nie są na każym oknie, a jedynie na środkowych okna każdego, wyremontowanego wagonu :]

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”