Koszalińska Kolej Dojazdowa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Milenium

Post autor: Milenium »

Poznań Podi pisze:A jak wygląda Koszalin Wąsk.?
Dobrze już opowiadam:
Zacznijmy od tego jak dostać sie do Koszalina Wąskotorowego!
Z dworca PKP kierujemy się w kierunek PKS'u! Kierujemy się w strone wiadukta kolejowego (taki tunelik) I idziemy trasą jednokierunkową (w lewo przed tunelikiem) :) Widzimy nie stety już bardzo zardzewiałą tablice : Kolej Dojazdowa Koszalin wąskotorowy (jeśli dobrze pamiętam) :mruga: . Idziemy ulicą z 150 m około lub troszeczke więcej,mijamy Nigt Club :diabeł: Nie mówie co jest na nim narysowane! :diabeł: Po tym jakieś 45 m i już widzimy Koszalin Wąskotorowy!
Narysowałem rysunek "za świetlności stacji (rys.1)" (stan myśle że około roku 1995) który pokaze wam jak wyglądały tory! Te zamazane kolorem pomarańczowym były zarąsnięte i nadal są :( Rysunek wszystko przedstawia! Budynek stacyjny,z magazynem,zadaszona poczekalnia,kasa biletowa w budynku! Cały budynek zbudowany został z czerwonej cegły! :P Aha perony o dziwo drewniane! ;) Rarytasik ,dzisiaj jest tam nie stety jakaś cygańska rodzina. Zapraszam do KOSZALINA :)

Jesli chodzi o rysunek to bruk przetrwał do dziś! Spróbuje opisać cała trasę Koszalińskiej KD! :smile2:

Jest drugi rysunek! Na tym torze bliżej stacji,widzicie tor przekreślony! Jest to najlepiej zachowany tor na stacji i myśle że kolejka by przez ten tor mogła pojechać! A inne tory to już historia,teraz na nich jest trawa i ...wspomnienie :| http://www.koleje-waskotorowe.akron.wro ... 20063a.jpg
Jak pamiętam było inaczej,w ogóle daje wam ta srtonkę o Koszalińskiej KD! http://www.koleje-waskotorowe.akron.wro ... D_GaPP.htm ;) Piekne zdjęcia,nie stety niedbalstwo PKP :(
Ostatnio zmieniony 2005-08-09, 13:16 przez Milenium, łącznie zmieniany 5 razy.

Podi

Post autor: Podi »

TRAMWAJ pisze:Narysowałem rysunek "za świetlności stacji (rys.1)" który pokaze wam jak wyglądały tory! Te zamazane kolorem pomarańczowym były zarąsnięte i nadal są Rysunek wszystko przedstawia! Budynek stacyjny,z magazynem,zadaszona poczekalnia,kasa biletowa w budynku! Cały budynek zbudowany został z czerwonej cegły! Aha perony o dziwo drewniane! Rarytasik ,dzisiaj jest tam nie stety jakaś cygańska rodzina. apraszam do KOSZALINA
Wielkie wielkie dzięki :) Rzeczywiście nie wygląda to kolorowo,ale cóż,na szczęście nie tylko tam tak jest-najgorzej w Polsce jest podobno w Sompolnie...

Milenium

Post autor: Milenium »

Poznań Podi pisze:Wielkie wielkie dzięki
Nie ma za co! Zaraz przedstwie wam budowe Koszalińskiego Głównego Dworca PKP :)

Budownictwo dworca Koszalińskiej KD : (cegła)LINK

Podi

Post autor: Podi »

Koszalin wąsktorowy to jest?A czego jet ten rozkład jazdy po prawej?

Milenium

Post autor: Milenium »

Poznań Podi pisze:Koszalin wąsktorowy to jest?A czego jet ten rozkład jazdy po prawej?
Nie to jest kolejka w Biskupinie,mi chodziło o cegłe! Z której jest zrobiony ten dworzec! Taka sama jest w Koszalinie :)
Aktualka artykułu! :P

[ Dodano: 2005-08-09, 13:11 ]
Dodałem zdjęcie! :)

Podi

Post autor: Podi »

TRAMWAJ pisze:Dodałem zdjęcie!
Smutne...niech no ja tylko dorwe tych z Pkp... :diabeł:

Milenium

Post autor: Milenium »

Poznań Podi pisze:Smutne...niech no ja tylko dorwe tych z Pkp...
Widze że te zdjęcie jest troche starsze niż mi się wydawało,jesczze nie bylo aż takiej wysokiej trawy :o:
PS:Dałem link do zdjęć!

[ Dodano: 2005-08-09, 13:28 ]
Zapraszam do nowego tematu : Koszalińska Kolej Dojazdowa :)

Milenium

Koszalińska Kolej Dojazdowa

Post autor: Milenium »

Witam założyłem ten temat o Koszalińskiej KD :) Zapraszam do dalszej dyskusji o Koszalińskiej KD z tematu "Dworce w naszych miastach"
Znalazłem kilka fotek z jeszcze 1 strony:
Obrazek
LINK
Są to dość aktualne foty mają tylko 2 lata... :|
LINK
Od kąd pamiętam zawsze ten tor był zajęty przez zrdzewiałe wózki :(
LINK
Widok,wsiadaj bo odjeżdzamy :(
LINK

Spróbuje opisać trasę Koszalińskiej KD,ale zrobie to później ;)

Podi

Post autor: Podi »

TRAMWAJ pisze:jesczze nie bylo aż takiej wysokiej trawy
Jedyne,co pokazuje upływ czasu...
PS.Czy moderatorzy mogą przenieść częsć postów do tematu o KKD?

Milenium

Post autor: Milenium »

To tak jak obiecałem opisuje trasę Koszalińskiej KD!
przepraszam ale jednak niektóre fragmenty trasy skrócie bo niestety nie za bardzo je pamiętam! :)
Zaczynamy trasę,od centrum naszego miasta,prawie po prawej stronie linie PKP normalnotorowe,po lewej ulica wąska,chyba najbardziej klimatyczna w naszym mieście!
Zaczynamy jazdę,mijamy już zespół stacyjny,jedziemy.Po chyba 2 minutach wyłania się blokowisko osiedla Lechickiego,najbardziej biednej dzielnicy i tak zróżnicowanej jak okiem sięgnąć! ;) Widać już domki działkowe,cały czas odalają sie tory PKP i już widać osiedle Wenedów. Kilka bloczków! :) (a dzisiaj to największe w Koszalinie nowo powstałe budownictwo).Jedziemy dalej kolejką,jesteśmy już przy cmentarzu! tor idzie dosłownie przy największym osiedlu naszych zmarłych! mamy już 1 km za sobą! Teraz przejazd w Kretominie przez droge 11! Dzisiaj są tam okropne dziury na tym przejeździe!Jedziemy jedziemy... [do Bonina już nie pamiętam]Bonin,stacja jak przystanek! najlepszy był tu zachowany przejazd i o dziwo znaki były pięknie Nie pogięte! Kolejka,jechała sobie dalej! Do Manowa kawałeczek drogi! Kolejka wiodła przez lasy i pola! Mówie wam tego nie znajdziecie nigdzie... :) Pamiętam że od Manowa wjeżdzało się dopiero po ¼ wsi! Tory znaczyły granicę dla wsi po lewej stronie a teraz sa już na niej jak się mówi "dzikie przejazdy" ;) Nie stety przejazd dzisiaj wygląda w Manowie w tragicznym stanie...jeden sygnał "stopki" jest odłamany! Stary napis rogatka zepsuta został,a stop został zdjęty!
Po przejeździe przejeżdżamy koło kościoła,bardzo ślicznego i skromnego Kościoła(byłem tam 5 razy) :).Droga już prowadzi w lesie,do zobaczenia na przejeździe przed Rosnowem!
Jesteśmy już na przejeździe przed Rosnowem! Przejazd dzisiaj jest bardzo dobrze oznakowany,jednak nic tam nie przejeżdża! Ale to dobrze słynie o drogowcach! :smile2:
dalsza część lasu to tylko jakby obwodnica dla Rosnowa bo droga szybko zakręca do Rosnowa! las się kończy a tu nagle : widzimy ROSNOWO! Najpierw mała zapora,później dołancza do nas droga (około 30 m) i wielka,największa zapora) :) Teraz przejeżdzamy koło domków (bardzo ciasno),słyszymy już turkort zwrotnicy i....jesteśmy w Rosnowie!

Rosnowo-wieś wypoczynkowa w PRL-u miała swoje plany,bo jest tu dużo bloków PRL-u! stara część Rosnowa to ta która znajduje się po zaporze! :) A nowsza to te właśnie bloki! Zawsze przyjeżdżam do Rosnowa popływać kajakiem... :)

Myśle że się spodobało czytanie...jeśli jakieś pytania są to proszę mi je zadawać,Pozdrawiam :cool:

Podi

Post autor: Podi »

TRAMWAJ pisze:jesteśmy w Rosnowie!
Tam się trasa kończy?

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Tam się trasa kończy?
Na pewno. Heh. Co za temat. Dialog dwóch osób: Podiego i TRAMWAJA. Ale naprawdę bardzo ciekawy. I warto go przeczytać.

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Co za temat. Dialog dwóch osób: Podiego i TRAMWAJA. Ale naprawdę bardzo ciekawy. I warto go przeczytać.
<b>niewiem</b> co w tym złego.Nie nasz wina,że inni nie mają tu nic do powiedzienia,bądź ich ten temat nie interesuje.
Do moderatorów-jeżeli temat wydaje wam się zbędny,bądź idiotyczny,usuńcie go,nie ma problemu.

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:<b>niewiem</b> co w tym złego.Nie nasz wina,że inni nie mają tu nic do powiedzienia,bądź ich ten temat nie interesuje.
Do moderatorów-jeżeli temat wydaje wam się zbędny,bądź idiotyczny,usuńcie go,nie ma problemu.
Nie ma nic złego. wcale tak nie powiedziałem. ;) Zresztą jak mówiłem temat jest ciekawy. :) Jeżeli moderatorzy uważaliby ten temat za zbędny to by go nie wydzielali. :)

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:Nie ma nic złego. wcale tak nie powiedziałem.
O to sorki -wyczułem tu troszkę ironii,ale widać,że nie miałem racji:)
janzel pisze:Jeżeli moderatorzy uważaliby ten temat za zbędny to by go nie wydzielali.
No tak ale posty pojawiły się później
Dobra ten temat też zakończmy,bo jest bezsensu...

Milenium

Post autor: Milenium »

Ciąg Dalszy!
Kolejka jedzie przez Rosnowo gdzieś jakieś dobre 500m i gdzieś zawraca, niestety nie wiem gdzie! Kiedyś nie interesowałem się koleją itp. i takie są skutki ;)

Co do innych:prosze bardzo janzel,może inni tylko czytają a nie piszą! :-P

Niestety piszemy razem , polecam mod Spell Checker , Mac

Damhan

Post autor: Damhan »

Chciałem się zapytać co to właściwie za zapory w tym Rosnowie? :)

Milenium

Post autor: Milenium »

janzel pisze:za zapory w tym Rosnowie?
Są to Niemieckie zapory wodne! Kolejka przejeżdża przez dwie zapory a droga przez jedną największą! :)

Podi

Post autor: Podi »

TRAMWAJ pisze:Kolejka przejeżdża przez dwie zapory a droga przez jedną największą!
Tramwaj,a dużo się zachowało torów,czy też złomiarze pokradli :chytry: ?

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Tramwaj,a dużo się zachowało torów,czy też złomiarze pokradli :chytry:
Przecież widziałeś jakie to zapuszczone. :D :lol: :P Nikt o to nie dba, więc tory też pewnie ukradzione. Wraz z całą trakcją.
PS. Kiedy została zlikwidowana ta linia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”