SKM Warszawa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Nawet strony SKM Warszawa, nie znalazłem.... :o:
www.skm.warszawa.pl - oto adres strony SKM Warszawa. Ale nie ma na niej rozkładu.

Podi

Post autor: Podi »

Damhan pisze: www.skm.warszawa.pl - oto adres strony SKM Warszawa. Ale nie ma na niej rozkładu.
Wszystko bylo o tym,a strone skm warszawa to chyba każdy zna... :|

Damhan

Post autor: Damhan »

Ale J-31 powiedział, że nie mógł znaleźć. :)

MW

Post autor: MW »

PLK nie może ot tak sobie zarezerwować piękny rozkład z myślą o SKM.
Poza tym docelowo ma być 6 składów.
A rozkład o którym mówicie, to tylko zarezerwowane miejsce, a co z tego wykorzysta SKM to zobaczymy

MW

Post autor: MW »

odnośnie peronów niskich - pociąg i tak przewidziany jest na trasy z wysokimi. A na Gdańskim - w razie konieczności - będą szukać rozwiązań alternatywnych.
Ale trzeba przyznać, że ładny i wygodny :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MW pisze:(...) Ale trzeba przyznać, że ładny i wygodny :)
Pociag rzeczywiście jest ładny i wygląda na wygodny. A jak będzie zobaczymy już w poniedziałek... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą SKM planuje, że w przyszłym roku rozpocznie regularne kursy pomiędzy Grodziskiem - przez Warszawę do Otwocka. Plany są bardzo śmiałe, ciekawe czy im się uda. :)

Tymczasem podczas DTP pytani pracownicy z kierownictwa SKM twierdzili, że pociągi SKM-ki na razie dojeżdżają tylko do Falenicy, ponieważ władze Otwocka, nie chcą się dołożyć do SKM-ki...

MW

Post autor: MW »

Na razie mowa jest o trasie Falenica - Zachodnia. W przypadku innych tras potrzebne jest dofinansowanie gmin podmiejskich i większa ilość składów.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Nawet ciekawie wyglądają. Ciekawe czy takie będą na SKM :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W portalu Gazeta.pl ukazał się ciekawy artykuł o SKM Warszawa, polecam lekturę jego jak i komentarzy :)

:strzałka: Artykuł

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobrze, że dodałeś ten link do artykułu w GW...
u2w pisze: :strzałka: Artykuł
Jest tam również rozkład jazdy pociągów...

Ja się wybieram dzisiaj. Jestem bardzo ciekaw tych pociągów - a raczej tylko jednego składu 14WE-01. I właśnie na niego dzisiaj będę polował.

Co zobaczę, to opiszę jutro... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Nawet ciekawie wyglądają. Ciekawe czy takie będą na SKM :?:
Tak wszystkie tak mają wyglądać... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

"Warszawiacy bedą mogli do końca roku jeździć za darmo". Ale im zazdroszcze :|.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Chyba kol. Rupak ma cichą nadzieję obejrzeć 14WE na trasie trójmiejskiej SKM :)

florekf

Post autor: florekf »

www.skm.iwonkot.livenet.pl ---to nowa strona SKM

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Niekoniecznie na trójmiejskiej SKm, ale np. w Gdyni :smile2:.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jechałem nim. Bardzo przyjemny pociąg i nawet bardzo cichy, pod warunkiem, że jedzie powoli :mruga: .
W momencie kiedy się rozpędzi powyżej 30 km/h zaczynają dochodzić do uszu różne nieprzyjemne odgłosy, znane z ezt EN57 :lol: . Chamowanie pociągu głośne – tak samo jak w EN57. ;)
Nie mniej jednak odrobinę go wyciszono, a raczej wytłumiono.

W pociągu jest klimatyzacja, cicha, ale wydajna. Fotele są miękkie i zachęcające do skorzystania.

Wadą jest nie oprogramowana informacja pasażerska w pociągu, mam nadzieję, że to tylko wina wczorajszego dnia... :chytry:

Wczoraj tym pociągiem jeździli przedstawiciele SKM, ale docelowo mają nim jeździć SOK-iści. Będą go pilnować :nuts:

Usłyszane opinie pozostałych pasażerów, w wielkim skrócie: „przepłacona kiełbasa wyborcza!!!”. Czy tak miało być ? W Warszawie "robi się" coraz większy smród wokół przepłaconych 14WE, a także wobec licznych wpadek SKM :rotfl:

[ Dodano: 2005-10-04, 10:29 ]
Dodam jeszcze zdjęcia z pierwszego dnia kursowania pociągu 14WE-01 po trasie SKM-ki
album_page.php?pic_id=1691
album_page.php?pic_id=1692
album_page.php?pic_id=1693

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgodnie z obietnicą postanowiłem wczoraj nawiedzić SKM Warszawa, a szczególnie 14WE-01. Naczekałem się okrutnie, ale przy okazji mogłem zaobserwować kilka dziwnych wydarzeń związanych z SKM-ką.

:strzałka: Po pierwsze linię obsługują nieregularnie dwa ezt – 14WE-01 oraz wypożyczony z Trójmiasta EN57-1107 (SKM-Trójmiasto). Pociąg bardzo ładnie wyremontowany i zmodernizowany w Bydgoskiej Pesie
album_page.php?pic_id=1689
album_page.php?pic_id=1688

:strzałka: Po drugie wspomniany EN57 jeździ sobie nie opisany. Nie ma na nim żadnej informacji, poza wielkimi naklejkami „SKM-Warszawa”.

:strzałka: Po czwarte na dworcu W-wa Śródmieście pociąg SKM wjeżdżają niczym „cichociemne”. Nie ma zapowiedzi pociągu (zapowiedzi wjeżdżających pociągów zapowiadane są głosowo przez Dyspozytora oraz na elektronicznych tablicach), nie ma informacji na tablicach świetlnych. W ogóle, nigdzie nie ma jakiejkolwiek informacji o SKM, ani rozkładów, ani nawet informacji, że pociągi SKM się TUTAJ zatrzymują. Totalnie nic :!:

Po prostu pociągi sobie, jeżdżą, ale nikt nie wie co to jest i jak z tego skorzystać... :rotfl:

Nawet na kursujących pociągach nie ma jakiejkolwiek informacji, dokąd jadą. Ludzie stoją na przystankach i ze zdziwienia przecierają oczy widząc jakieś "SKM" :lol:

Brakiem informacji na pociągach i na stacjach, byłem na tyle zbulwersowany, że zwyczajnie postanowiłem się pożalić Dyrektorowi Technicznemu SKM. Kiedy mu powiedziałem o braku zapowiedzi na dw. Śródmieście, był jeszcze bardziej zdziwiony niż ja. Nawet o tym nie wiedział. A jeszcze mocniej się zdziwił kiedy mu się powiedziałem, że na Trójmiejskich EN57 też nic nie ma żadnej informacji, oprócz naklejek z logo "SKM Warszawa"...

:strzałka: Po piąte pociąg jadący z Falenicy dojeżdża do Śródmieścia po… ponad 40 minutach z okładem. Np. 14WE odjeżdżający z Falenicy o godz. 17.11, do… Powiśla dojechał tuż przed godz. 18-stą. A do Zachodniej dojechał sporo minut po godz. 18-tej. Te pociągi jadą prawie godzinę w jednym kierunku :rotfl:

:strzałka: Po szóste pociągi jadące tunelem średnicowym wloką się niemiłosiernie, z prędkością, chyba 20 km/h

:strzałka: Po siódme i ostatnie SKM powiela istniejące połączenie rozkładowe kolei Mazowieckich - W-wa Zachodnia-Otwock. Pociąg KM pojechał do Otwocka jakieś 20 minut za pociągiem SKM do Falenicy :nuts:

A tak wygląda ezt KM, który obsługuje to połączenie
album_page.php?pic_id=1690

Reasumując, uruchomienie SKM Warszawa nie zostało przygotowane w ogóle, nie zostało nawet przemyślane !!! Pociagi dublują istniejące połączenia, a ponieważ infrastruktura kolejowa jest zniszczona i nie modernizowana, toteż nie ma miejsca w rozkładznie dla SKM. A pociągi wleką się nie miłosiernie...

Bezsensowny rozkład, spacerowa prędkość, brak informacji w pociągach i na stacjach powodują, że na razie jedynymi pasażerami SKM Warszawa są:
- nieliczni ciekawscy podróżni, zachęceni artykułami w gazetach,
- najczęściej miłośnicy kolei lub komunikacji, którzy chcą - jeszcze :mruga: - poznać 14WE-01
- pracownicy SKM Warszawa

Tak wygląda pierwszy dzień kursowania pociągów SKM Warszawa... :]

Ciekawe, co będzie w grudniu ? :mruga:

Postaram się co jakiś czas ponawiedzać SKM.... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

rupak pisze:"Warszawiacy bedą mogli do końca roku jeździć za darmo". Ale im zazdroszcze :|.
Czego? Pociąg po liftingu już zdążył się zepsuć :lol: Kursuje jedynie stary skład wypożyczony od SKM Trójmiasto. Tak wygląda "nowa era w komunikacji" autorstwa Kaczej ekipy:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2950007.html

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze: Usłyszane opinie pozostałych pasażerów, w wielkim skrócie: „przepłacona kiełbasa wyborcza!!!”. Czy tak miało być ? W Warszawie "robi się" coraz większy smród wokół przepłaconych 14WE, a także wobec licznych wpadek SKM :rotfl:
Przecież zanim wystartowało SKM pisałem, że to kiełbasa wyborcza. W świetle artykułów prasowych widać, że sposób organizacji, informacji, rozkład i czas przejazdu są po prostu jedną wielką kpiną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”